Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire ajánlnátok egy 15...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire ajánlnátok egy 15 éves csajnak a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Normális válaszokat kérnék... nem pedig az olyat h.: minek ilyen korán . . . .

Azt inkább a hülyébb egyedeknek, akik azt se tudják mi az a védekezés..


2009. szept. 27. 15:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Ugyan a terhességnél vagy abortusznál nagyságrendekkel jobb, de te még egy fejlődő szervezet vagy, csak szétrombolná a hormonháztartásodat. Nagyon ritka felnőtt emberek esetében is, ha mellékhatások nélküli a tabi. Egyik barátnőm (23) felszedett 20 kilót a tabletta mellékhatásaként, és sehogyan nem tud visszafogyni. Másik barátnőmnek amikor szedi, állandóan fáj a feje. A durvábbakat nem is írom, de képes úgy megzavarni a szervezetet, hogy csak évek múltán jön helyre igazából. És ez felnőttekkel fordult elő! Akkor 15 évesen vajon? Megéri ez a kockázat? Te döntesz. Húzza csak fel a pasi azt a gumit!
2009. szept. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
34%

Szia! Én csak ugyanazt tudom neked írni mint a másik 15 éves lánynak akinek válaszoltam. Én 16 éves koromban kezdtem fogamzásgátlót szedni, nőgyógyász javaslatára ráadásul, mert sokat fájt a hasam ott lenn, és fájt, mikor megjött akkor is, és akkor kezdtem el járni a mostani barátommal, már 3 éve együtt vagyunk. Szóval szerintem ha komoly a dolog a barátoddal, akkor érdemes szedni a gyógyszert, mert nem kell minden hónap végén idegeskedni, hogy mi lesz ha nem jön meg, biztonságosabb is szerintem, mint a gumi, csökkenek a menstruációs göcsök is és rövidebb lesz a "ciklus". És a mai fogamzásgátlókban annyira kevés már a hormontartalom, hogy ne félj, nem fogja felborítani a hormonháztatásodat. Szóval ha komolyan gondoljátok, javaslom a szedést. De mindenképp menj el vizsgálatra, hogy olyan gyógyszert írjanak fel neked, ami a legjobb a szervezetednek.

Üdv! 19/L

2009. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Jjja, azt elfelejtettem írni, hogy a másik nemből vagyok...

A másik meg az, h. már egy éve együtt vagyunk...

és egyikŐnk se akar a gumival védekezni...

2009. szept. 29. 15:25
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát úgylátszik ténxleg kimaradt az az apróság, hogy fiú vagy...a barátnőd nem tudta megkérdezni?

első

2009. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mert mi baj van a gumival??? Nagyon sokan azt használják és nincs vele gondjuk! Sztem ti is kibírnátok addig amíg a barátnőd nem lesz idősebb! Vagy nem tom h hallottatok e már róla de pasiknak is van gyógyszer!! Akkor szedjél te, és megkíméled a barátnődet!
2009. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!