Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az óvszer manapság biztonságos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az óvszer manapság biztonságosabb a fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés
Minden olyan kérdésben, ahol arra kíváncsiak, hogy lehet-e terhesség fog.gátló mellett, az összes válaszoló azt írja rá, hogy ő vagy az anyja meg a barátnője is úgy lett, és percre pontosan bevette. Akkor enm értem, hogy miért forgalmazhatnak még fog.gágátló tablettát, ha ennyire nem véd. Vagy csak az emberek lettek annyira selejtesek, hogy nem szívódik fel náluk, vagy valami miatt nem hat.. Annyira ideges lettem, én is szedem, véletlenül sem szeretnék most gyereket, de már attól tartok, terhes vagyok, mert kicsit rosszul voltam az egyik nap, ég a gyomrom, hőhullámaim voltak...annyira elegem van..már kiakaszt ez az egész dolog..

2013. ápr. 27. 23:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Most komolyan. Ha szerinted valaki hanyag volt, összevissza ette, vagy antibiotikumot vett be, vagy más miatt nem szívódott fel nála, verné a mellét, hogy Ő volt a hibás, vagy a fogamzásgátlóra fogná? Ráadásul az emberi butaság határtalan. Honnét tudod, hogy az ismerős ismerőse valóban megfelelően szedte? amilyen kérdéseket néha látok, csodálkozom, hogy néhány ember nem a fülébe dugja. (ok, ez túlzás, de érted)

Amúgy nem vagyok gyógyszerpárti, (Persze vannak olyanok, akiknek indokolt más betegség miatt.) de a hatékonysága azért nem vitatéma.

Ettől függetlenül óvszer rendeltetésszerűen használva szintén nagyon jó módszer. (de azért a mellett is esnek teherbe...)

Amúgy kíváncsi lennék miért nem csinálnak olyan felmérést, amiben különböző módszerek együttes alkalmazását vizsgálják. (pl. óvszer+spermicid) Érdekelne az eredmény. :)

2013. ápr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló csak a gyerektől óv meg,az óvszer pedig a nemi bajoktól is.
2013. ápr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az itt olvasott kérdések alapján én elhiszem ,hogy van akit nem véd. Sok nőnek fogalma sincs, hogyan kell szedni, épp most olvastam, hogy van aki azt hiszi, ha bevesz egyet, az már elég.

Antibiotikum, hasmenés csökkenti a hatékonyságát, ilyenkor kell kiegészítő védekezés.

Persze nekem is van olyan ismerősöm, aki állította, hogy rendesen szedte, mégis becsúszott a gyerek. Ki tudja, nem voltunk ott. Szerintem ennek elég kicsi az esélye.

Azért az meg hülyeség, hogy nem vizsgált meg a doki, és nem jót írt fel, azért nem hatékony.

Elmondanám, hogy én 3-szor irattam fel tablettát, 3 különböző orvossal, és egyik sem vizsgált meg! Legalábbis nem úgy, ahogy itt leírjátok, hogy vérvétel, meg májvizsgálat, a nagy fenét. A legtöbb doki azt a tablettát írja fel mindenkinek, amelyik gyártótól kapja a jutalékot. Ha visszamész, hogy bajod van tőle, esetleg akkor vált másikra. Az enyém még akkor sem, mert állította, hogy a 3. hónapban még mindig köztes vérzés az teljesen normális. Én viszont váltottam dokit, meg abbahagytam a bogyót.

Terhes viszont nem lettem mégsem.

Védeni attól még fog, csak mindenféle bajod lesz tőle, ha esetleg nem jót ír fel. Sőt van olyan, aki egyáltalán nem bírja egyiket sem.

Egyébként meg ha a hivatalos statisztikákat megnézed, a tabletta biztonsága sokkal nagyobb, mint az óvszeré. Egyszerűen azért mert van aki nem tudja jól használni az óvszert.

Nekem pl. az első palim nem akarta felvenni, mondta, hogy majd a végén ha már közel van. Engem nézett hülyének, mert az nem kell, én nem tudhatom, mert még szűz vagyok! Na, ő lehet, hogy nem az, de az előváladékról még nem hallott? A dokim is mondta, hogy sokan ezért lesznek terhesek óvszerrel.

Szerintem ha megfelelően használjátok, mind a kettő jó.

2013. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!