Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló módszerek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló módszereket ajánlotok, ha nem szedhetek tablettát?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigybetegség miatt a nőgyógyászom nem ajánlotta a fogamzásgátló tablettát (nem csak átmenetileg, hanem sajnos véglegesen).


Eddig óvszerrel védekeztem, de a barátom leblokkol tőle, a kapcsolatunk pedig van annyira stabil, hogy megbízzak benne, de az óvszer már nagyon sok kellemetlen pillanatot szerzett mindkettőnknek.


Szeretnék találni valamilyen kényelmes, hormont nem tartalmazó és főleg megbízható módszert a védekezésre. Tudnátok segíteni? A nőgyógyászom a helyi fogamzásgátlókat ajánlotta, de egyrészt nem szeretnék kiszaladni a fürdőszobába szex közben, utána pedig várakozni, amíg a tabletta elolvad, másrészt értitek, az orális szex emiatt finoman szólva problémás lenne, jól végig kellene gondolni, mikor teszem fel a tablettát/kúpot/krémet.


Babát semmiképpen sem szeretnék, tehát azért mégis a védelem az első, de a barátomat sem szeretném elveszíteni amiatt, hogy szenvedés a szex a fogamzásgátlás miatt.


2013. ápr. 9. 14:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Megszakításos szex egy olyan férfival, aki ANNYIRA nem tudja kontrollálni magát, hogy az erekciója fennmaradjon óvszerviselés közben????


Bele nem mennék ilyenbe...


A megszakításos szexhez MÉG nagyobb koncentráció, még nagyobb önuralom szükséges!

Sokkal nagyobb, mint ahhoz, hogy az erekciót sikeresen fent lehessen tartani gumiban.

2013. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
pedig nálunk ez van, a megszakitás nagyon jól működik, a gumi meg sehogy. szoritja, és igy elmúlik az egész. mondjuk tény, h 21 cm-ről van szó. ha kisebb lenne, sztem nem lenne gond.
2013. ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A 15:29-es kommentelőnek: honnan kellene tudnom, hogy mikor lesz szex? Nincs olyan, hogy "előtte", mert fogalmam sincs róla, hogy mikor kívánjuk meg ténylegesen egymást, és mikor lesz az egészből csak egy kis csókolózós-összebújós beszélgetés, alvás vagy valami más. A másik dolog, ami eszembe jut, hogy általában szex előtt le szoktam zuhanyozni, vagy reggel indulás előtt szexelünk, akkor meg utána mennék fürödni, ami máris kizárja a hüvelykúpok használatát.


Nem írtam még: leginkább saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert nyilván már utánaolvastam a neten a legtöbb lehetőségnek, de mások tapasztalatának tudatában egy kicsit könnyebb dönteni. Ha sokan azt mondjátok, hogy valami szar, nem annak a kipróbálásával fogom kezdeni (bár ettől még simán lehet, hogy nekem végül az jön be).

2013. ápr. 9. 15:36
 14/16 anonim ***** válasza:
saját tapasztalatról beszéltem. én tudom, h lesz szex, hacsak nem fáj a hasam, vagy ilyesmi. általában egymásnál alszunk, és az esetek 99%-ában van szex, de mondom, én mostmár csak termékeny napokon használom a pharmatexet. zuhanyoztam is már utána, és nem lett gond.
2013. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Na, önellentmondásba keveredtem, szóval még egyszer: sokszor nem megoldható, hogy ne érjen szappan vagy tejsavas készítmény +/- 1-2 óráig, ráadásul tényleg nem kiszámítható a szex időpontja, és nem hiszem, hogy jó ötlet lenne feleslegesen felhelyezni egy-kétnaponta a krémet/kúpot/tablettát. Szeretem, ha van orális szex az aktus előtt, akkor viszont csak azután kellene felhelyeznem a fogamzásgátlót, ami elég kényelmetlen.


Egyébként szerintem semmi köze a gumi miatti lankadásnak ahhoz, hogy valaki időben ki tudja-e húzni. Persze, mindkettő figyelmet igényel, de amíg az előbbi arról szól, hogy ki kell zárnia a pasinak a zavaró tényezőt, és csak az élményre koncentrálni, addig a másik ennek pont az ellenkezője: figyelni rá, hogy ne merüljön bele túlzottan az élménybe, és még jó legyen a reakcióideje.

2013. ápr. 9. 15:43
 16/16 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a pesszáriumot, vagy a leát.

Nekem az utóbbi van. Itt van róla infó, itt lehet megrendelni is:

[link]


De persze ez is sokkal macerásabb, mint mondjuk a tabletta, vagy az óvszer.

2 napig fennmaradhat, tehát simán lehet azt, hogy mikor mész a barátodhoz, akkor felteszed, aztán vagy lesz vmi, vagy nem.

Kicsit nehéz leszedni, legalábbis én megküzdöttem vele, de mikor fent van, nem lehet érezni. (Ami egyébként elég meglepő először, mert igen nagy, de tényleg nem érzem, ha fent van:D).

A barátom néhány pózban kicsit érzi, de nem panaszkodott.


Persze ha felvágnád az ereid, ha összejönne egy gyerek, akkor javaslom, hogy használj mellé spermicidet és esetleg naptármódszert is.

De elvileg spermiciddel már alapból 98%-os biztonságot nyújt.


A spermicidet meg elég a belső részére kenni, ami a méhszáj felé néz, így az sem zavaró. (Mert egyébként engem csíp, ha csak simán a hüvelyembe kerül, de így nem.)

2013. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!