Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló módszerek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló módszereket ajánlotok, ha nem szedhetek tablettát?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigybetegség miatt a nőgyógyászom nem ajánlotta a fogamzásgátló tablettát (nem csak átmenetileg, hanem sajnos véglegesen).


Eddig óvszerrel védekeztem, de a barátom leblokkol tőle, a kapcsolatunk pedig van annyira stabil, hogy megbízzak benne, de az óvszer már nagyon sok kellemetlen pillanatot szerzett mindkettőnknek.


Szeretnék találni valamilyen kényelmes, hormont nem tartalmazó és főleg megbízható módszert a védekezésre. Tudnátok segíteni? A nőgyógyászom a helyi fogamzásgátlókat ajánlotta, de egyrészt nem szeretnék kiszaladni a fürdőszobába szex közben, utána pedig várakozni, amíg a tabletta elolvad, másrészt értitek, az orális szex emiatt finoman szólva problémás lenne, jól végig kellene gondolni, mikor teszem fel a tablettát/kúpot/krémet.


Babát semmiképpen sem szeretnék, tehát azért mégis a védelem az első, de a barátomat sem szeretném elveszíteni amiatt, hogy szenvedés a szex a fogamzásgátlás miatt.


2013. ápr. 9. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
de miért nem jo a gumi? mi az h leblokol ilyen nem létezik...
2013. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Vagy megszokja a gumit, vagy mehet isten hírével, nálam ez így működik, mert minden más módszer bizonytalan.


25/N

2013. ápr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Prof. Shevy: amikor felhúzza az óvszert, elmúlik az erekciója. Akkor leveszem az óvszert, ha kell, akkor kicsit megnyugtatom, kézimunka, gumi fel, és az erekciónak megint annyi. Ha el is jutunk addig, hogy beteszi nekem, akkor is annyira zavarja, hogy elmegy a kedve az egésztől (pedig extraszűk vagyok, tehát csak annyi történik, hogy egy kicsit más az érzés az óvszer miatt). Általában a legvékonyabb óvszert használjuk, de már tényleg mindent kipróbáltunk. Néhány rá sem megy, néhány olyan, minta zoknit húzna a farkára - saját bevallása szerint. Nyilván amiatt lehet a dolog, hogy az összes barátnője fogamzásgátlót szedett, tehát nem szokott hozzá a gumihoz.
2013. ápr. 9. 14:28
 4/16 anonim ***** válasza:

Sajnos az óvszeren kívül más jó megoldás nincs. Létezik ilyen női óvszer meg hasonló dolgok, de azokhoz mindenhol spermicideket ajánlanak, és még azzal együtt sem olyan biztonságos, mint az óvszer.

Átérzem a helyzeted, nálunk is ez van. Ő ki van akadva azon, hogy utálja a gumit, látom az arcán, hogy amikor belemerülnénk és eszébe jut, hogy jaa óvszer, na pont akkor megy el a kedve az egésztől. Mondjuk ő ettől még felteszi, de utána gyorsan megdug és kész.

A megoldás az lett, hogy mostanában nagyon ritkán szexelünk, inkább pettingelünk csak. Végül is ez se rossz, és egész változatosan lehet csinálni.

Jó lenne, ha végre feltalálnák a férfiak által szedhető tablettát :(

2013. ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

4-es!


Ne férfitablettában gondolkodj, hanem inkább találj egy tökös pasit! De komolyan!


Az én páromnak se ment eleinte gumival, de semennyire ám.

Csinálhattam bármit, csinálhatott bármit... mindig lekonyult, amint felkerült az óvszer.


Azonban Ő nem adta fel! Voltam olyan fontos neki, hogy addig kínlódott, amíg meg nem tanulta a dolgot.

Mert bizony tanulni kell annak, akinek nem megy egyből. Nem pedig feladni.


Utólag azt mondta, hogy a koncentráció a nyitja. Nem a gumira kell figyelni, hanem arra kell gondolni, hogy mi vár rá, ha egyszer felkerül az óvszer.


--

Én se szedhetek tablettát és a guminál minden macerásabb (macerásabb beszerezni, használni), vagy kevésbé biztonságos.

2013. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt.. úgyh én a megszakitás+naptármódszert választottam, termékeny napokon pharmatex is van, és kész. 2 éve működik:)
2013. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nem szex közben kell kiszaladnia fürdőbe, hanem előtte csak felrakod és kész. mert az 4 órán át véd.
2013. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az én barátom sem adta fel, hogy hozzászokjon az óvszerhez, és nem teljesen reménytelen a helyzet (csak mondjuk az esetek 80-90%-ában). Ettől függetlenül nem szeretnék ráerőltetni semmit, mint ahogy ő is inkább lebeszélt a fogamzásgátlóról.


Szerelmes vagyok a barátomba, szeretem a szexet, és azt szeretném, ha minden jól menne. Mivel a hormonális állapotom mellett kicsi az esély a teherbeesésre (sajnos ritka a menzeszem, ráadásul teljesen rendszertelenül vérzek), ezért időnként megszakítva közösültünk, mikor látszott, hogy reménytelen az óvszer, de emiatt azért mégis félek, mert ha kicsi is az esély rá, hogy teherbe essek, akkor sem szeretnék kockáztatni.


Én továbbra sem az óvszer mellett érvelőkkel szeretnék vitatkozni, mert bár teljesen igazuk van, a gumi a legjobb fogamzásgátlás, de szeretnék másfelé is tájékozódni, hátha beválna.

2013. ápr. 9. 15:29
 9/16 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nálunk olyan gond nincs, hogy lekonyul, csak hogy nem szereti gumiban csinálni. És nem tudja elfogadni, hogy számomra egyszerűen nincs más választás. Ezt megértem, nekem is hónapok utánajárásába telt. És egyébként engem is borzasztóan bosszant, hogy elvileg kismillió lehetőség van, de sokak számára még sincs egyáltalán semmiféle kényelmes és biztonságos megoldás.
2013. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nem a gumi a legjobb. az inkább az egyéjszakásoknál jó, h ne kapj el semmi betegséget. nekem nőként is élvezhetetlen a szex gumival. mintha vmi vibrátorral szexelnék...
2013. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!