Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi alapján döntsem el, milyen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alapján döntsem el, milyen fogamzásgátlót szedjek? ( orvos kizárva )

Figyelt kérdés
Barátnőm is elment orvoshoz, és vizsgálat nélkül felírt neki egyet, amire azt mondta, hogy a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni, a betegtájékoztatón meg mást ír... Kérdeztem 1 másik barátnőm, ő meg nem is volt orvosnál, csak a patikus amilyet ajánlott neki.

2013. márc. 14. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
.....Használj gumit akkor.
2013. márc. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp menj el orvoshoz. A patikus azt adja ami éppen bevan rendelve..
2013. márc. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem értem, valami alapján csak el lehet dönteni, melyik a jó... vagy minek csinálnak 10.000 fajtát ? Mi az, ami alapján az orvos el kellene döntse ? Súly ? Magasság ? Életkor ? Vércsoport ?
2013. márc. 14. 16:16
 4/11 anonim ***** válasza:
pl összetétel van ami magas hormon tartalmu van ami kevésbé. Ha nem jót szedsz lehetnek mellékhatások is. Egy vizsgálatban nemhalsz bele főleg ha még sohasem voltál dokinál.
2013. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Voltam már dokinál, még régebben, mert kimaradt a menstruációm 2 hónapig. De azt mondta, hogy ilyen kórba normális :)
2013. márc. 14. 16:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Az orvosnak alaposan meg kell vizsgálnia. Ha a betegtájékoztató és az orvos utasítása között ellenmondás van, azt az orvossal kell megbeszélned. Fogamzásgátlót csak a megfelelő vizsgálat után írhat fel neked az orvos, ha ez nem így történik, akkor kérd meg, hogy vizsgáljon meg. Egyébként csak az orvos döntheti el, hogy milyen fogamzásgátlót szedhetsz, legfeljebb akkor van beleszólásod, ha az orvos megkérdezi, hogy melyiket szeretnéd szedni, illetve ha a kiváltáskor a gyógyszertárban van olcsóbb helyettesítő készítmény. Erről a gyógyszertár automatikusan tájékoztat, amennyiben kapható olcsóbb helyettesítő: de helyettesítő gyógyszer csak az lehet, ami összetételében, hatóanyagában teljesen megegyezik az orvos által felírttal, csak mondjuk más márkájú, és olcsóbb.
2013. márc. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Orvos nélkül nem tudsz fogamzásgátlót venni, mivel vényköteles.


Egyébként az orvos nem tudja, hogy neked mi lesz a jó. Lutri az egész. Ha normálisan kikérdez a ciklusodról (hosszáról, menzesz előtti tünetekről), akkor egy irányvonalat kap, hogy mégis melyik tabi LEHET jó.

De közel sem biztos, hogy nem lesz tőle semmi mellékhatás.


Az orvos nem azért vizsgál meg, hogy eldöntse mit kell szedned (mivel mint mondtam, nem tudja, melyik lesz jó), hanem azért, hogy azt eldöntse, hogy egyáltalán szedhetsz-e hormonális fogamzásgátlót.


Egyébként meg ha még olyan fiatal vagy, hogy normálisnak tekinthető, hogy 2 hónapra kimarad, akkor SEMMILYEN fogamzásgátló tabit nem kellene szedned, ugyanis túl fiatal vagy hozzá.

Alap, hogy legalább két éve rendszeres menzesze legyen vkinek.


Sokszor felírják rendszertelen vérzésre is, de az baromság, és többet ártanak vele, mint használnak. Ugyanis nem a menzeszed áll be tőle, hanem kikapcsolja a ciklust és megvonásos vérzést okoz. Ha abbahagyod, olyan lesz, mint előtte. Vagy még tovább súlyosbítja a problémát.

2013. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Drága kis szívem, ha ahhoz nem vagy elég felnőtt, hogy elmenj orvoshoz fogamzásgátlót íratni, akkor ne szexelj!

Tudod nem viccből végzik ám el a doktorit!


A kedves patikust meg remélem majd felelősségre vonják, ha a kedves kislány elpatkol tüdőembóliától!

2013. márc. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem figyeltek rám, csak okoskodtok :)

Ott írtam, hogy RÉGEBBEN voltam dokinál, és azt is írtam, hogy barátnőmnek is csak felírt valamit a doki, de nem vizsgálta meg. Azért köszi a ...

2013. márc. 14. 20:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Az orvos az alapján mérlegel, hogy milyen benned az ösztrogén-progeszteron arány.

Ha nőiesebb az alkatod (nagyobb cicik, széles csípő, keskeny derék, akkor valószínűleg ez az arány nálad az ösztrogén irányába van eltolva, szóval így állított be téged a természet, tehát ehhez kell választani egy hasonló összetételű tablettát.

Ha progeszteron van benned egy picivel több, akkor fiúsabb az alkatod, pici mellekkel, kevésbé kifejezett derékkal. Ehhez is van tabletta. Persze ezt első ránézésre csak gyakorlott orvos tudja megmondani, és ha bármi panaszod van, ő ért hozzá eléggé, hogy mást javasoljon.

Itt egy táblázat a tabikról, ami ma kis hazánkba elérhető.

[link]

Az orvos azért mondta, hogy a menstruáció első napján kell elkezdeni, mert akkor a tabi már abban a ciklusban védettséget nyújt. A betegtájékoztatóban pedig az van, ahogyan egymás után be kell szedni a levél bogyókat. A patikus is ért hozzá kicsit, de nem adhatja ki recept nélkül.

Ha szeretnél normális orvost akkor tudok ajánlani privátban, hogy kit és hol érdemes keresni a fővárosban (nem magán).

2013. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!