Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet kapni vény nélküli...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kapni vény nélküli fogamzásgátlót a gyógyszertárban?

Figyelt kérdés
Ha igen,nevet és árat írnátok esetleg?

2013. márc. 3. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

nem

okkal csak vényre kapható

2013. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Major Roxanne ***** válasza:
ovszer-1000 forint korul. :DD Fogamzasgatlo tablettat csak vennyel lehet kapni, ha 16 alatt vagy szulovel kell menni, ha elmultal akkor mehetsz egyedul.:) Marmint a nogyogyaszhoz. De ugy tudom haziorvos is felirja.
2013. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha lehetne kapni.....


... hullanának a nők 40 éves kor felett

... hullana a hajuk

... meddőséget okozna (bár egyes esetekben ezt még támogatnám is)

... hormonzavarokkal küzködők száma százszorosára nőne


Nem véletlen nem lehet kapni vény nélkül !

2013. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem cukorka...
2013. márc. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Aki már annyira érettnek hiszi magát a szexhez, az legyen már érett elmenni egy nőgyógyászhoz. Amúgy is menni kell legalább egy évben egyszer, ha már nemi életet élsz.
2013. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem adtak anno.Igaz nem nekem kellett.Csak vittem a fogamzásgátló dobozát,megmutattam a gyógyszertárosnőnek,és simán kiadta.Az ár az változó,attól függ milyen fajta.De mielőtt fogamzásgátlót akarsz szedni,előtte menj el nőgyógyászhoz,kivizsgálásra.Meg az orvos mondja meg,h milyen tabi való neked.Három havi tabi,olyan 8-9 ezer körül van.
2013. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én ezt mind tudom,5éve szedek nőgyógyász által felírtat! :) Épp az ár végett kérdezem,na meg nem akartam hogy hülyének nézzenek a gyógyszertárban..
2013. márc. 4. 07:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Most már azért kapni jóval kevesebbért is. Én Corenelle-t szedek ez 5000 3 hónapra.
2013. márc. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bensdorp ***** válasza:

A gyógyszertárban nem néznek hülyének senkit, ők egészségügyi szakszemélyzet, akiknek az a feladata, hogy tanácsot adjanak a Te panaszaid és az ő ismereteik alapján. (Persze fogamzásgátlásnál éppen nem panaszokról van szó, ez kivétel, de itt is vannak egyéni szempontok.)


Miért gondolod, hogy a vényhez kötöttség egyben magasabb árat is jelent, a vény nélküliség pedig alacsonyabbat? Ha egy indikációt (kezelési célt, javallatot) nézünk, általában a vényköteles olcsóbb a TB-támogatás és a kötött ár miatt, a vény nélküliek pedig szabadárasak, azokra lehet csak tűrhető árrést rakni, amiből megél a patika. Egyébként azonos hatóanyag-tartalommal nem létezik vényköteles ÉS vény nélküli, mivel a hatóanyag miatt válik egy gyógyszer vénykötelessé. Itt van például a Te eseted is: minden hormonális fogamzásgátló vényköteles. Kérd meg a nőgyógyászod, hogy írja a legolcsóbbat, amit még biztonságosnak gondol (a mellékhatások szempontjából, mivel a hatékonysága mindnek ugyanolyan)!


A legolcsóbb kombinált orális fogamzásgátlók, ami fogamzásgátlás céljából írható:

Rigevidon 3040 Ft./3 hó

Tri-Regol 3499 Ft./3 hó

Cilest 3780 Ft./3 hó

2013. márc. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!