Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring hüvelygyűrű első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring hüvelygyűrű első használatnál 1 hét után már véd?

Figyelt kérdés

A kis tájékoztatójában az szerepel, hogy ha a menstruáció 2. és 5. napja között helyezem fel, akkor 1 hét után már védelmet nyújt. Az orvos nem mondott semmit erről.

Én most raktam föl az első ilyen gyűrűt a menstruáció 4. napján. Előtte csak óvszerrel védekeztünk barátommal.

Több fórumon olvastam, hogy a nőgyógyász azt javasolja, hogy az első gyűrűnél még legyen kiegészítő védekezés. Nekem meg ugye semmit nem mondott az orvos, csak azt, hogy 3 hétig fönthagyom, 1 hét szünet és a tájékoztató utasításait követtem. Ugye 1 hét után védelmet nyújt? 17/L



2013. febr. 24. 00:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdésem lenne. Gyűrűmentes időszakban kiegészítő védekezés ugye kell?
2013. febr. 24. 00:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Kiegészítő védekezés nem kell, ezt tapasztaltam jó párszor.



Ezt találtam:"Ha a NuvaRing használat első 7 napjában közösülésre kerül sor, ne felejtsen el óvszert is használni! Ezt a tanácsot csak az első gyűrű használatakor kell követnie."

Itt:

[link]

2013. febr. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azt az oldalt már én is olvastam. Csak azt nem értem, hogy nőgyógyászok miért mondanak mást, mint ami a tájékoztatóban van? Az enyém meg nem mondott semmit. Mondjuk nyilván nem írnak a tájokoztatóba bele olyat, ami nem igaz.
2013. febr. 24. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:
é is úgy olvastam hogy 1 hét, de én megvártam a kettőt. és gyűrűmentes időszakban SEM kell kiegészítő :)
2013. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!