Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrű első alkalomként?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrű első alkalomként?

Figyelt kérdés

Tervezzük az együttlétet a barátommal,ő lesz nekem az első,tehát még nem szedtem fogamzásgátlót. Érdekelne,hogy nem e gond,hogy elsőként a hüvelygyűrűt használnék? Tudom,előtte nőgyógyászhoz kell elmenjek,sőt vele ezt meg is fogom beszélni,hogy mi a jó nekem,de előtte érdekel más véleménye is.

Ha azt felhelyezem,akkor érzem,hogy ott van vagy nem? Vagy a barátom érezni fogja?

Anyum mondta,hogy a hüvelygyűrűt ajánlja,mert a tablettától csak híznék,felboríthatja hormonháztartásom és így se vagyok egy sovány alkat,na meg feledékeny vagyok és hát,ha kihagyok tablettát akkor az nem jó pont.

Előre is köszönöm a válaszokat! 17/L


2012. okt. 31. 20:04
 1/6 -=Koldus=- ***** válasza:
67%
Anyukád meg sztem nincs tisztában a fogamzásgátlókkal, ugyanis rengeteg féle kapható. Egy alapos nőgyógyász meg tudja mondani, számodra melyik a legideálisabb gyógyszer.
2012. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A hüvelygyűrű teljesen ugyanúgy hat, mint a tabletta, csak nem megeszed, hanem feldugod a hüvelyedbe. Azaz nem a bélrendszeredből szívódik fel, hanem a hüvely nyálkahártyájáról.

Ugyanúgy meg lehet tőle hízni, ugyanúgy kijöhet tőle az összes hormonális fogamzásgátlóra jellemző mellékhatás.

Egyébként használhatod, ha akarod, bár szerintem óvszerrel érdemes kezdeni. Ilyenkor még ki tudja, hogy egyáltalán tartós lesz-e a kapcsolat, érdemes-e egyáltalán belekezdeni hormonokat szedni.

2012. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is óvszert ajánlanám az első pár alkalomra amíg szerzel egy kis tapasztalatot utána ráértek átgondolni, hogy tartósan mi a legjobb.

23N

2012. okt. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4 hónapja együtt vagyunk és elég komolyan gondolja ő is,aztán most jutottam én is el arra a pontra,hogy megbízok benne és komolyabb ez,nem csak egy fellángolás. Jó oké,eddig se feküdtünk egymás mellett úgy,mint két fadarab. De picit félek elmenni nőgyógyászhoz,hogy mi lesz ott,főleg ha megvizsgál, eléggé parás dolog ez nekem.. :S de egyszer úgy is túl kell esnem rajta,előbb-utóbb.
2012. okt. 31. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:

nőgyógyásztól egyeltalán nem kell félni, én mindig halál nyugodtan megyek be....

Egyébként én is most kezdtem használni a hüvelygyűrűt,(eddig semmilyen más fogamzásgátlót nem szedtem) mert kevesebb a hormontartalma mint a gyógyszernek. Nem befolyásolja a hányás, hasmenés, az utóbbi nekem a stressz miatt (első éves egyetemista) sajnos gyakran jelentkezik, de így nem kell aggódnom. Egyébként én nem érzem, hogy bennem lenne. Egyébként mi azért döntöttünk így a barátommal, mert utáljuk az óvszert... ennnyi

2012. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös, azt hittem, hogy ezt én írtam :D úgyanígy vagyok vele ahogy te

kérdezőnek meg én is először a gumit ajánlanám, majd később hüvelygyűrű teljesen jó választás, egyébként hülyeség hogy annyi féle tabletta van, mert így is a gyűrűben van a legkevesebb hormon. kevesebbet tartalmaz, mint a legkevesebb hormontartalmú tabletta. és persze nm kell mindig figyelni, 3 hetente 1x kell vele fél percet "bajlódni", könnyebb felrakni mint egy mini méretű tampont, nem is érzed, én csak ajánalni tudom. ja és én nem híztam, sőt, fogytam 2 kilót mióta használom.

2013. jan. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!