Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit gondoltok a fogamzásgátlor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a fogamzásgátlorol? Mindenki lebeszélne rola de én szedni akarom

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 14:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy vàlaszoltál :)
2013. febr. 19. 15:30
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyira utálatos, hogy ha valaki nem tapasztalt negatív mellékhatásokat, rögtön mindenki lepontozza, puszta irigységből. És most persze engem is mindenki le fog pontozni, juhé.

Olyan komoly gondokat nem okoz, ha jó a májfunkciód, de lehetnek kellemetlen mellékhatásai közben is, utólag is. A jót kell kiválasztani. Az utólagos mellékhatások is csak ideiglenesek, meddőséget pedig a közhiedelemmel ellentétben nem okoz. Akinek abbahagyás után nem jön össze a baba, az alapvetően is meddő volt, vagy pillanatnyilag valami más miatt az.

Szerintem a te életed, próbáld ki, ha akarod.

2013. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
17:59 nagyon köszönöm :)
2013. febr. 19. 17:53
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi infóból nem lehet mit mondani.


Az én személyes véleményem az az, hogy:

Ha az ember meg tudja oldani másképp a védekezést biztonságosan, akkor jobb elkerülni a hormonális fogamzásgátlást. A tablettának rengeteg előnye van, de sajnos mellette rengeteg hátránya is.

De még mindig jobbnak tartom, mint mondjuk az abortuszt.

2013. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
21 éves kor alatt, a méhszáj teljes éréséig még a tabi mellé is ajánlott az óvszer. Nem a tabletta szúrja el a termékenységet, hanem a kis aranyos kórokozók okozhatnak hegesedést a méhkürtben: nem csak nemi betegség esetén.
2013. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én férfi vagyok, a párom szedett egy ideig fogamzásgátlót (a kapcsolatunk alatt kb egy évig, az előző kapcsolatában kb 2 évig).

Az első időszakban nem volt semmi problémája vele, a második, egyéves szedés alatt viszont megemelte a vérnyomását, hízott is tőle és hiába hagyta abba, évek óta nincs rendben a szexuális életünk.


DE:

én mégis azt mondom, hogy érdemes szedni. Egyrészt, nem írható a tabletta számlájára minden problémánk. Másrészt a vérnyomás-téma a szedés abbahagyásával azonnal megszűnt, tehát nem okozott maradandó kárt.


Ugyanakkor a szedése alatt:

- nem kell aggódnod, hogy mikor jön meg, ami tök jó

- a szex egy fokkal kényelmesebb, mert nem kell az óvszerrel vacakolni. Van nő, aki ugyanazt érzi, van, aki nem, de a férfiaknak általában az a tapasztalata, hogy sokkal jobb óvszer nélkül. Nekem abszolút ez a tapasztalat, azt élveztem igazán, ha éreztem a párom nedvességét, melegét, minden kis redőjét


Körültekintően kell választani gyógyszert, de azon túl, hogy lehetőleg alacsonyabb legyen a hormontartalma, nem lehet tutira menni. Abszolút alkat kérdése. Van, akinek úgy működik, ahogy a nagy könyvben meg van írva, van, akinek -mint nekünk- gondokat okozott.


Viszont az óvszeren kívül szerintem ez az egyetlen biztonságosnak mondható módszer és sokkal kellemesebb.

2013. febr. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!