Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány fajta fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány fajta fogamzásgátlót tabi után adjam fel a gyógyszerszedést?

Figyelt kérdés
Az orvosom szerint PCO-m van, így mindenképp kell szednem fogamzásgátlót, de már többet próbáltam, mégsem jók. Talán nem is bírja a szervezetem? Ez hogy derül ki?
2013. febr. 17. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A PCO-ra marhára nem jó a fogamzásgátló. Voltál már terheléses inzulin vérvételen? Endokrinológus látott már?
2013. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát marhára meg lennék lőve, ha PCOs-ra csak a fogamzásgátló nyújtana megoldást, ugyanis azt NEM szedhetek, mivel trombózishajlamom van.


Keress egy jó endokrinológust!

2013. febr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Öt fajta gyógyszert szedtem eddig, mindig jelentkezett a közi vérzés, általában a ciklus közepétől végig,a menstruációig.
2013. febr. 17. 19:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ez a lényeg. Az a lényeg voltál e már endokrinológusnál? Néztek-e inzuulin terhelést?
2013. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem voltam. Gondolom a nőgyógyász nem látta fontosnak, csak egy újabb tabit írt fel. Petefészek cisztáim régebben voltak, de azt maga a fogamzásgátló okozta. Semmi más PCO tünetem soha nem volt. Az UH szerint sok a tüszőm és vékony a méhnyálkahártyám.
2013. febr. 17. 19:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy PCOS-re muszáj fogamzásgátlót szedni. Óriási hülyeség.
2013. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindneképp menj el endokrinológushoz mert ha utána nézel meglátod hoyg ez nem nőgyógyászati betegség. A policiszták csak következményei ennek. 99%-ban inzulin rezisztencia okozza. Ha ez javul javul minden tünet is. Sajnos a nőgyógyászok nagyon félre kezelik ezzel a fogamzásgátlós dologgal. Gondolj bele ha ez lenne a megoldás akkor késöbb mi elsz ha babát szerenél??? Sajnos gyakori ez amit Te leírsz de ha elmész egy hozzáértőhöz rájössz hogy nem ebszélünk hülyeséget. Nekem két évig mondta anőgyógyász hogy nem lehetek PCOS mert nem vagyok elhizva, aztán a meddőségi szakorvos felvilágosított a dolgokról és az első vizsgálatnál még tényleg nem volt inzulinrezisztenciám de rá egy évre sajnos már volt. Mivel 99,9%-ban lesz az is. Hány éves vagy?
2013. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

24 vagyok.

Nem is gondoltam, hogy van olyan orvos, aki PCOsval foglalkozik a nőgyógyászon kívül. Annyira nőgyógyászatinak érzem a problémám ezekkel a tabletta váltásokkal.

2013. febr. 17. 19:37
 9/9 anonim ***** válasza:
pedig nem az. ez egy hormon betegség amivel az endokrinológusok foglalkoznak. mindenképp keress fel egyet. Ha Bp-i avgy és megengedheted magadnak akkor a mensmetis-be menj mindenképp.
2013. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!