Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő telik el nagyjából...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő telik el nagyjából attól kezdve, hogy a nőgyógyász megvizsgál, vért vesznek stb. , míg elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet konkrétat mondani, de úgy kb. :) és azt is tudom, hogy a menstruáció első napján kell elkezdeni, ezért kérdezem, hogy egy hónapnyi idő elég-e.
2009. aug. 25. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a dokihoz, odaadja a laborbeutalót, másnap elmész vért vetetni, általában délutánra megvan az eredmény és visszamész a dokihoz. Tehát pár nap.
2009. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

engem nem vizsgált meg mikor felirta,csak rá 2 honapra egy másik doki mikor mentem irtani a következőt


amugy a vizsgálat eredményéhez 1-2 hét a max,tehát ha elmult a mostani vérzésed,akkor menj el 1-2 héten belül és a következővel el is kezdheted szedni

2009. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
vérvétel eredménye 1 max 2 nap alatt megvan, ilyenkor már mehetsz is vissza a dokihoz, aki felírja neked a foggátlót, és a kövi menzeszednél már kezdheted is szedni.
2009. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát másnap mehetsz vérvételre, következő nap megvan az aeredmény de... ez úgy működik hogy elmész a nődokihoz ad egy beutalót vérvételre, meg mgvizsgál és fel is írja a gyógyszert azonnal, mert az neki is idő ha te újra visszamész a laboreredménnyel és csak akkor írja fel. tehát flírja rögtön és ha két nap múlva kezdődik a mensid akkor már el is kezdheted szedni. tehát a vizsgalát utáni mensivel.
2009. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2009. aug. 25. 14:20
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Kedves előttem szóló. Nagyon helytelen, ha egy orvos a laboreredmény ismerete nélkül felírja a gyógyszert. Hiszen a labor ismerete nélkül nem is tudhatja melyik lenne a legmegfelelőbb gyógyszer.

Még nem találkoztam orvossal aki a labor megléte előtt felírná. (Ettől függetlenül biztos van ilyen is)

2009. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a sema amit az elottem szolok leirtak csak nagyon optimalis esetben igaz. alapbol, lehet h csak 2 het mulva kapsz idopontot az orvoshoz(szabadsagon van, sok a beteg, stb) megvizsgal,talal valami gondot, annak ido utanajarni. a labor eredmeny lehet h megvan 1-2 napon belul de ha pl hormonvizsgalat is kell, az 2 honapba is beletelhet mire meglesz mert megvan h melyik hormont a ciklus hanyadik napjan kell vizsgalni. igy ha mar tul vagy azon a napon, meg kell vard a kovetkezo honapot. ugyanez igaz ha barmilyen problemat talal a verkepeddel, akkor kovetkezik az ujabb beutalo, ujabb vizsgalat. ha barmilyen gond van a menzeszeddel (pl.nem rendszeres) mindenkepp kozold vele. ha egeszseges vagy, a kovetkezo mensidtol kezdheted szedni, ha nem, vagy nem irja fel egyaltalan, vagy ha igen akkor valoszinuleg a 2.mensitol fogod szedni.
2009. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem 3nap volt

1megvizsgált

2labor

3megnézte az eredményt és felírta agyógyszert

2009. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 nap volt nekem. aztán ki kellett várnom a mensit.
2009. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a barátnőmnek először ránézésre írta fel a magán nődoki a tablettát. Kezdte szedni, amitől finom hüvelygombát, meg mindenféle csúnyanevű betegségeket kapott, amit 4 hónapig kezeltek. utána egy másik orvos alapos labor, vér vizsgálat után írta fel neki, 1 hónap után controll, újra vér, labor! Most hálistennek jó! Veszélyes a szemre felírt gyógyszer!
2009. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!