Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A tabletta mentes napokban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tabletta mentes napokban amikor kellett volna nem jött meg. Egy héten 3x elfeljtetem bevenni, de pótoltam és nem maradt ki egy bogyó sem. és akkor pecsételtem. És most nem jött meg amikor kellett volna. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztató mit ír erre az esetre?
2012. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A pecsételést írja, de h mért nem jött meg azt nem!
2012. dec. 18. 12:58
 3/16 gabriell88 ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy pótoltad?Mióta szeded?
2012. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
úgy h amikor este elfelejtettem akkor másnap este bevettem az az napival együtt.Mindig így csináltam ha elfelejtettem és semmi baj nem volt eddig. Már 2 éve szedem.
2012. dec. 18. 13:20
 5/16 anonim ***** válasza:

Kérlek, ha másnap ESTE pótoltad, akkor meghaladtad a 12 órát! Ilyenkor olyan, mintha be se vetted volna. Gyengül a hatás.


Csinálj terhességi tesztet, könnyen lehet, hogy úgy maradtál.

2012. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A betegtájlkoztatót most sem sikerült értelmezni. A kimaradt tablettát soha nem a következővel kell bevenni. Okos voltál, most vegyél tesztet.
2012. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Mindig így csináltam ha elfelejtettem"


Csak tudnám miért?!


Minden gyógyszer betegtájékoztatójában szerepel, hogy a kihagyott tablettát 12 (!) órán belül KELL pótolni, különben csökken a fogamzásgátló hatás, s bekövetkezhet terhesség.

2012. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 gabriell88 ***** válasza:

Pont ezért kérdeztem.Ha már egy jó ideje így szeded, az gond. A betegtájékoztató is tartalmazza azt, hogy ha bármikor is elfejted bevenni a tablettát ne vedd be később, pótolás szempontjából, mert több kárt okozol, mint hasznot.Ahogyan előttem is írták gyengítik a hatást.Ha 2 éve rendszeresen jött meg és most nem, az lehet azért mert túl sokat vettél be egyszerre.mióta késik? hanyadik napon jelentkezett a pecsételő vérzésed?

azért kérdezem mert a terhesség előjele is lehet ha 22 napnál korábban érzel kis mennyiségű vagy pecsételő vérzést.Ez rövidebb ideig tart, mint a menstruáció.

De ne ess kétségbe.az is lehet, hogy szimplán késik 1 hét még nem a világ, de ha már legalább 2 hete nem jött meg érdemes beruházni egy terhességi tesztre illetve többre is, gyanus nem mindig egyezik a végeredmény, főleg ha tényleg csak késik

2012. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket.Ez van.Majd lesz vhogy. Tesztet veszek azért. Legközelebb ésszel csinálom. Mindenki a maga kárán tanul.
2012. dec. 18. 14:34
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
#8: ez nem igaz. A legtöbb tabletta tájékoztatója pont azt írja, hogy a kihagyott tablettát azonnal be kell venni amikor észrevesszük, hogy kimaradt, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy a következő tablettával EGYÜTT szeded be. A 12 órás határ csak annyit jelent, hogy ha azon túl szeded be a kimaradt tablettát, akkor jó eséllyel kiegészítő védekezésre szorulsz, de 2 éve szedett gyógyszer esetén annak esélye, hogy 1-2 kimaradt tabletta miatt terhesség következzen be szinte 0.
2012. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!