Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a teendő, ha fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha fogamzásgátló rendszeres szedése mellett teherbe estem?

Figyelt kérdés

Három tesztet is csináltam, mindhárom pozitíz eredményt mutatott. Mit kell tenni, mi a következő lépés? A fogamzásgátlót (Lindynette) mindig percre pontosan, minden nap beszedtem. A megvonásos vérzés alatt nem volt szex.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2012. dec. 3. 12:43
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*pozitív
2012. dec. 3. 12:44
 2/29 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ mit akarsz. Megtartani? Gondolom nem azért szedted, mert gyereket akarsz, hanem épp ellenkezőleg.

Ha el akarod vetetni, akkor el kell menni nőgyógyászhoz, hogy megállapítsa a terhességet. Aztán el kell mondanod, hogy abortuszt szeretnél, és ezután uh vizsgálatot kell majd végezni, a továbbiakban pedig az orvosok/tanácsadók fognak terelgetni a jogi és egészségügyi útvesztőkön.

Ha meg akarod tartani, akkor is el kell menni nőgyógyihoz, a többi ugyanaz, mint egy normál terhességnél. Mennyi idős a terhességed szerinted ?

2012. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Bármi is a szándékod, mindenképpen doki (az utolsó menzesz első napjától számított 6. hét körül).

Milyen fajta tesztet csináltál amúgy?

2012. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolót figyelembe se veszem, az utolsó kettőnek viszont nagyon köszönöm az értékelhető válaszokat.


3. válaszoló 3 hetes terhes vagyok


4. válaszoló Kettő db Clearblue, és 1 db Medilab tesztet végeztem. Mindhárom pozitív eredményt mutatott.

2012. dec. 3. 12:58
 5/29 anonim ***** válasza:

Gyógyszert azonnal abbahagyni és mielőbb irány az orvos!!!

Benne is van a betegtájékoztatóban anyway.


Aztán majd megvitatod vele az elképzeléseidet meg a lehetőségeidet.


Előfordul az ilyesmi, nyilván azért is írják bele a papírba.

2012. dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Olyan nincs, hogy 3 hetes terhes, úgy értem, azt még semmilyen teszt nem mutatja ki! Az utolsó menstruációd első napjától hány hét telt el?

Clearblue-ból milyen tesz volt? Digitális vagy sima? Ha sima, akkor 2 vonal volt, vagy + jel? (Bocs, nem nézlek hülyének, csak ezt sokan tévesen szokták értelmezni!)

Mennyire volt erős a vonal?

2012. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, még mindig nem tudjuk, hogyha a terhességed valódi, akkor mit szándékozol tenni! Megtartod, vagy kuka /bocsmár a szóhasználatért, de így van/ ?
2012. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Akár figyelembe veszed, akár nem, akkor is balf@sz kérdés. Ha meg akarod tartani, nőgyógyász azt jónapot. Ha nem akarod megtartani, akkor is.

A gyógyszer betegtájékoztatója kitér erre is, el kellene olvasni, hogy abba kell hagyni, amint a terhesség egyértelműen megállapítható, de ezt csak nőgyógyász fogja megállapítani.

2012. dec. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Furcsa mód, igenis van olyan, hogy kimutatja. Megkérdeztem telefonon a nőgyógyászt, és elmondta, hogy kimutatja a teszt a 3 hetes terhességet. Köszönöm a nemsokérő válaszokat, TISZTELET A KIVÉTELNEK!
2012. dec. 3. 13:32
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Vált nőgyógyászt, bocs... de itt valami nagyon nem stimmel! 3x voltam terhes, elég sok felesleges tesztet lőttem el, de 4 hetesnél előbb semmilyen spéci teszt nem mutatja ki, ez tuti...

Vagy rosszul számolsz, és nem 3, hanem 5 hetes terhes vagy. Vagy a nőgyógyász értette félre a 3 hetes terhes dolgot (vagy eleve azt feltételezte, hogy rosszul tudod, hogyan számítják).

Egyszerűen KIZÁRT, hogy bármilyen teszt kimutassa előbb.

2012. dec. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!