Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Doki mondta, havim végén...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Doki mondta, havim végén kezdjem el, mennyit kell védekezni?

Figyelt kérdés

Már szedtem Sensonette-t, de a vesémet is szétbarmolta, meg migrén rohamokat kaptam (éljen a migrén...), felírta a Volina nevű gyógyszert, elvileg ez kevesebb hormontartalmú. Épp elvérzek és mellékesen beledöglök, de azt mondta, hogy akkor kezdjem el, ha barnázok, szóval úgy a negyedik napon. Mennyi ideig javallott ilyenkor védekezni szerintetek?


Köszönöm a válaszokat!

Ja, amúgy tudom, hogy migrénes elvileg nem szedhetne ilyet, de hormonzavaros vagyok és a gumira is allergiás ;) kifogtam :D

L/20


2012. okt. 26. 18:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

De nem a 0,75-öt kell nézni meg a 3-at, mert az a progeszteron benne, és tök más a kettő. A Volinában Drospirenon van (ami egyébként alapból nagyobb trombóziskockázatot jelent tudtommal....), a Sensonettében pedig gesztodén. Teljesen más a kettő, így nyilván más mennyiségben kell ahhoz, hogy hasson.


A másik összetevőt kell nézni, az ösztrogént.

Abból pedig a Volinában több van.


Nézd meg:

Volina: " A készítmény hatóanyagai 3 milligramm drospirenon és 30 mikrogramm etinilösztradiol "


Sensonette: "75 mikrogramm gesztodén és 20 mikrogramm etinilösztradiol bevont tablettánként."


Látod? A Volinában 30 mikrogramm etinilösztradiol van, a Sensonettében meg csak 20 mikrogramm.


És a migrénért ez a komponens felelős, nem a másik.

2012. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
hát... ez kínos... de nem terveztem megvárni konkrét rohamokat. ha érzem hogy furábban látok, hogy bármi van, akármi, akkor rögtön leteszem, oda fogok figyelni, ezen információk birtokában meg pláne...
2012. okt. 26. 19:10
 13/14 anonim ***** válasza:

Te tudod, csak mint mondtam, az a baj, hogy lehet az első tünet nem a migrén lesz, hanem a stroke.


[link]


[link]

"Az már ismert, hogy migrénes betegek esetén fogamzásgátló szedése mellett a stroke rizikója feltűnően magas: 13,9%."

2012. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, érdekes dolgokat írsz és nagyon köszönöm. Feltettem egy új kérdést, ha még erre felé jársz, és tudsz mondani valamit, megköszönném!

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..


Tényleg köszönöm!!!

Csak fura, anyu is ilyen mint én, 13 évig bogyózott és semmi baja nem lett :/ rossz dolgok ezek..

2012. okt. 27. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!