Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Doki mondta, havim végén...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Doki mondta, havim végén kezdjem el, mennyit kell védekezni?

Figyelt kérdés

Már szedtem Sensonette-t, de a vesémet is szétbarmolta, meg migrén rohamokat kaptam (éljen a migrén...), felírta a Volina nevű gyógyszert, elvileg ez kevesebb hormontartalmú. Épp elvérzek és mellékesen beledöglök, de azt mondta, hogy akkor kezdjem el, ha barnázok, szóval úgy a negyedik napon. Mennyi ideig javallott ilyenkor védekezni szerintetek?


Köszönöm a válaszokat!

Ja, amúgy tudom, hogy migrénes elvileg nem szedhetne ilyet, de hormonzavaros vagyok és a gumira is allergiás ;) kifogtam :D

L/20


2012. okt. 26. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. Ha a vesédet szétszedte, akkor a másik is szét fogja szedni.

2. Ha migréned van, akkor konkrétan stoke-ot kaphatsz a tablettától, ami azért annyira nem poén.

3. A betegtájékoztató leírja, hogy mikortól véd, ha nem első nap veszed be. Ez ált. egy hét, de el kell olvasni.

4. A Volina pont, hogy erősebb, mint a Sensonette. (A Sensonette-ében csak 20, a Volinában 30 mikrogramm ösztradiol van.)

5. Hormonzavarra sem épp jó választás a tabletta.


Hsználj latexmentes óvszert, vagy használjatok spermiciet megszakítssal.

2012. okt. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Minden kockázattal tisztában vagyok. Csak azon az alapon akarom, hogy anyutól örököltem ezt a csodálatos migrént, ő 13 évig szedett fogamzásgátlót, és azért azok ütősebbek voltak.... ha érzem, hogy baj van leteszem. De akkor összejött minden, érettségiztem, meghalt nagypapám, ezek is okozhatnak migrént. Ha újból rohamokat kapok, akkor soha többet hozzá nem nyúlok. de köszi a választ!
2012. okt. 26. 18:39
 3/14 A kérdező kommentje:
Hja a Volina amúgy 3mg/0,03 mg...
2012. okt. 26. 18:40
 4/14 A kérdező kommentje:
vagyis..? 3mg/0,03mg?
2012. okt. 26. 18:43
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak nehogy az első jel az legyen, hogy lebénul a fél oldalad mondjuk.

Mert sajnos a stroke nem olyan, hogy előre szól, hogy jön.


Egyébként igen, a volina 0,03-as.

0,03 mg ösztrogén.

A Sensonette pedig 0,02-es. 0,02 mg ösztrogén.

Tehát a Volinában több van.

2012. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De úgy látom a Sensonettéből van 0,03-s is, de az sem alacsonyabb hormontartalmú, hanem ugyannyi....
2012. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát, én mondtam a dokinak, h sensonette-t szedtem... amúgy az úgy kezdődött h egyre több és erősebb rohamom volt, am fél évente van kb egy, akkor volt egy héten öt. az első két rohamom után, ha úgy van, leteszem és kész... csak elkeserítő, hogy nem jön normálisan meg, hogy ha megjön beledöglök úgy fáj és semmi nem csillapítja..
2012. okt. 26. 18:53
 8/14 anonim ***** válasza:

De ha ilyen problémád van, akkor nem fogamzásgátlóval kellene elnyomni a hormonműködést (úgy, hogy közben esetleg a szedésébe halsz bele...), hanem alaposan kivizsgálni, hogy mégis mitől nem jön rendszeresen...

A te dolog igazából, hogy mit csinálsz, de én ilyen migrénnel egészen biztosan nem mernék tablettát szedni.

2012. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

a sensonette az 75ös.. ezt szedtem

[link]

2012. okt. 26. 18:59
 10/14 A kérdező kommentje:

[link]

ez a volina.

és köszönöm szépen a válaszaid egyébként :)

2012. okt. 26. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!