Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg nem szedhetek fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nem szedhetek fogamzásgátlót így?

Figyelt kérdés
5 hónapja mononukleózisos voltam, szteoridokkal is kezeltek. El szerettem volna kezdeni szedni a Gestomix nevű fogamzásgátlót, nőgyógyász írta föl, de ő nem kérdezett rá betegségekre, allergiákra meg semmire. Az orvos, aki kezelt mikor kórházban voltam ez a betegség miatt pedig nem ajánlja szedni még 1 évig körülbelül. Tényleg nem lehet? Vagy csak anya mondta ezt az 1 évet? (ő beszélt az orvossal telefonon) 17/L

2012. okt. 15. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

egyszerű, felkeresed az orvost, és megkérdezed. Ha tényleg nem ajánlja a szedését, akkor 1 évet még kibírsz nélküle, ha meg nem mondott ilyet, csak valamiért anyukád nem akarja hogy tabit szedj, akkor az nem szép tőle, hogy nem egyenes.

Szóval kideríteni könnyű. Beszélj a dokival.

2012. okt. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Abszolút nem vagyok orvos, csak rágugliztam. Ez a betegség leterhelheti a májadat is, gyulladást okozhat, bár nem minden esetben, (bár ha a betegség nem is, a szteroid tutira) és a fogamzásgátló szintén nem valami májbarát dolog.


Gondolom ezért, ha valóban így van. Akármilyen májelégtelenség esetén a fogamzásgátló szedése nem javasolt, de feltételezem a lightos kapacitású májműködés esetén sem feltétlenül.


Szerintem az egészséged többet ér, mint a fogamzásgátló, főleg mivel nagyon fiatal vagy, úgyhogy én hanyagolnám. De ha nem hiszel anyukádnak, kérdezd meg az orvost.

2012. okt. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen meg kell várni, amíg a májértékek normalizálódnak. Addig semmiképpen sem szabad!
2012. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!