Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedhetek már fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedhetek már fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban leszek 15 éves. Az a gond, hogy a barátom nem viseli el a gumit, így az eddigi szexek nem voltak túl jók. Nem akarom ráerőltetni, így inkább fogamzásgátlót szednék. Ennyi idősen lehet tőle bajom? Kicsit teltebb alakú vagyok, és így is fogyókúrázok. Hízhatok tőle?
2012. jan. 7. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már 15 évesen szexelsz, legalább azt a hormont legyetek már képesek későbbre tolni. Nem mondom hogy ú basszus korán kezded blabblabla én 16 voltam. Én is utáltam a gumit, a párom is de mégis képes voltam 20 éves koromig várni a bogyóval. Várd már meg hogy a szervezeted hormonháztartása kialakuljon normálisan...........
2012. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A maiaktól már nem hízol.

Mivel amúgy is nőgyógyásznál íratnád fel, ezt a kérdést beszéld meg vele. Ő el fogja mondani, hogy javasolja e.

2012. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még 15 sem vagy. Fejletlen a hormonrendszered, és feltehetőleg a méhed sem normális méretű még.

Ha elkezded szedni, akkor egyrészt leállítja a méhed növekedését, ami miatt később lehet, hogy gyereked sem lehet, másrészt legátolja a peteérésed, kikapcsolja a petefészkeid, és jó esélyed lesz arra, hogy abbahagyás után se induljon újra a működése.


Ha jót akarsz magadnak, akkor még legalább 2 (de inkább 3) évig eszedbe se jusson a tabletta.


a nem viseli el a gumit, akkor nem kell szexelni. Már ne haragudj, de ha annyit nm képes az egészségedért megtenni, hogy elvesz a kotont, amitől neki az égvilágon semmi baja nem lehet, akkor arra sem érdemes, hogy lefeküdj vele.


Ez csak egy jó tanács, de azt csinálsz, amit akarsz.

Mióta menstruálsz? Mióta rendszeres a vérzésed?

2012. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Ha ennyire érettnek érzed magad 15 évesen, hogy rendszeres szexuális életet élsz, inkább vállaljatok gyereket is.
2012. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
5 éve van meg a menzeszem. És a bunkóknak mondom hogy NEM akarunk még gyereket! A normális kommenteket meg köszönöm. Úgy tudom hogy a mai tablettákban már tényleg minimális a hormon, és valóban annyitól bajom lehetne?
2012. jan. 7. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy kevés a hormontartalma. Az a mellékhatások számát lecsökkenti, kevesebb eséllyel hízol meg, mint a 10 évvel ezelőtti tablettáktól.


DE: Minden tabletta ugyanúgy működik.Teljes mértékben legátolja a petefészek működését, megszünteti a peteérést és a menstruációt.

Egy ilyen fiatalnak, mint te, még nem annyira stabil a hormonrendszere. Ha ilyen idős korban leállítják a peteérést, akkor jó esély van rá, hogy után nem tud helyrerázódni a szervezeted, azaz mikor már szeretnél babát, akkor nem indul újra a peteérésed, és mászkálhatsz a dokihoz, hogy kezdjen veled vmit.


Arról nem is beszélve, hogy minél több időre állítja le az ember a peteérést, annál nagyobb az esélye, hogy a szervezet "elfelejti" a normális működését.

A mai világban már 30 éves kor előtt kevesen akarnak szülni, tehát ha te addig akarnál várni a babával, akkor szednéd 15 éven keresztül.

Azért az baromira sok idő ám a szervezetnek.


Mondom, azt csinálsz, amit akarsz, a te döntésed, de én ilyen korban nem javaslom. Fiataloknak az óvszer a legjobb, mert semmilyen káros mellékhatása nincsen.

Ha a barátod nem képes megérteni, hogy ilyen idősen a tabletta veszélyes, akkor vele van a probléma.

2012. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem ez az első hely, ahol azt olvasom, leállítja a petefészek működését. Ez nem igaz. Ha leállna, női nemi hormonjaid sem lennél, és szép lassan átalakulnál. Magát a petesejtet teszi működésképtelenné. De akkor is várjál még három évet vele legalább.
2012. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

13:20: a nemi hormonokat pontosan a tablettából kapja meg a szervezet. És igenis, leállítja a petefészekműködést, mert a hormonszint megvan a tablettából, a szervezet meg úgy érzékeli, nincs szükség többre. Nyilván nincs is, ezért állnak le a petefészkek.

Mielőtt kioktatnál másokat utána kéne nézni a dolgoknak!

2012. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

81%-ossal egyetértek. Nézz utána, mielőtt okoskodsz.

Mi az, hogy működésképtelenné teszi a petesejtet???

Ezt mégis hogy gondoltad?

2012. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Én is 15évesen kezdtem el szedni a fogamzásgátlót és azt mondom neked, hogy várj még vele legalább 2 évet!! A probléma az, hogy egyrészt híztam tőle másrészt pedig (minimális hormontartalma volt) a májam elzsírosodott meg nagyobbodott tőle!! Félévig szedtem abba is hagytam!! A mai napig problémáim vannak vele.. gondolj bele 17éves vagyok és máj beteg.. ez nem normális dolog :)
2012. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!