Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedjem az orvos által előírtn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedjem az orvos által előírtnál tovább a Norcolut-ot, ha nem jött meg tőle?

Figyelt kérdés

Májusban váltottam Lindynette fogamzásgátlóról Jangee-ra. De kétszer elmaradt a vérzésem, a doki szerint a tabletta nem jó. Már nem szedem 1 hónapja, de azóta sem jön meg. Ezért írt fel Norcolutot (2-3 hét várakozás után), amiből öt napon át kellett napi kettőt bevennem (reggel, este). Ez kedden történt, szóval mostanra telt el az 5 nap, és nem jön meg. Persze visszamegyek a dokihoz, csak egyrészt ki tudja mikor kapok időpontot (soron kívüli vizsgálatra meg várakozni kell és nincs időm), másrészt már este van, és nem tudom, most bevegyem-e még, vagy már ne. (Kedd este már elkezdtem.)

Szóval ha ő 5 napot mondott, akkor hiába nem jött meg tőle, hagyjam abba? (A papírján az van, hogy "egyéb vérzészavar esetén 6-12 napon át napi 1-2 tabletta".)

Amúgy meg mi az, hogy nem jön meg tőle... elkezdjek parázni, hogy mi lehet a bajom? Vagyis már elkezdtem.. Terhes nem vagyok, eszem rendesen, miért van ez? Ennyire elintéztem magam a fogamzásgátlóval? (Tudom, ezeket is a doki tudná megmondani, de szeretnék kicsit megnyugodni addig.)



2012. szept. 23. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
TERMÉSZETESEN HAGYD ABBA, ÉS VÁRJ. Amit a doki mondott tartsd be, a vérzés pár nap múlva várható. Nem lesz jobb, ha tovább szeded. Nyugi!
2012. szept. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Reggel óta már nem szedem, sikerült felhívnom egy orvost. (Nem akihez járok, ő most nem rendel.) Mondta, hogy abbahagyhatom, és hogy hosszantartó fogamzásgátló-szedés után gyakori, hogy valakinek akár hónapokig nem jön meg, szóval nem is kell megijedni, csak szépen várjak, aztán előbb-utóbb.
2012. szept. 24. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!