Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ennyi az összes fogamzásgátlás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyi az összes fogamzásgátlási lehetőségem?

Figyelt kérdés

fogamzásgátló tablettát szedek. Már több fajtát is írtak fel különböző okok miatt, de mindtől csökkent a kedvem a szexhez, kezdem utálni magát a tudatot is, hogy hormonokat zabálok. Valahogy nem is vagyok önmagam, rosszul érzem magam a bőrömben és szerintem részben emiatt. (a suli is itt van, de az más..) Amíg nem szedtem fogamzásgátlót, éreztem a szerelmem illatát a bőrén. Aztán azóta nem. Ez nagyon zavar, hogy nem érezhetem rajta azt a természetes illatot, amit annyira szeretek! Mondják, hogy a fogamzásgátló megváltoztatja kicsit a szaglást.

Szóval, utánanéztem a hormonmentes készítményeknek. Mindenhol azt olvasom, hogy milyen nagy a teherbeesés kockázata.. Arra azért nem vagyunk felkészülve (sajnos!). Az óvszer meg megint csak olyan dolog, hogy ott van köztünk egy gumidarab szeretkezés közben? Az annyira idegen tőlem. Talán még a hüvelygyűrű lenne jó, mert az biztonságos is, kicsi is a hormontartalma, de nagyon drága... Ennyi az összes lehetőségem? :( vagy hormonok, vagy egy gumiréteg köztünk, vagy nagy esély a gyerekre? Nincs olyan, amiről még nem hallottam?



2012. szept. 4. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pharmatex ... De olvass utána, én azt nem ajánlom.
2012. szept. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a gyűrű is jó, a pharmatex is, de nekem meg implantátumom van. igaz, hogy drága, de 3 évig jó és nekem semmi panaszom sincs vele. esetleg ha jó fej az orvosod akkor nem kérdeznéd meg őt? lehet, hogy többet ismer mint mi és tudja mi lenne jó neked
2012. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Esetleg fogamzásgátló injekció?


A fogamzásgátló injekciót 3 havonta farizomba adják.

Maximális biztonságot nyújt, emellett kényelmes (nem kell minden este figyelni a bevételre), és olcsóbb.

Előnye még, hogy nem bántja a visszereket és dohányosok is használhatják, továbbá 40 felett is bátran adható.

Viszont: félév után, (a harmadik injekciótól) kimarad a havi vérzés, s szünetel az egész kúra alatt. Az utolsó injekció után 8 hónap múlva tér vissza a havi vérzés és a fogamzó képesség. Az első félévben pedig esetleg nem időre jön meg a vérzés.

A vérzés szüneteltetése egészségre ártalmatlan, és megszünteti a nők életének havi vérzés függőségét. (Nyaralás, aktuális randi ☺, stb.)

Betegeimnek nagyon jók a tapasztalatai ezzel a védekezési móddal.


A Hársfa utcai rendelőnkbe a környező irodákból számos amerikai beteg jár. Nekik ez a bevett védekezési módjuk. 16 éves kortól (!) használják az injekciót. Szerintük a havi vérzés megszűntetése javít a nők hátrányos helyzetén, szabad életet ad, s hozzájárul a nők önmegvalósításához. Nem alakul ki vérszegénység, nincsenek kínzó hasgörcsök.

2012. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ezt egy nőgyógyász oldalán találtam. Dr. Petróczi István.
2012. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam, hogy az injekció elsorvasztja a méhfalat és utána elég nehéz teherbe esni. Lehet, hogy azóta változtattak az összetételén? :O a gyűrűnek még azért jobban utána nézek, mert az a legszimpatikusabb. A pharmatexet mindenhol csak szidják :D
2012. szept. 4. 17:51
 6/12 A kérdező kommentje:
ja és második kommentelő: az orvosom nem jófej. :( ezért kutakodok most, hogy ha legközelebb megyek, már legyen valami elképzelésem. :) mindenhol nagyon ajánlják a hüvelygyűrűt.. ja és az implantátum az a karba beültetett fajta? annak nincsenek ugyanilyen libidó-csökkenéses mellékhatásai?
2012. szept. 4. 17:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Figyelj! A legokosabb dolog szerintem az lenne, ha megkérdeznél egy nőgyógyászt, elmondanád neki a problémád és ő majd megmondja mit szedjél.
2012. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nem jó a nőgyógyászod, akkor keressél valaki mást.
2012. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én már tényleg mindent megnéztem/elolvastam, nőgyógyásszal is beszéltem...

És hát... kb nincs.

Szóval ami hatékony és szülés előtt is lehet, az hormonos. Ami nem hormonos, az gumi, vagy szülés után. A pharmatexet szidják mindig, én nem próbálkoznék vele.

Találtam egy minispirált is, ez olyasmi mint a spirál, csak kisebb vagy fogalmam sincs, de technikailag ugyanaz a kockázata, mint a sima spirálnak, hogy ha elcseszik a felhelyezést, akár meddő is lehetsz.

Ezt is kérdeztem nőgyógyásztól, mondta, hogy azt javasolná végső esetben, ha gumiallergia lenne, és egészségügyi okokból tilos lenne hormonális dolgokat szedni...

Szóóóóval ami nekem a legszimpibb volt, szintén a hüvelygyűrű, erről általában pozitívan nyilatkoznak. Annyival egyébként amúgy sem drágább, mint a fogamzásgátló, nekem pl 6ezer a bogyó, és 10k körül van a gyűrű. Szintén 3 havi. Jó persze az is pénz.


Én mondjuk, ha barátom nem lenne óvszerallergiás, akkor a gumira voksolnék, nekem nem volt semmi bajom vele, zavar ez a sok hormonos sz.r de kockáztatni én sem akarok.


De most végig járhatod te is az oldalakat, meg minden leírást, de úgy kb tényleg nincs semmi.

Az injekcióról is olvastam, annak van egy olyan bitang nagy hátránya, hogyha belőtték, nincs visszaút. És sokan írták, hogy súlyos mellékhatásai lettek, és az ugye 3 hónapra szól, vagy hogy? Tehát pl 3 hónapig egyfolytában vérzett, migrénes volt, stb... Sok ilyen panaszról olvastam, hogy nem tudott vele mit kezdeni, meg kellett várnia, míg kiürült, nekem meg ez nem érné meg...

2012. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem implantátumom van. tényleg karba van, de nincsen semmi panaszom. semmi olyat nem tapasztalok, ami bármiben zavarna.

és esetleg egy másik orvos?? egy olyan akivel bármiről tudsz beszélni??


második voltam

2012. szept. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!