Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ki fizesse a fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizesse a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

a párommal 4 éve vagyunk együtt, 19 évesek vagyunk. Mivel suliba járunk, és nincs jövedelmünk a szüleim fizetik a fogamzásgátlót. Ebből adódnak viták, mert szerintem illene, ha a felét kifizetné a barátom, hogy ne csak rám háruljon minden.. Ez lenne a minimum szerintem, ha már nekem kell szedni, nekem kell felelősséget vállalni (a hosszútávú mellékhatásokról nemis beszélve). Felvetettem ezt neki, mire az anyja fellázadt hogy én ezt hogy képzelem, "jóhogynem ők fogják fizetni az én gyógyszeremet" mire én mondtam neki, hogy ez nem teljesen igaz, hogy az ÉN gyógyszerem, ugyanis a fia miatt is szedem nemcsak magam miatt... Igazságtalannak érzem ezt... A szexhez két ember kell, a teherbe eséshez is, de hogy védekezzek az csak az én dolgom lenne??? Vagyis mivel ez másképpen nem oldható meg, mivel hogy csak nőknek van tabletta, csak az én dolgom lenne a költségeit állni??

Szerintetek kinek van igaza ebben a dologban? (Ne ajánljátok a gumit, egy hosszútávú kapcsolatban az elég kellemetlen, és ugyan ugy pénzbe kerül amit ugyancsak nekem kellenee megvennem. (szerintük)


2012. aug. 29. 08:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Tisztázzuk akkor: NEM SZEGÉNYEK, különben ez fel sem merült volna bennem. Az apukája 600ezer forintot küld haza havonta, és egy parányi házban élnek. Nem szegények!
2012. aug. 29. 10:21
 12/20 A kérdező kommentje:
azt hogy kis házban élnek, arra értem hogy a rezsijük sem lehet sok.
2012. aug. 29. 10:22
 13/20 anonim ***** válasza:

Felesben kell/kellene. Mi is így fizetjük. Bár az én részemet a szüleim fizetik, mert még tanulok, de a barátom már dolgozik...

Ha meg nem akarja fizetni a felét, mond meg neki, hogy akkor nem szeded és veheti a gumit, ha akar szexelni...

2012. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Felesben kulturált dolog. Valami kamu lehet abban a dumában, hogy 600 rongyot küld az apja nekik havonta. Illetve az elképzelhető esetleg, hogy a kedves anyuka valami lelki sérült, vagy ilyesmi. 3-5 rongy körül van egy fogamzásgátló, annak kifizetése, ha szétdobják a felek egymás közt, nem lehet olyan nagy szám.
2012. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
nincsen ebben semmi kamu, egyszerűen csak az anyuka nem oda költi a pénzt ahova kéne (szerencsejáték)
2012. aug. 29. 11:02
 16/20 Pj0tr ***** válasza:

Micsoda világ... Ha nincs pénz nincs dugás. :D


Egyébként szerintem is hagyd abba a bogyót és álljatok át kísérleti jelleggel gumira (az, hogy kísérleti elég ha te tudod), azt pedig anyós logikája szerint (ha a zárójeles részt illogika miatt elvetjük) a párod kellene, hogy fizesse.

Egyébként sem neked kellene ezt megbeszélni az anyósjelölttel. A párod anyja, rendezze le ő.

2012. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én biztos megmondanám, hogy akkor nincs szex és kész. Vagy megmondanám, hogy akkor legyen kedves óvszert vásárolni,ha szexelni szeretne.

(Persze ettől titokban szedheted tovább). Egy idő után biztos beadná a derekát, egy pár hetet meg te is kibírsz szex nélkül.

2012. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem sose lenne pofám anyámékat kérni hogy fizessék a bogyóm, elmentem suli mellett dolgozni és nincs probléma. Amúgy meg tényleg korrektebb ah felesbe van a gyógyszer, ha meg bunkó és nem fizeti akkor nem dug meg, vagy húzzon gumit. Ha már most ilyen hülye a felfogása neki is meg a családjának jobb most elbúcsúzni egymástól.
2012. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igazad is van, meg nem is. Abban van igazad, hogy nem csak a nő dolga fizetni a bogyót, a férfi érdeke is, hogy jobb/biztonságosabb legyen a szex. Idáig rendben van. Viszont azt mondod, a szüleid fizetik... Miért nem te? Jó, rá lehet fogni, hogy a szüleiddel élsz, még ők tartanak el, stb. De ha a párod szülei nem akarják ezt finanszírozni, azzal szerintem nincs gond. A párod is ha nincs is jövedelme, csak kap valamicske pénzt a szüleitől "zsebpénz" vagy bármi más címén. Azzal nem tudna téged kisegíteni?
2012. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek abban, hogy ez közös probléma kéne legyen, de neked is a szüleid fizetik. Ha nekik ez nem gond, akkor te sem kéne problémát csinálj belőle. A másik az, hogy én a párommal beszéltem volna meg és nem az anyukájával.

Ha meg tartassz a fogamzásgátló hosszútávú mellékhatásaitól nem értem miért nem vállalod inkább azt a kevés kényelmetlenséget, amit a gumi jelent.

2012. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!