Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit jelent egészen pontosan a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent egészen pontosan a számolós módszer, mint védekezési lehetőség?

Figyelt kérdés

Kérdeztem már néhány barátnőmet, ismerősömet, de mindenki másképp mondta.

Lányok, vki nem tudná nekem teljesen világosan leírni? Nagyon kíváncsi vagyok rá.


2009. júl. 26. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a mensid első napjatol számolj le 10 napot. azok terméketlen napok. a 10. tol a 15. ig a termékeny napok, amikor nagy a valószinűsége h ha nem védekezel rendesen, akkor teherbe fogsz rövid időn belül esni. az utana következő napok is terméketlenek. de ez a modszer nem modszer, mert előfordulhat spontan peteérés is, és akkor gaz van.
2009. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizony, nem túl biztonságos!
2009. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A menstruációs ciklus a meses első napjától a következő mensesig tart. Ez átlagosan 28 napos (25-33)-egyénileg változhat. Kb. a menstruáció felénél kb. a 12. napon történik az ovuláció (az érett petesejt=ovarium kilökődik a tüszőből). Ha út közben találkozik egy hímivarsejttel, létrejön a megtermékenyülés. Tehát ebben az időszakban nagyon könnyen teherbe lehet esni. Tehát ebben az időszakban kerülendő a szex, vagy fokozottan kell védekezni. Tehát a naptármódszerrel többé-kevésbé pontosan ki lehet számolni, mikor nagy az esély a teherbe esésre. Csakhogy ehhez évek óta beállt, rendszeres menstruációs ciklus kell. És soron kívül is történhet peteérés, így egyáltalán nem biztos fogamzásgátló módszer. Inkább azoknak szokták javasolni, akik gyereket szeretnének. Együtt szokták alkalmazni hőmérőzéssel és méhnyaknyák vizsgálattal. (ovulációkor a testhőmérséklet emelkedik-kb 37 fokra, a méhnyakváladék pedig felhígul a termékeny időszakban-megkönnyítve a hímivarsejt feljutását a petesejthez). Ahogy már írtam, ezek a módszerek nem biztonságosak. Tiniknek egyáltalán nem ajánlottak, mert gyakorlat és beállt menses szükséges hozzá. Arról nem is beszélve, hogy nem véd a nemi betegségektől, úgyhogy inkább óvszer!

22/L

2009. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már teljesen világos. Köszönöm szépen a válaszokat. Egyébként egyetértek Veletek, nem biztonságos. Nem is szándékozom ezt kipróbálni, azért ennél óvatosabb vagyok 23 éves fejjel. Csak kíváncsi voltam, mert hallottam már pár embertől, hogy így "védekezik".
2009. júl. 27. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!