Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátlót max. Félévig...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátlót max. Félévig lehet szedni legalábbis a cypromixot? Kinek mi a vélemyény-e róla jó fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 21:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Hidd már el nekem, hogy max fél évig lehet szedni, nőgyógyászati asszisztens vagyok.

De ez a betegtájékoztatóba is benne van, tudtommal.


Marha jó fogamzásgátló, az egyik legmagasabb hormontartalmú. Minek szednéd ezt, ha szedhetnéd az alacsony hormontartalmúakat is, amiknél kisebb eséllyel lesznek mellékhatások, és nagyobb eséllyel lehet később babád?

A trombózisról ne is beszéljünk, a Cypro és társai mellett sokkal nagyobb a trombózisveszély, mint az alacsony hormontartalmúaknál! (akkor is, ha nincs rá hajlamod!)


És még valami, ezeket a tablettákat pattanásokra és szőrösödésre szabadna csak felírniuk a bőrgyógyászoknak, kúraszerűen. Én megtiltanám, hogy nőgyógyászaton kiírhassák, mert a sok tini a legolcsóbbat kéri, és hát a Cypro az egyik legolcsóbb (magas hormontartalma miatt támogatja a tb).

2012. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
nőgyógyász írta fel és már 1 éve szedem!
2012. aug. 1. 21:25
 3/20 anonim ***** válasza:

És? Most meg kellene dicsérni, vagy mi?:) Nem értem.


De te tudod, szedheted felőlem 10 évig is, te felelősséged. Én a helyedben nem szedném, akkor se, ha ingyen hozzám dobnák. Láttam már érdekes eseteket Cypro-t szedő nőknél...

2012. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

16 éves vagy és 1 éve szeded? Gratulálok. És azt sem tudod, mit jelent az, hogy "meddő".


Szerintem tanulj már kicsit az élet dolgairól...

2012. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
majd holnap rákérdek az orvosnál nincs a tájékoztatóban hogy félévig meg az orvos sem mondta hogy fél év már 1 éve 3 havonta megyek íratni és sose mondott ilyet :OO am te nem tudom mit vagy flegma nem kell megdicsérni senki nem mondta nem tehetek róla hogy erről még nem hallottam ,mert a kis ujjamból ki kéne szívjam ?
2012. aug. 1. 21:30
 6/20 A kérdező kommentje:
tudom , hogy miaz érdekes az orvos ezt nem közölte te biztos doktoráltál , te flegma
2012. aug. 1. 21:31
 7/20 anonim ***** válasza:

Én 4 évig szedtem a Diane35-öt, aminek a hormontartalma megegyezik a cypromix-szel. Szőrösödés miatt kaptam,(arc) a nőgyógyászom és a bőrgyógyászom írta fel, és nem mondták hogy csak fél évig lehet szedni, a netről tudtam meg ezt.

Nem volt mellékhatása, az amúgy nagyon fájdalmas mensim 3-4 napos lett és nem fájt a hasam. Nem híztam meg és nem volt migrénem sem, de amikor váltottam alacsony hormontartalmúra 4 év után, attól lett migrénem.

Az előző hozzászólótól kérdezem, milyen vizsgálattal és kitől lehet kérni hogy ellenőrizzék nincs-e trombózishajlamom, mert szokott dagadni a lábam, ha sokat megyek és fáj az inam, olyan szúrást érzek az inamban és a lábszáramban évek óta, és 32 éves vagyok.

Jelenleg nem szedek semmilyen hormontartalmú gyógyszert.

2012. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: első hozzászólótól kérdezem.
2012. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok flegma, kedvesem :)) 40-en felül a felnőttek már nem szoktam flegmák lenni, ez a te korosztályod specialitása :)


Azt megemlítsem neked, hogy ez elsősorban nem fogamzásgátló?


Különben ezt a Cypro betegtájékoztatójából másolom, nem ártana elolvasni:


"

Orvosa megmondja, hogy mennyi ideig kell a Cypromix tablettát szednie. A Cypromix kezelés időtartama a tünetek súlyosságától (zsíros bőr, akne vagy fokozott szőrnövekedés) függ. A kezelés általában több hónapon keresztül tart.

Általában a tünetek teljes megszűnte után 3 - 4 ciklussal (hónap) tanácsos a kezelést abbahagyni, miután a zsíros bőr, akne és/vagy fokozott szőrnövekedés problémák megszűnnek, és a készítmény csak fogamzásgátlás céljából nem alkalmazható.

Ha a tünetek hetek vagy hónapok múltán visszatérnek, a Cypromix tabletta szedése ismét elkezdhető.

Ha úgy érzi, hogy a Cypromix hatása túl erős vagy túl gyenge, beszélje meg orvosával vagy gyógyszerészével."


"A Cypromix akne (pattanás), zsíros bőr (szeborrea) vagy a fokozott szőrnövekedés enyhébb formái (enyhe hirsutismus) esetén alkalmazandó fogamzóképes korú nőknél, amennyiben az orvos hormonkezelést tart szükségesnek.

A ciproteron-acetátnak ösztrogénnel vagy női hormonnal, etinilösztradiollal való kombinációja a Cypromix- a betegtájékoztatóban leírtaknak megfelelő alkalmazás mellett - szabályos menstruációs ciklust biztosít, és a terhesség megelőzésére is szolgál, éppúgy, mint a fogamzásgátló tabletták. Az ösztrogén és progesztogén hormont tartalmazó fogamzásgátló tablettákat kombinált fogamzásgátlónak is nevezik.

A fogamzásgátló tabletták igen megbízhatóak. Megfelelő alkalmazásuk esetén (tabletta kihagyás nélkül), a teherbeesés kockázata nagyon alacsony.

A Cypromix mindezeken túl az aknés, zsíros bőrű vagy enyhe hirsutismusban szenvedő lányoknak és nőknek ajánlott, ezért elsődlegesen nem orális fogamzásgátlás céljából alkalmazandó."

2012. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

7-es: pl nőgyógyásztól is kérhetsz beutalót. Csak akkor ingyenes a vizsgálat, ha volt a családodban trombózis, különben fizetni kell érte.

De megcsináltathatod magánúton is, pl az Ars Medicánál is lehet, de ebben nem vagyok biztos. 5.000 ft-ot olvastam pár hónapja.


De ha elmész a háziorvosodhoz, ő naprakészebb információkat tud majd adni, mi csak beutalót szoktunk adni, ha volt a családban trombózis.

2012. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!