Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan kell használni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell használni a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
A fogamzásgátló tablettából 21et kell beszedni utána 7 nap szünet ! De amikor megjön akkor kell beszedni az elsőt ! akkor most hogy is van ez ? vagy akkor 7.nap szünet és a 8.nap szedem újra a gyógyszert ? rá van írva hogy a menstruáció első napjától igen ám de akkor nincs meg a 7 nap szünet! nem kérek bunkó válaszokat elolvastam a 4 oldalas beteg tájékoztatót és bonyolult orvost is kérdeztem azt mondta olvassam a tájékoztatót!
2012. aug. 1. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
...kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét... de szerintem, ha rákeresel az adott tabira, neten is megtudod nézni...
2012. aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ELSŐ levelet a menstruációd ELSŐ napján kezded bevenni.

Beveszel 21-et, majd 7 nap szünetet tartasz.

A megvonásos vérzésed a 7 nap valamelyikén fog elkezdődni.

A 8. napon beveszed a MÁSODIK levél első tablettáját. Akkor is, ha a vérzésed még tart.


Tehát csak az első levelet kezded a menstruációd első napján. Minden további levelet a szünet utáni első napon (ami a 8.) kezdesz szedni.


Elárulod azért, hogy hány éves vagy? Nem olyan nehéz ezt értelmezni.

2012. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

SZÖVEGÉRTELMEZÉS!!!! Az első levél első szemét kell a mensi első napján. Utána végigszeded és 7 nap szünet és a 8.ik napon kezded a következőt. Tehát a levelek első szemei mindíg azonos napra fognak esni. Tehát ha hétfőn kezded az első levelet akkor a másodikat, harmadikat, századikat is hétfőn fogod.

De ezt egyébként egy kis odafigyeléssel ki lehet szedni a szövegből:

Naponta 1 bevont tablettát kell bevenni, lehetőleg mindig azonos időpontban a havi vérzés 1. napjától kezdve 21 napon át. Ezután 7 gyógyszermentes nap következik, melynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik. A 8. napon kell a következő 21 bevont tabletta szedését elkezdeni (akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szűnt meg). A második Milligest csomagot tehát a hét ugyanazon napján kell elkezdeni, mint az elsőt.

2012. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak az első levél első szemét kell a menszesz első napján beszedni. Onnantól ha elfogy a 21 szem 7 nap szünet, 8 napon 2 levél 1 szem majd ha elfogy újra 7 nap szünet.... És így tovább azokra a levelekre már nem vonatkozik a menszesz a lényeg hogy a 7 nap alatt megjöjjön
2012. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

egyeskének oda van írva hogy kérdeztem az orvost! mert ez nem internetes segítség ??

2-3.nak köszi a választ egyébként úgy csináltam ahogyan írtátok csak amikor elolvastam a tájékoztatót össze zavart gondoltam biztosra megyek, köszi

2012. aug. 1. 15:43
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm szépen a választ
2012. aug. 1. 15:44
 7/9 A kérdező kommentje:
ja és 16 vok
2012. aug. 1. 15:44
 8/9 anonim ***** válasza:
egyszer is elég lett volna megkérdezni.
2012. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
neked nem mindegy hányszor kérdezem az 1. válasznál 1 választ kaptam itt meg 5 jó volt 2x kérdezni de te ne szólj bele, köszi
2012. aug. 1. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!