Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet bármilyen okom aggódni,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet bármilyen okom aggódni, hogy teherbe estem esetleg?

Figyelt kérdés

Késik a menzeszem és aggódok. Ebben a hónapban 14-én kellett volna megjönnie, és a mai napig nem történt meg, eddig nagyjából 28 naponta volt és maximum 3-4 napot késett vagy tért el ettől a gyakoriságtól. (a mai napon már 11 napot késik) 20 Éves lány vagyok, 45 kg, és párkapcsolatban élek a barátommal, akivel mindketten tisztában vagyunk a védekezés fogalmával, és biztosak vagyunk abban, hogy nem történt véletlen "baleset" semmilyen formában. Nem szedek gyógyszert, óvszerrel védekezünk amely használata közben egészen biztos hogy nem történt szakadás. (Ellenőrizzük minden alkalommal) Annyira kezdek/kezdünk ideges lenni, hogy ma vettünk egy terhességi tesztet, amelyet holnap reggel szerettem volna elvégezni, de rá van írva hogy a menstruáció megjövetele előtt 2 nappal pozitív eredményt mutat. Nos, pont ezt várom, hogy megjöjjön és ma illetve tegnap átlátszó folyásom volt, lehet reggel vagy 1-2 napon belül meg jön, de már nagyon kivagyok lelkileg ettől az állapottól.:( Mit tegyek várjak esetleg hétvégéig? Vagy csináljam meg a tesztet, de akkor lehet a téves lesz az eredmény és csak még idegesebb leszek az biztos.:S


Kérem szépen segítsetek nekem véleményetekkel. Köszönöm előre is.


2012. júl. 25. 21:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Megnyugtattál :) Én személyesen ellenőrzöm minden alkalommal(a fiú vagyok) és feltöltöm vízzel, majd letörlöm óvatosan a külsejét, majd megnézem szivárog-e bárhol is. Soha életemben nem tapasztaltam még repedést/szivárgást.


Köszönjük a válaszokat!

2012. júl. 26. 09:52
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem lyukadt ki, negatív a teszt --> nem vagy terhes.


Az, hogy menzesz előtt két nappal kimutatja a teszt, azt jelenti, hogy a VÁRHATÓ menzesz előtt két nappal, azaz már pontosan 13 napja megcsinálhattad volna, akkor is kimutatta volna a terhességet....

2012. júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha a teszt leírásában azt olvasod, hogy már a háromnapos terhességet is kimutatja, az az aktustól számítva pontosan 14 napot jelent!


szex napja

+ 1-3 nap megtermékenyülés

+ 7 nap = beágyazódás kezdete, ami összesen 5 napig tart -> a beágyazódás pillanatától kezd a HCG nevű hormon termelődni és ezt mutatja ki a terhességi teszt.

A HCG szintje a megtermékenyüléstől számított 11. napon éri el a min. 33 mIU/ml szintet (ez a 4. terhességi nap a teszt értelmezésében), a tesztek pedig általában 20-25 mIU/ml érzékenységűek.

--------

tehát 11+ (1 vagy 3) = min. 14 nap


Egyébként, ha nem észleltetek semmi furcsát, akkor minimális az esélye, hogy mégis amiatt késik neki. ;)

2012. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nekem is késett, és kiderült, h azért, mert cisztám van. :/
2012. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!