Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A laktózérzékenyeknek is van...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A laktózérzékenyeknek is van fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Laktózérzékeny vagyok, és amit régen szedtem, abba volt laktóz, és állítólag mindegyikbe van. Akkor én most nem szedhetek? Vagy van laktóz nélküli is? És ha van az mennyibe kerül?

2012. jún. 1. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A fogamzás gátló tartalmazott tejcukrot?:O Szerintem érdeklöd meg az orvostól milyet szedhetsz vagy milyet ajánl!
2012. jún. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Volt bajod tőle vagy nem?

Az a pici laktóz, ami benne van, nem hiszem , hogy gondot okoz.

Ha okozott, akkor szerintem orvost kérdezz meg, de nem hiszem, hogy van laktózmentes...

2012. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bajom nem volt tőle, csak barátom azon ijedt meg, hogy késett mindig, ő azt hiszi, hogy azért van, mert van benne laktóz. Fél, hogy esetleg nem hat annyira, mint amennyire kéne.
2012. jún. 1. 23:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy késett?
2012. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mármint mennyit késett tabletta mellett?

Ha ennyire fél a párod, miért nem húz óvszert? Vagy azért annyira nem fél?....

2012. jún. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A gyógyszert már abbahagytam, óvszerrel védekezünk. Csak néha olyan jó lenne úgy "simán" is csinálni. Pl, nem 2 napra jött meg az utolsó szemtől hanem 5. napra, én nem voltam berezelve, mert tudtam hogy megjön, csak ő. Mégis csak férfi :) Nem érti hogy mennem a női testben a dolgok. Csak az ő megnyugtatására akartam kérdezni, hogy van e ilyen gyógyszer.
2012. jún. 2. 12:39
 7/9 bensdorp ***** válasza:
73%

Szinte minden tablettában van laktóz (az egyik legjobb töltőanyag), és tudtommal nincs olyan fogamzásgátló forgalomban, amiben ne lenne. De ez olyan minimális mennyiség (35-80mg), amit laktóz-intoleranciások is fogyaszthatnak. Az érzékenységed és a fogamzásgátló összeférhetetlensége így csak akkor merül fel, ha más forrásokból viszel be túl sok laktózt, ami miatt túl gyorsan szalad át rajtad a gyógyszer, és nem szívódik fel elegendő mennyiség a maximális hatás eléréséhez. Ha viszont az előző fogamzásgátlód szedésekor olyan tüneteid voltak, mint tejtermékek fogyasztásakor, valóban nem volt neked megfelelő a gyógyszer. Ez esetben a nőgyógyászodat kérdezd, melyiket javasolja alternatívaként, hiszen ő ismeri a legtöbb fogamzásgátló készítményt, a gyakran jelentkező panaszaikkal együtt. Ha nem voltak ilyen tüneteid, a fogamzásgátlód hatékonysága nem csökkent, és nyugodtan szedheted. A menstruációd rendszertelensége viszont probléma, az is lehet mellékhatás (a laktózbontástól teljesen független), amivel szintén az orvosodat kell megkeresned, hogy ajánljon másikat. A párodnak pedig mondd el, hogy a laktózanyagcsere és a szexuálhormonok működése/befolyásolása között vajmi kevés az összefüggés, úgyhogy nincs mitől tartania. :)


egy gyógyszerészhallgató

2012. jún. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hangyas12 válasza:
Szia. Én laktóz érzékeny vagyok durván. Több féle fogamzásgátlót is szedtem már. Mindegyiknél szép lassan kialakultak azok a tünetek(3-6hónap) elkezdett egyre gyakrabban és egyre jobban fájni a fejem, hányinger és, ha nem hagytam abba hányásig fajult. Ebbe nem azt mondom, hogy csak a fogamzásgátló játszott szerepet, a fejfájás csillapítók is erősítették ezeket a laktóz tartalom miatt. Mindenképp fordulj orvoshoz, hogy mit mond. Egyenlőre úgy néz ki, hogy olyan fogamzásgátló lesz a vége, ami nem tabletta és olyanoknak is adható, akik még nem szültek(hüvely gyűrű, farmatex, talán még az injekció).
2017. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a tablettaszedés abbahagyását követően 5 nappal jön meg, tökéletesen normális dolog. Nem is jöhet meg azonnal, hiszen a vérzést a hormonmegvonás hozza létre, és előbb a szervezetben le kell csökkennie a hormonszintnek. Én pl. mindig szerdán veszem be az utolsót és vasárnap este jön meg.

Ennek semmi köze a tabletta laktóztartalmához. Ha a laktóz okozna gondot, akkor az abban mutatkozna meg, hogy olyan tüneteid lennének a tablettától, mint amikor tejterméket fogyasztasz (puffadás, hasmenés általában).

2017. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!