Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tablettát lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tablettát lehet kapni recept nélkül?

Figyelt kérdés

Ha nem akkor csak nőgyógyász írhatja fel vagy háziorvos is?

Gumival szoktunk védekezni(még soha sem történt baj), de pontosan nem tudom, hogy ha véletlenül kiszakadna (akár éjjel) mi a teendő, hova kell menni? Azt olvastam, hogy 2011 augusztusától recept nélkül meg lehet venni a gyógyszertárban. Arra gondoltam, hogy ugyan nem olcsó, de a biztonság kedvéért vennék, hogy ha baj történne rögtön be tudjam venni, mert azt olvastam, hogy minél több idő telik el, annál kevésbé hatékony.


2012. máj. 22. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Inkább szedj fogamzásgátlót,az nem vágja tönkre a hormonháztartásod nem úgy mint az esemény utáni.
2012. máj. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak tervezték, hogy vény nélkül is kapható lesz, de az utolsó pillanatban visszatáncoltak a döntéshozók.


Háziorvos is felírhatja, nem csak nőgyógyász.

Ha szeretnél otthon is tartani belőle, akkor el kell menned és azt hazudni, hogy szükséged van rá. Ellenkező esetben nem fogják felírni.


De szerintem nem jó ötlet. Egy gyógyszernek lejárati ideje is van. Évek telhetnek el úgy, hogy nem történik baleset. Idővel új tablettákat is kifejleszthetnek. Majd mindig pótolod/cseréled?


10 éve védekezem óvszerrel, és még egyszer se volt baj.

Használjatok minőségi óvszert, tartsátok be a játékszabályokat (időben felhelyezni; levegő ne menjen alá; foggal, körömmel nem felsérteni; elélvezés után egyből kihúzni, nem megvárva, hogy összemenjen a szerszám...),

és akkor nem lesz baj. ;)

2012. máj. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mi már lassan 4 éve védekezünk óvszerrel, de még nem történt baj. Olvastam elég sok olyan esetről, ahol kiszakadt az óvszer, ezért mostanában egyre jobban félek tőle, szex közben többször is megnézzük hogy nem csúszott-e le...ezért gondoltam arra, hogy vennék esemény utánit itthonra tartalékba, hogy baleset esetén azonnal bevehessem. Jobban belegondolva az igaz, hogy újat fejlesztenek ki, lejár, stb. ezért ez tényleg rossz ötlet volt. Tablettát nem szeretnék szedni, mert tönkreteszi a szervezetem, a barátom is mondta, hogy inkább ne szedjek. Majd talán ha összeköltözünk kipróbálom, mert akkor már tényleg az a legkényelmesebb, de addig nem szeretném.

Ha esetleg még is baleset történne akármelyik nőgyógyászhoz ha odamegyek felírja? Ha éjjel törtènik akkor kivel és hol kell feliratni? Éjjel van olyan gyógyszertár ami nyitva van vagy várni kell reggelig? Ha fel kell iratni milyen papirokat kell magammal vinni?

2012. máj. 22. 02:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol laktok, de nagyobb városokban van nőgyógyászati ügyelet.Ahol nincs, nem tudom ügyeletes orvos felírja e. Gyógyszertárak kisebb városokban is ügyelnek. Amúgy TAJ kártya kell hozzá.

Én is több évig használtam gumit, de csak néhány kisebb baleset történt és szerencsére nem volt szükség ilyenre. Kicsit macerás, de mielőtt elmegy a párod, érdemes megnézni, hogy egyben a helyén van e. Esetleg termékeny napokon megszakításos módszert is bevetni gumi mellé.

2012. máj. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nem lehet kapni recept nélkül! Menj dokihoz majd felírja neked.
2012. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!