Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettát lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettát lehet recept nélkül kapni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A barátom nem szereti az óvszert és ugy gondoltam, hogy iratok magamnak gyógyszert! De azt csak receptre lehet kapni? És ha 14 éves vagyok és egyedül mennék el feliratni, akkor felfogja nekem irni a nődoki? Vagy van olyan amelyikhez nem kell recept?
2010. szept. 12. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet recept nélkül kapni.

14 évesen pedig nem kellene tablettát szedned. Teljesen szétcseszi a hormonrendszered...

Inkább azon kellene elgondolkodnod, hogy szeret-e a barátod igazán, ha nem képes a te egészséged érdekében felhúzni a gumit.

Ilyen korban szerintem az az egyetlen megfelelő védekezési módszer.

2010. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyit, hogy lehet felírja vmelyik doki szülő nélkül (az mellékes, hogy az olyannak elvenném a diplomáját), de mégis miből fogod fizetni, ha anyukád nem tud róla?

Persze a tabi még mindig jobb, mint egy abortusz...de inkább maradjatok az óvszernél!!!

2010. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát, mennyibe kerül egy dobozzal?
2010. szept. 12. 16:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3 havi adag 6-8 ezer forint. De nem érted, hogy nem az ára a legnagyobb baj?

Nem tudom mit fogsz szólni hozzá, ha miután abbahagyod a szedését, nem fog megjönni a menzeszed, aztán ha gyereket szeretnél szaladgálhatsz orvoshoz...

14 évesen még ki sem alakult normálisan a hormonrendszered, de már belepiszkálnál?

Használjatok óvszert, vagy ha a pasi erre sem képes, akkor hagyd a fenébe.

2010. szept. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen a fogamzásgátló tabletta hatalmas károkat tehet a szervezetedben.Ha a fiú ezt nem fogja fel, és az ő kényelme fontosabb, mint a Te jövőd (h ne szúrd el 14 éves leányanyaként) akkor lehet, h nem fogamzásgátló módszeren kellene gondolkodnod, hanem, h megérdemli-e a srác, hogy akár egy percet is rápazarolj az életedből. Én 4 éve vagyok a Párommal, 20 felett, de ő nem hagyja, h felírassam, mert tudja, h egészségre káros lehet és félt. Ez az igazi szerelem.

Amúgy még valami: ha elmész nődokihoz és ad is gyógyszert, és ha jól sejtem idősebb a pasid és ő fizetné, semmiképpen ne hagyd, h az orvos komolyabb vizsgálat nélkül felírja. Osztálytársam legjobb barátnője tüdőembóliában halt meg amiatt, mert nem nézték meg, szedhet-e egyáltalán, nem mindenkinek a szervezete alkalmas erre.

2010. szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem, nem fogják felírni, szerintem még ha anyukáddal mész akkor sem. 14 évesen alapból nem szabadna a szexszel foglalkozni, hormont szedni pedig főleg nem. Én 21 éves elmúltam, mégsem szednék hormont, fiatal a szervezetem egy ilyenhez, a tiéd pedig főleg, fejlődésben van. Nincs olyan hormonális fogamzásgátló Magyarországon, amit recept nélkül kiadnak.
2010. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Viszont pharmatex kúpot tudsz venni recept nélkül is, mi is azt használjuk.
2010. szept. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a kúp inkább csak kiegészítés, rengeteg nőt olvastam, h terhes lett mellette... ne hazárdírozz... ha egy ffi nem becsül annyira, h viselje az óvszert miattad, akkor nem érdemel meg és kész.
2010. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mindenkire rányomtam a hasznos választ! hallgass a hozzászólókra! tényleg segíteni akarnak!
2010. szept. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
14 eves kortol irnak fel fogamzasgatlot. De elotte tiniambulanciara menj es ott erdeklodj h mit is szedj. Egyebkent marlehet kapni recept nelkuli fogamzasgatlot, de en olyat nem vennek. sott neked sem ezzel kene foglalkozni 14 evesen, en csak leirtam amit tudok.
2010. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!