Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Recept nélkül lehet fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Recept nélkül lehet fogamzásgátló tablettát venni gyógyszertárban? Ha igen, mi a neve? Ha nem, háziorvos is írhat fel fog.gátlót nőgyógyász nélkül?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 12:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Csak nőgyógyász írhatja fel és csak receptre kapható.
2009. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%

Csak nőgyógyász írhat fel fogmazásgátlót!

Ő állapítja meg, hogy a 600 féle hormontartalmú készítményből neked melyik felel meg.

Nem mersz nőgyógyászhoz elmenni?

2009. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Még sosem voltam, már nem vagyok szűz és nem szeretjük a párommal a gumit.

Egy barátnőm mesélte, hogy valami kellemetlen vizsgálatot végzett és vérvételre is elküldte mielőtt gyógyszert felírta volna...

2009. máj. 25. 12:09
 4/16 A kérdező kommentje:
Mármint nőgyógyásznál nem voltam még sose...:-)
2009. máj. 25. 12:12
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Van olyan tabletta ami recept nelkul kaphato, a neve Yaz. en is azt szedem, de előtte voltam orvosnal, nem is tudtam volna nem elmenni, ezeket nem lehet csak ugy elkezdeni szedni.
2009. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Háziorvos is felírhatja. Én írattam már vele, mert a nőgyógyászunk egy paraszt így csak a rákszűrésre járok, meg ha valami bajom van, nem fogok minden három hónapban találkozni vele. És a házi orvos meg sem kérdezte, hogy voltam e nőgyógyásznál, bemondtam mit szedek és felírta. Mondjuk nekünk olyan a viszonyunk a háziorvossal, lehet van egy kettő, aki helyből azt feltételezi, hogy te biztos megkerülöd a nőgyógyászt.

Mondanak ilyeneket, hogy be kell mutatni az egy éven belüli rákszűrést a házi orvosodnak különben nem írja fel. Megint hülyeség, nekem az SZTKban rendszeresen csinálják a rákszűrést életemben soha egy cetlit vagy egy visszajelzés nem kaptam róla, annyit mondtak, ha valami nincs rendben majd értesítenek. Mégis mit mutatnék akkor be?

Nyilván az a legjobb, ha nődokihoz mégy, mert ő tudja eldönteni mit kell szedned. De ne lepődj meg, ha a nagy döntés meg vizsgálat annyiból áll majd, hogy felír egy manapság divatosat, ha meg panaszkodsz vagy egy másik divatosat, vagy közli, hogy a "gyógyszer jó, nem attól van".

Egy csomó nőgyógyász tesz a különféle vizsgálatokra, amiket el kéne végezni, csak megkérdezi, hogy volt-e trombózis a családban aztán fapapucs, már ad is egy receptet.

2009. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
A Pharmatex termékei vény nélkül kaphatóak.
2009. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

azt hogy megnézi hogy a hüvelyed milyen állapotban van, nem hiszem hogy kényelmetlen. majd ha terhes leszel, több ilyen vizsgálatot fognak késziteni, és amikor meg szülni fogsz, minden 10 percben felnyúlnak hogy mennyire vagy kitágulva


sztem menyj csak el nögyógyászhoz, és ne azon stresszelj hogy megvizsgálnak. inkább örülj neki mert ez a kis vizsgálat nagyon fontos.

2009. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
egyébként pedig (házi orvosos vagyok) hidd el, semmi kellemetlent nem csinál, csak megnézi, hogy rendben vagy-e. A vérvizsgálat meg kell, mert akkor vélhetően a neked megfelelő gyógyszert írja fel, vagy akár az is kiderülhet, hogy nem is szabad szedned. Ettől ne félj, sőt örülj, hogy megcsinálják, nekem fogalmam sem volt róla, hogy kellene, és négy évig ittam a levét, hogy különféle sz*rokat írt fel, amit mindenki másnak is szokott és nem hitte el, hogy egyszerűen kész vagyok tőlük, nem nekem valók.
2009. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan menj el nőgyógyászhoz.Nekem ott írták fel a gyógyszert,azóta meg a házi orvosom is felírja.Hál' istennek,nem kell mindig vissza járkálnom.
2009. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!