Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan működik a kiszámolós /...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a kiszámolós / naptári módszer?

Figyelt kérdés

Nem akarunk ezzel védekezni, csak szeretném tudni, hogyan is működik ez. Én fiú vagyok. Tehát vegyünk egy példát.

A lánynak ma vagy holnap kell, hogy megjöjjön. És tegnap szexeltünk. Akkor mennyi az esélye, hogy terhes lehet?



2012. máj. 21. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A naptármódszernek az a lényege, hogy kiszámolja az ember, hogy mikor van a lánynak ovulációja, és akkor, plusz előtte-utána néhány napig nem szexel.

Az ovu a következő vérzés előtt 14 nappal van. A spermiumok kb. 3 napig életképesek (de szélsőséges esetben akár 5 napig), a petesejt pedig 24 óráig él.

Amúgy azoknál sem megbízható, akiknek rendszeres a ciklusuk, mert a peteérést bármi el tudja tolni, előrébb tudja hozni, spontán peteérés is lehet.

K.vára nem megbízható módszer. Főleg nem olyanoknak, akiknek halvány lila fingja sincs a női működésről.

2012. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tudom, hogy nem biztonságos, a kis testvérem is így csúszott be. Pusztán kíváncsi vagyok és nem akarok hülye lenni.
2012. máj. 21. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne használjátok ezt a tök bizonytalan módszert védekezzetek rendesen... Aztán csodálkoztok ha becsúszik egy gyerek. Amúgy meg google a barátod szerintem értelmesebb választ adna mint sok válaszoló, csak lusta vagy utánanézni.
2012. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azoknál, akiknél rendszeres a ciklus, nagyon hatékony lehet a kiszámolós módszer is. Ha egyszer szabályos, akkor mindig a ciklus közepén van az ovuláció, vagyis biztosan könnyen megállapítható a terméketlen időszak. A probléma csak az, hogy a legtöbb esetben nem szabályos a ciklus. Ilyenkor a vérzésen és a naptáron kívül más tünetek megfigyelése segíti a nőt a termékeny időszak behatárolásában. A nyákvizsgálat (és ébredési hőmérséklet mérése) tökéletesen biztonságossá teszi a terméketlen szakaszok felismerését.
2012. máj. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!