Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen védekezési módszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen védekezési módszer lehetséges még?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót nem szedhetek, trombózis miatt. Párom óvszert nem tud használni (eddig azzal védekeztünk), mert érzékeny lett rá, csípi, fáj, kiszárad a pénisze. Spirálom nem lehet, mert még nem szültem. Milyen lehetőség lenne még?
2012. ápr. 27. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Huvelygyurut sem hasznalhatsz? Nagyon alacsony a hormontartalma. Vagy Leiden-mutaciod van?
2012. ápr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy Leiden mutációm lenne, de kétszer volt rögösödésem a fogamzásgátló szedése alatt, az óta tartok mindenféle hormontartalmú készítménytől. Persze a doki még ez után is felírta volna a bogyót, de nem kértem belőle.
2012. ápr. 27. 08:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Több lehetőség is létezik számodra, csak azoknál nagy baleset lehetősége. Pl. pesszárium, spermaölő krémek.

Esetleg megszakításos védekezés.

De azt hiszem, létezik már hormonális módszer férfiak számára is.


Leginkább beszélj a nőgyógyászoddal erről, ő biztosan tud segíteni.

2012. ápr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Uh, akkor visszavontam az utolsó mondatom. Javítva: inkább keress egy normális dokit, és vele beszéld meg ezt a kérdést.
2012. ápr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha ez a doki felírta volna úgyis a bogyót, hogy már volt trombózisod, SÜRGŐSEN válts orvost! Egy trombózisos betegnek TILOS fogamzásgátlót szednie. Tudom, nekem is volt, mi is hasonló cipőben járunk, de nálunk bevált az óvszer. Mindenképp keress egy másik nőgyógyászt, aki ért is a dolgához. Ugyanis ha újra elkezded szedni a gyógyszert lehet legközelebb tüdőembóliád lesz és abba könnyen bele lehet halni. Ez nem játék, ez a doki meg adja vissza a diplomáját most.
2012. ápr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A párod próbáljon ki többféle óvszert,vannak már antiallergén óvszerek is!Ha anyagilag megterhelő,akkor fizessétek felesben az óvszert.


Még módszer: hüvelygyűrű megszakítás mellett

2012. ápr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
S ki ne maradjon: az orál szex, végig. Hm.??
2012. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is keress egy normális nőgyógyászt! Van olyan méhen belüli eszköz, amit fel lehet helyezni nem szült nőknek is, főleg, ha fog. gátló ellenjavallt, óvszer allergia van.(pl. Mirena) De ezt tényleg mindenképp egy normális orvossal kell megbeszélni.

Sajnos más módszerek nem túl hatásosak. Lehet próbálkozni több módszer egyesítésével, spermicid anyagok,+ megszakítás, + naptár vagy hőmérő módszer,(férfinak hosszú, meleg fürdő) de ezek mellett nem nagyon leszel védve. Csak csökkenteni tudod a teherbeesés esélyét, teljesen kiiktatni nem.

Még párod is felkereshetne egy orvost, férfiaknak is léteznek hormon tartalmú készítmények.

2012. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!