Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van még ilyen biztonságos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még ilyen biztonságos módszer?

Figyelt kérdés
Mindenki el akar rettenteni a tablettától. De szerintem nincs még egy ennyire hatékony módszer, mint az. Csak olyanok érdekelnek, amiket én tudok alkalmazni. Mert nem bízok egy férfiban sem annyira, hogy rájuk hagyjam a védekezést, mert ha elrontja, akkor sem lesz terhes. Talán még az óvszer jöhetne számításba, de abban sem igazán bízok. És nem is hajlandó minden férfi használni. Mielőtt valami azt írja, hogy akkor ne szexeljek, annak üzenem, hogy nem akarok cölibátusban élni, ezért akarok védekezni. De szerintem a tablettánál nincs jobb módszer. Vélemények?
2012. ápr. 22. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát ha tablettát akarsz szedni, akkor szedd.

Véleményem szerint a gumi is olyan biztonságos, ha az ember normálisan használja. Nekem 6 év alatt egy sem szakadt ki, terhes sem lettem. Sőt, nem is ismerek olyat, aki gumi mellett teherbe esett.

Oké, hogy a férfire kell felhúzni, de én is látom, tudom ellenőrizni.


Emellett van még biztonságos módszer, csak ha vki nem szült, akkor pl. nm alkalmazhat spirált.


A spermicidek megszakítással együtt használva is biztonságosnak mondhatóak.


De szerintem is a tabi és a gumi a két legjobb módszer.

Csak számomra a tabletta egyszerűen nem jó megoldás.

De ha neked az a szimpatikus, akkor használd azt.

2012. ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Egyébként 100%-os módszer ugye nincs. A tabletta és a gumi pedig jó hatásfokú.

Viszont a kettő közötti különbség az, hogy a guminál látod, ha baj van. Ha kiszakad, még mindig el tudsz menni esemény utániért.

Viszont a tabinál csak akkor veszed észre, hogy nem hatott, ha nem jön mg a megvonásos.


Emellett a guminak nincsenek mellékhatásai, míg a tabinak lehetnek.


Mérlegelni kell, hogy számodra melyik a megfelelő. Nem másra kell hallgatni, a te tested, a te életed.

2012. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Még nem szültem, így a spirál nálam még nem megoldás. De szülés után én is azt szeretném használni.


A spermicid megszakítással meg azért nem túl jó éveken keresztül.

2012. ápr. 22. 10:25
 4/12 A kérdező kommentje:

"Viszont a tabinál csak akkor veszed észre, hogy nem hatott, ha nem jön mg a megvonásos."


Ez igaz, de ha nem felejtek el egyet sem, akkor tudom, hogy nem lehet baj.

2012. ápr. 22. 10:27
 5/12 anonim ***** válasza:

De nem egészen értelek. Te már eldöntötted, hogy számodra mi a megfelelő, mi az,a miben meg tudsz bízni, m az, amit használni akarsz.

Akkor mi a kérdés? Ne másokra hallgass, hanem magadra.

Fel tudnék hozni ezer meg egy érvet a tabi ellen, de minek?

Szerintem az a lényeg, hogy a ember tisztában legyen a lehetőségeivel és mindent mérlegelve saját maga válassza ki (a párjával együtt esetleg), hogy milyen módszert akar használni.

2012. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Emellett a guminak nincsenek mellékhatásai"


Ezzel is egyetértek. De mit csinálsz akkor, ha a férfi nem akarja használni? Vagy az ilyen férfit egyből dobni kell, még ha másban teljesen megfelel akkor is?

2012. ápr. 22. 10:29
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ez igaz, de ha nem felejtek el egyet sem, akkor tudom, hogy nem lehet baj."

Ez azért így nem igaz. Minden nő, minden szervezet más. Lehet hihetetlen, de a hibaarány nem csak abból adódik, ha vki rosszul szedi. Egyszerűen van, akinek nem hat és kész. Nem gátolja le a peteérést normálisan és kész a baj.

Nyilván nem gyakori dolog, sőt, kifejezetten ritka, de megesik.

Ezt most nem lebeszélésképpen mondom, csak szólok:)

2012. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
"Minden nő, minden szervezet más. " Gondolom ezért kellenek előtte az orvosi vizsgálatok, hogy ki lehessen választani azt, amelyik hatásos lesz. Legalábbis én így gondoltam.
2012. ápr. 22. 10:35
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ezzel is egyetértek. De mit csinálsz akkor, ha a férfi nem akarja használni? Vagy az ilyen férfit egyből dobni kell, még ha másban teljesen megfelel akkor is?"


Nem tudom mit tennék, mivel én tényleg nem szedhetek tablettát, védekezés nélkül pedig nem vagyok hajlandó szexelni.

Két párom volt eddig (mindkettő hossz kapcsolat, az első 3 évig tartott, a mostani 4 éve tart) és szerencsémre mind a kettő minden probléma, rinya és hiszti nélkül felhúzta az óvszert.

A mostani párommal kipróbáltam a spermicidet, mert szerettem volna, hogy egy kicsit gumi nélkül is együtt legyünk, de olyan szinten csípett, hogy a falat kapartam.

Megérti, hogy nekem a gumi a megoldás:)


Ha olyan férfival akadnék össze, aki nem akarja/nem tudja használni az óvszert, akkor eléggé meg lennék lőve.

Ha csak szimplán nem akarná felvenni, de egyébként működne neki a szerszám gumiban is, akkor elgondolkodnék a szakításon.

Ha tényleg nem működne neki a dolog benne, akkor talán megpróbálnám a pesszáriumot megszakítással.


De ha szedhetnék tablettát, akkor elgondolkodnék a szedésén persze, de nekem kizárt.

2012. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

""Minden nő, minden szervezet más. " Gondolom ezért kellenek előtte az orvosi vizsgálatok, hogy ki lehessen választani azt, amelyik hatásos lesz. Legalábbis én így gondoltam."


ÖöÖ, félig igazad van, félig nem.

Sok ő azt hiszi, hogy a tabi felírása előtt olyan vizsgálatokat végeznek, amiből kiderül, hogy melyik tabi lesz megfelelő a páciensnek.

Ez azért így nem igaz. Ugyanis egy nagylabort szoktak csinálni, amiből az derül ki, hogy az illetőnek van-e probléma a májával vagy a veséjével, mert akkor semmilyen tablettát nem szedhet.

Állítólag a doki a nő alkatából, ciklusából tud következtetni arra, hogy vszínűleg melyik tabletta lesz megfelelő számára, de így igazán előre nem lehet tudni.

Azt sem tudhatja előre, hogy vkinek milyen mellékhatásai lesznek a tablettától.

Kicsit lutri ez az egész:)

2012. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!