Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abortusztabletta. Véleményed...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abortusztabletta. Véleményed róla? Használnád?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Frissen engedélyezett módszer, olvassatok híreket, nem árt: [link]


Én egyébként használnám, ha arra kerülne sor, sokmindentől megkímél, és sokkal kisebb az esélye, hogy meddőség alakul ki utána.


Mondjuk az már egy másik kérdés, hogy ebben a korban már megtartanám, akárhogy is van.


24/N

2012. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy abortusztabletta? Talán a sürgősségi fog.gátló tablettára gondolsz?(escapelle stb.?)Még sosem használtam,mindig védekeztem vagy óvszerrel,vagy pedig rendesen szedtem évekig fog.gátlót:)
2012. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Régen a nők sok C-vitamint szedtek, mert a terhesség korai szakaszában magzatelhajtó hatása van. A régiek csipkebogyót zabáltak ezerrel. Szóval én inkább ezt vállalnám. De abortuszra nem mennék és tabit sem vennék be. Inkább szülök.
2012. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Tényleg fura, hogy sokaknak fogalmuk sincs mi az az abortusztabletta, de hát mindig tanul az ember...:) Én sokat jártam nőgyógyászhoz, mivel 9 évesen kezdtem menstruálni, 11-12 évesen pedig kisebb nagyobb cisztáim voltak a petefészkemen, amiket próbáltak elhajtani. Kérdezte tőlem a nőgyógyász, hogy szűz vagyok-e, mondtam, hogy igen persze, meg kicsit ledöbbentem (12 voltam) és mondta, hogy ne lepődjek meg, mert akkor éppen 3 12-13 éves lány várt abortuszra. Na akkor mesélte, hogy mennyire jó lenne már Mo.-n is bevezetni az abortusztablettát (a már meglévő magzatot hajtja el bármikor, művi beavatkozás nélkül), mert szenvedés ezt a sok abortuszt csinálni, mert veszélyes és fájdalmas, külföldön meg már rég kapható volt a tabletta akkor is.

Na azóta megjegyeztem, hogy ez mennyire jó találmány, bár azt gondoltam, hogy nálunk is bevezették azóta már valamikor hamarabb.


Nem tudom használnám-e, mivel meddő vagyok papíron, így kb. csodának fognám fel, hogy gyerekem lesz és félnék, hogy ez volt az egyetlen alkalmam, hogy lehessen és mégsem élek vele. De ha egészséges lennék és rosszkor jönne, akkor használnám.


20L

2012. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hasonló történt velem is, 9 évesen jött meg, és mostanáig küzdök cisztákkal :( Bár amióta tabit szedek, nincsenek, csak a 7 napos szünetben.


Én nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb... Biztonságosabb, mint az abortusz, de állítólag hetekig is vérezhet tőle a nő.. Hát ez nem hangzik jól, remélem nekem sosem kerül ilyenre sor..

Igazából azért érdekel most ez annyira, mert félek, hogy én leszek az a 0,1%, aki teherbe esik tabi mellett.

2012. máj. 20. 14:04
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

kérdező,remélem tudod,hogy fogamzásgátló mellett is van 1% teherbe esni,szóval aki szexel az vállalja hogy akár teherbe is eshet..

Biztosan nem használnám,nem ölöm megy a gyerekem, önzőségből meg végképp nem.

2012. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Sztem használnám. Én is fog.gátlót szedek, eddig semmi baj nincs vele, rendesen beszedem. De HA arra kerülne a sor, mindenféleképpen használnám.

21/L

2012. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
48%

Szerintem a tabletta sokkal durvább, mint a művi abortusz!


AZ ELJÁRÁS

1. beavatkozás

Mindenre kiterjedő egyéni és családi kórelőzmény-felvétel, fizikális vizsgálat, vérkép. Ha a terhes vérszegény, magas a vérnyomása, ha cukros, asztmás, vese- vagy májbeteg, ha dohányos, ha zöld hályogja van, vagy 35 évesnél idősebb, akkor a kémiai abortuszra vonatkozó kérelmet el kell utasítani. Ultrahangos vizsgálatra is szükség van, hogy ezzel megállapítható legyen a magzatgyermek életkora, és kizárható legyen az esetleges méhen kívüli terhesség. (Mivel az RU-486-ot először Franciaországban vezették be, ezért az előírások többnyire ott szerzett tapasztalatok alapján alakulnak.) A terhes szájon át beveszi a magzatgyermeket elpusztító, első pirulát, a progeszteron termelését gátló, RU-486 (Mifepriston vagy Mifeprex elnevezésű) tablettát.

2. beavatkozás

Két nappal később a nő visszatér, hogy megkapja a második, prosztaglandin tartalmú (Cytotec vagy Misoprostol) tablettát, majd hazaküldik. Órák vagy napok múlva a magzatgyermek testének részecskéi a terhességi szövetekkel együtt erős görcsök közepette eltávoznak a méhből.

3. beavatkozás

Később - de 14 napon belül - ultrahangos vizsgálatra lehet szükség annak megállapítására, hogy kiürült-e a méh. Ha még nem, vagy még mindig erősen vérzik, akkor a méhet tágításos eljárással ki kell kaparni. A francia Egészségügyi Minisztérium az abortuszt végző intézményeknek előírja az elektrokardiográffal történő műszeres felszereltséget, továbbá, hogy elérhető legyen egy defibriállátorral összekapcsolt „crash cart” is arra az esetre, ha az emberirtó szer szívrohamot okozna. Az USA-ban szinte egyetlen francia előírást sem kell betartani. A mérgezéses magzatelhajtást előmozdítói Magyarországon állandó egészségügyi felügyelet mellett tervezik.

„Senkinek nem adok halálos mérget, akkor sem, ha kéri, és erre vonatkozólag még tanácsot sem adok. Hasonlóképpen nem segítek hozzá egyetlen asszonyt sem magzata elhajtásához.”(Hippokrátészi Orvosi Eskü, )



SZÖVŐDMÉNYEK


• Vérzés

A legtöbb esetben általánosnak tekinthető a hosszan, akár 30 napig is elnyúló, vérzéses időszak. A felmérések szerint az eljárás miatt 100-ból 1 nőnél olyan erős a vérzés, hogy sebészi kaparást vagy vérátömlesztést kell alkalmazni. Néhány nő a fellépő heveny vérzésbe halt bele.


• Fájdalomérzés

A vizsgálatok változó eredményekről számolnak be, de a páciensek több mint felének különleges fájdalomcsillapítóra, 1/3 részüknek narkotikumra van szüksége. A legtöbbször szédüléssel és hányással is jár.


• Méhen kívüli (méhkürti) terhesség

E vegyszerek nem ölik meg a méhkürtben, vagyis méhen kívül fejlődő magzatgyermeket. Vérzés ugyan bekövetkezhet, de ez nem mindig a baba elhajtását jelzi, ugyanakkor hirtelen megrepedhet a méhkürt. Ennek következtében több terhes halt meg.


• Nem mindig hajtja ki a gyermeket

Szükségessé teheti a méhtágításos, kaparásos magzatelhajtást.


• A lelkiállapot felborulása: dr. Edward Sakiz, a Roussel Uclaf akkori elnöke

nyilatkozta: - Az, hogy a terhesnek egy teljes hétig együtt kell élnie ezzel az elhúzódó beavatkozást jelentő helyzettel, igen súlyos lelki tehertétel.

Néha a terhes azt észleli, hogy a magzatgyermek testrészei darabokban jönnek ki belőle. Szigorú utasítás, hogy egy edényben minden ilyen darabkát össze kell gyűjtenie, majd bemutatnia az abortőrnek, hogy ellenőrizhesse, a baba minden porcikája kilökődött-e. A sebészi abortuszoknál ritkán fordul elő, hogy a terhes meglássa a baba testrészeit. Ennél a kémiai abortusznál mindent lát, és a tragikus látvány soha nem törlődik az emlékezetéből. Pszichiátriai betegségek ellenjavallatot jelenthetnek.


• Az emlőrák kialakulásának esélyét megsokszorozza.


• Abortusz utáni lelki egyensúlyvesztés (Post-Abortus-Syndroma)

A legtöbb, abortuszt fontolgató terhes kétségek között vergődik. Elhárító magatartása így hangozhat: - Nincs más választásom, nem látok más megoldást. De bárhogy is van, ezt nem én teszem, hanem ők.

Az RU-486 esetében azonban maga a nő nyeli le a méregtablettát, vagyis nem elszenvedi, hanem előre megfontolt módon, maga hajtja végre a cselekményt. Bár még nincs elégséges számú tanulmány ezzel kapcsolatban, de a jelzések arra utalnak, hogy e méhen belül bevethető vegyi fegyver alkalmazását követően több lelki szövődménnyel is kell számolnunk, mint a sebészi úton végrehajtott magzatelhajtásnál.


• Hosszú távú hatásai ismeretlenek

A szer rendkívül erősen beavatkozik a női szervezet működésébe. Az anyára és annak később születendő gyermekeire gyakorolt hosszabb távú következményei jelenleg még nem teljesen ismertek.


• Halálozás

2005 februárjáig tizenegy olyan terhesről tudunk, akiknek halála bizonyítottan és közvetlenül az RU 486 rovására írható. Az első halálesetet Franciaországból jelentették, ahol a méregtabletta keringési rendellenességet váltott ki. Egy másik, kanadai nő úgynevezett posztoperatív fertőzésben halt meg. Kaliforniában a Tervezett Szülőség által működtetett abortuszklinikán szeptikus sokkban hunyt el egy 18 éves beteg. További három kaliforniai esetről számol be az FDA. Az USA Tennessee Államában olyan terhes halt meg, akinek állapotát az RU-486 bevételét követően végig ultrahangos ellenőrzéssel követték. Az angol Egészségügyi Főhatóság két halálesetet tart nyilván. Svédországban egy 16 éves lány életébe került a tablettás abortusz nyomán fellépő vérzés. 2005 elején egy Fülöp-szigeteki asszony hunyt el a tabletta bevételét követő, súlyos vérzés miatt. A prosztaglandin tartalmú Cytotec avagy Misoprostol tablettát gyártó Searle cég 2004-ben hiába figyelmeztette az összes amerikai nőgyógyászt: ellenjavallja a szernek az eredeti, vagyis a gyomorfekély elleni használattól eltérő célú alkalmazását! Az előírástól eltérő alkalmazás heveny vérzéssel együtt abortuszt, koraszülést és születési rendellenességet is okozhat, amiért a gyártót semminemű jogi felelősség nem terheli.



ELŐNYÖK?

Az abortuszpártiak azt állítják, hogy a sebészi úton végrehajtott magzatelhajtással szemben a kémiai vagy mérgezéses abortusz „előnyökkel” jár. Mindez cáfolható.


Diszkrétebb? Gyorsabb? Nem diszkrétebb, hiszen az abortuszkérelmezést érintő törvényes feltételek itt sem hiányoznak. Nem gyorsabb, sőt hosszadalmasabb, hiszen a jelenleg alkalmazott szívásos magzatelhajtás (aspirációs interruptio) egyetlen beavatkozással jár, míg RU-486 alkalmazásával két esetleg négy beavatkozásra is szükség lehet. A nőnek gyorsabban kell döntenie, de a beavatkozástól tovább szenved.


Olcsóbb? Nem, hiszen az aspirációs interruptio (vagyis kiszívásos, sebészi magzatelhajtás) 1 ápolási nappal számítva 25.798 forintba kerül. (Ma közel 30.000 Ft). Méregtablettás magzatelhajtásnál 2-4 beavatkozás esetén a legalább 3 alkalommal történő kórházi megjelenés, a laboratóriumi, ultrahangos vizsgálatok és az alkalmazott szerek ára meghaladhatja az eddigi beavatkozási forma költségeit.


Biztonságosabb? Valószínűleg nem. Esetleges bevezetése dekriminalizálva megkönnyíti a feketepiaci beszerezhetőséget, alkalmazása teljesen ellenőrizhetetlenné válik.

Kisebb fájdalommal jár? Nem. Bár a vákuumos magzatelhajtás fájdalmas, a páciens azonban gyorsan túl van rajta. Méregtabletta esetén a beavatkozás a 4 órát is meghaladja.


GYÓGYÍTÓ CÉLÚ HASZNÁLAT?

Napjainkig semmi sem igazolja, hogy az RU-486 alkalmas lenne bármely emberi betegség gyógyítására. A jelenleg folyó kutatások célja annak megállapítása, hogy vajon a tablettának van-e bármiféle jótékony hatása az emlőrák, az agytumor (meningioma) a Cushing-szindróma, vagy az endometriosis kezelésében. Egyetlen komoly kutatás sem igazolt semmiféle ilyen hatást. Az életvédő mozgalom sosem helyezkedett szembe azzal, hogy az RU-486-ot bizonyítottan indokoltan gyógyászati célra alkalmazzák. A máig fellelhető tanulmányok mindegyikét vagy a gyártóval kapcsolatban álló szervezetek vagy közvetlenül a gyártó finanszírozta.



ESEMÉNY UTÁNI TABLETTA?

Kutatások folynak annak megállapítására is, hogy vajon az RU-486 alkalmas-e a közösülés utáni terhesség megszakítására. Eddig semmi ilyesféle hatást nem igazoltak.


BETILTOTTÁK, KIVONJÁK!

Az RU-486 gyártóját, a Danco Laboratories-t a Kajmán-szigeteken jegyezték be. Magát a mérget Kínában gyártják. Kanadában már az első terhes halála után betiltották. Az Amerikai Egyesült Államokban az eddig regisztrált halálesetek és egyéb súlyos szövődmények miatt napirendre tűzték az erőltetett ütemű bevezetés felülvizsgálatát és a szer piacról történő kivonását.

2012. máj. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Bocs, a válaszom lemaradt:

NEM, NEM HASZNÁLNÁM SEMMIKÉPP!

2012. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Ezt olyasvalaki írta, aki valószínűleg a művi abortuszt is ellenzi (ld Hippokratész idézet), így azért jelentős fenntartásokkal kell kezelni.


Mindazonáltal ijesztő dolgok, remélem sosem kell így döntenem, és megszülhetem a babát.


24/N

2012. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!