Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Honnan lehet tudni, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan lehet tudni, hogy biztosan véd a gyógyszer?

Figyelt kérdés

Évek óta óvszerrel védekezünk, semmi gond nincs vele. Most azonban kényelmi okok miatt mégis váltanánk gyógyszerre, de egyelőre még vacillálok.

Honnan lehet tudni, hogy véd-e a gyógyszer? Vagy honnan tudom, hogy nem véd megfelelően?

Óvszernél ugye ez tök egyszerű, látod, ha gond van vele, ha esetleg baj lenne, még mindig lehetne esemény utánihoz nyúlni. De ha a gyógyszer nem hat? Van ilyen egyáltalán?

Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!

21/L


2012. máj. 18. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A hibalehetőség benne van a pakliban, ezt be kell vállalni. Nincs 100%-ig védő gyógyszer, de ha valaki rendesen szedi, sose felejti el, nem hányja ki stb. akkor nagyon kicsi az esély, hogy nem véd.
2012. máj. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha helyesen szeded,akkor minimális az esély.Ugyanúgy mint az óvszernél:)Általában az első levél után már hat!
2012. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zokniszörny ***** válasza:

Megértem a dilemmádat, mi is pont ezen vacilláltunk a párommal, hogy váltsunk-e óvszerről tabira? Évek óta gumival védekezünk, bajunk sose volt vele, ráadásul ugye egyértelmű, ha valami gond van vele, azonnal lehet intézkedni. Persze nekünk is sokkal kényelmesebb lenne, ha nem kellene használni, hanem tablettát szednék.


Viszont végiggondoltuk, megbeszéltük a dolgot, és a következőkre jutottunk.

1. A tabletta mégis csak egy hormon, ami nem feltétlenül tesz jót a szervezetnek, főleg, ha évekig szedi valaki. Én nem szeretném terhelni magam ilyen anyagokkal, és a párom sem kívánja ezt tőlem.

2. A tablettáról csak úgy tudod, hogy hat, ha nem leszel terhes. Kézzelfogható, látható jele a menstruáción kívül nem nagyon van, hogy használ. Mikor pedig nem jön meg, akkor ugye már késő...

3. Sok a rizikófaktor. Egy antibiotikum szedés, egy hasmenéses nap, és máris csökken a megbízhatósága. Ráadásul ha nem tudod beszedni időben, vagy kifelejtesz véletlenül egy napot, az külön gáz.


Ezzel szemben az óvszernek annyi a hátránya, hogy kicsit visszafog az élvezetből.


Szóval én így gondoltam végig, és végül maradtunk a jól bevált módszernél. :) Szerintem te is ezt gondold végig, hogy melyiknek mi a hátránya, előnye, és ez alapján dönts.


Remélem, tudtam segíteni!

2012. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sehonnan. Nem tudod, hogy véd vagy nem véd. Esetleg jelentkezhet pecsételő vérzés, ha csökken a hatása vmi miatt, de ez nem törvényszerű.

Tablettánál akkor veszed észre, hogy baj van, mikor kimarad a vérzés. Akkor pedig már csak a szülés vagy az abortusz marad.

2012. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!