Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért mond mindenki mást egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mond mindenki mást egy tablettára (dokik is)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bnőm szedi a lindynette 20 tablettát, azthiszem a tájékoztatón úgy írják hogy:

"Első alkalommal történő szedés

Várjon a menstruációs ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata (kondom, pesszárium, spermicid)! Az első drazsét a menstruációs vérzés első napján kell bevenni." ezt úgy lehet értelmezni, hogy a menzesz napján elkezdi az ember szedni és akkortól véd.

Itt is tett már fel bnőm erről kérdést, itt is volt aki írta, hogy első naptól véd, volt aki szerint 2hét, olvastam olyat is aki szerint 1hónap.

Neten láttam orvos válaszol oldalakat, volt ahol 1hónapot modntak szintén, illetve volt olyan ahol a doki mondta, h nem 1hónap nem 3, hanem első naptól.

Bnőm másik bnőjének doki mg 2hetet mondott, stb.. sorolhantám még összevissza az egészet, ennyire nem tisztázott, hogy hogyan hat ez a készítmény, valaki mondja meg, hogy akkor mi is az igazság.


2008. ápr. 22. 18:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

köszi, htá ez van..

egyenlőre nem kell teszt én azt mondom, ha már 1hete késik majd neki, akkor lehet elkezdeni aggódni.. persze így érettségi előtt nem csodálnám, ha késne majd neki a sok idegeskedéstől...

2008. ápr. 22. 19:46
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem irtó kicsi rá az esély, szóval próbáljatok megnyugodni, és ne parázni, nem lesz semmi baj, csak az éettségire koncentráljon és ha a gyógyszermnetes napokban nem jön meg neki (azaz a 7 napos szünet amikor ugye meg kellene jönnie) majd akkor csináljatok tesztet, de nem hinném hogy baj lenne. A tüneteket meg beképzelheti ill. mástól is lehetnek.

Nekem is volt ilyen, és mikor sikerült megnyugodnom, másnapra már meg is jött!

2008. ápr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Jajj, de figyelmes vki... tök édes ha vki így gondoskodik a bnőjéről! Bár ez alap, már csak azért is, mert nem ő védekezik... Az én barátom is figyelmes ebben.


Amugy kétlem, h az első tabi bevétele után máris védene... Én mást szedek, de ott az elején 2 hetet kellett várni...

2008. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
71%
na ez most biztos nem fog tetszeni de ez már tulás sztem. én amiota szedek bogyot azota gumi nélkül csináljuk,és semmi bajom. egy honapot se vártam,nem volt rajta a tájékoztaton ( másfajtát szedek,de lényegében ugyanolyanok ezek) miért kellene teszt?? istenem mindg lesznek kivételek akik fogamzásgátlás mellett is teherbeesnek... el kell fogadni hogy semmi nem 100%os
2008. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!