Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért mond mindenki mást egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mond mindenki mást egy tablettára (dokik is)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bnőm szedi a lindynette 20 tablettát, azthiszem a tájékoztatón úgy írják hogy:

"Első alkalommal történő szedés

Várjon a menstruációs ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata (kondom, pesszárium, spermicid)! Az első drazsét a menstruációs vérzés első napján kell bevenni." ezt úgy lehet értelmezni, hogy a menzesz napján elkezdi az ember szedni és akkortól véd.

Itt is tett már fel bnőm erről kérdést, itt is volt aki írta, hogy első naptól véd, volt aki szerint 2hét, olvastam olyat is aki szerint 1hónap.

Neten láttam orvos válaszol oldalakat, volt ahol 1hónapot modntak szintén, illetve volt olyan ahol a doki mondta, h nem 1hónap nem 3, hanem első naptól.

Bnőm másik bnőjének doki mg 2hetet mondott, stb.. sorolhantám még összevissza az egészet, ennyire nem tisztázott, hogy hogyan hat ez a készítmény, valaki mondja meg, hogy akkor mi is az igazság.


2008. ápr. 22. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ezt szedem. Nekem is elék kusza volt, hogy akkor most mikortól is véd. Merthogy ez nincs benne a tájékoztatóban. Én általában a betegtájékoztatóknak hiszek, de most ez nem jött be :-S

Én úgy tudom a 2 hetes dolog akkor áll fenn, ha nem a mensi első napján, hanem 5-en veszed be az elsőt. De szerintem a biztonság kedvéért várj 1 hónapot. Akkor már tuti véd!

2008. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én szintén ezt szedem. Azért mond mindenki mást, mert elvileg első naptól véd,ha a menstruációd első napján kezded szedni, de szerintem még senki nem merte megcsinálni, hogy 1 nap után más védekezés nélkül legyen együtt vkivel. Ha az 5.napon kezded, akkor van 2 hét, de ha az 1. kezded, akkor már két hét után nyugodtan lehettek együtt. Az egy hónap pedig az óvatosaknak van, akkor biztosra akarnak menni, megjegyzem én is vártam egy hónapot. Ezek közül eldöntheted, melyik a szeimpatikusabb.
2008. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igazábl az a gond ,h a 6-7. napon voltunk együtt, igaz nem mentem el bnőmben, de persze ott van még az erekciós csepp is, bár ha belegondolok akkor sem voltam teljesen benne és csak 1x 2x ráadásul a menzesze végén volt pont, egy nagyon picit még volt neki barnás folyása, akkor még a peteérés is csekély esélyű..


Utána meg most hétvégén voltunk együtt, akkor már megvolt a 2hét, ileltve asszem a 11. nap és akkor sem mentem el benne.


tehét ezen aggódunk, illetve bnőm fél nagyon és hát átragad rám is akkor már az egész. Főleg ez, hogy mindenki mást mond erről a gyógyszerről.

2008. ápr. 22. 18:37
 4/14 anonim ***** válasza:
Tök aranyos vagy, hogy így segítesz a barátnődnek! :) Én is kiváncsi voltam, mi lesz erre a kérdésre a válasz, és tökre meglepődtem , hogy ezt egy fiú írta ezt a kérdést...
2008. ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De hülye vagyok, ott volt a kérdésbe, hogy bnőm :F Bocsi :) de azért aranyos
2008. ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát nem az a fajta vagyok aki azt mondja, h a bnő oldja meg a védekezést én meg hallani se akarok róla és csk a szex:) ennél felvilágosultabb vagyok, a tabletta árába is beszálltam volna legszívesebben, h bevállaljam a "részemet" az egészből.


Amúgy segíteni meg persze h segítek:) szerentém, ha tudná, h mindíg számíthat rám mindenben:)


de persze azért is írok mert én is aggódok, bár már elmagyaráztam magamnak is meg neki is, hogy miért minimális az esélye, h baj lenne(ahogy előző hsz-ben is leírtam)

2008. ápr. 22. 18:59
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz gond, foleg ha pont a menstruacioja vegen voltatok egyutt, raadasul nem is mentel benne el. Nyugi, ne izguljatok, habár ha azt nézem, én is ilyen parázs vagyok.
2008. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én inkább a betegtájékoztatónak hinnék, mint a kételkedőknek! Azért írják le, mert úgy van!
2008. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

van pár tünete ami miatt megijedt, pl hányinger, meg, h 1héten át fájtak a mellei, feszültek neki, bár most kezd elmúlni asszem. legalábbis mst csk az egyik. hányingere soxor szokott lenni, de nah, ezért is rajta van ,h fél ,h talán ennek a tünetei.


de érted:

menzesz végén volt (peteérés kicsi esély)

nem mentem el benne

gyógyszert is szedett 6napja már rendeltetésszerűen menzesztől kezdve


a másik pedig már majdnem 2hét után volt

szal sztem elég kicsi az esélye, nah mind1, ilyneko rjön az, hogy együtt várjuk, hogy megjöjjön, beteg dolog :D

2008. ápr. 22. 19:14
 10/14 anonim ***** válasza:
nagyon aranyos vagy h igy aggodsz! de hogy megnyugodjatok akkor a bnőd csináljon egy tesztet... és akk minden ok:) amugy 1. naptól véd nekem aztmondták énis azt szedem mondjuk én a biztonság kedvéért megvártam az 1 hónapot:)
2008. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!