Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nekem semmilyen fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem semmilyen fogamzásgátló tabletta már nem fog beválni?

Figyelt kérdés

Már a 2. fajtát szedtem.

Először Lindynette 20, aztán most Jangee.

Mindegyiktől agyigörcseim, erős migrénjeim voltak. Sokszor a látásom is kezdett elmenni, és csak feküdni bírtam.

A hasam Jangee mellett ment nagyon sokat-állítólag mehet ettől is-.

Óvszerrel védekezünk Párommal, sosem izgultam mellette, nem is kellett tesztelni, és még esemény utánit se kellett bevennem, mert kiszakad, bennem marad stb...

Az orvos szerint nem jó az óvszer gyógyszert kell szednem, mert az sokkal jobb.

Említettem az orvosnak, hogy Lindynette-nél nagyon erős fejfájásaim voltak illetve híztam egy keveset (pedig sportoltam mellette), és édesanyám trombózist kapott a gyógyszertől, nekem is lehet rá hajlamom.... de lebeszélt ezekről, hogy ne féljek, szedjem.

Szerintetek tényleg szedhetek?

Több nőgyógyásznál jártam már és volt aki vérvétel nélkül azt mondta, hogy magától még vérvételt se kérek, mert hajlama lehet rá, használja tovább az óvszert.

De más pedig vérvétel nélkül felírja és ez lesz belőle...

próbálkozzak tovább a gyógyszerekkel? mit gondoltok?


Egyébként én nem szeretem az óvszert. Amikor a péniszét végig húzza párom a puncimon, akkor olyan rossz, nem érzem a bőrét, hanem ilyen zacskószerű valamit... kellemetlen érzés.


Vannak még más fogamzásgátló módszerek ezt tudom, de nekünk nem elég a 80%-os és a többi... egyszer már megtörtént a baj, biztosra megyünk.


Pl ovulációs időszakomban nem is szeretkezünk, nagyon félünk.


2012. máj. 3. 09:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy zsibbadt az egész bal lában, vagy a karom... ezt utalhat valami mellékhatásra a gyógyszert illetően?

tegnap már bicegtem..

2012. máj. 3. 09:50
 2/11 A kérdező kommentje:

Stroke esetében a következő hirtelen kialakuló tünetek fordulnak elő leggyakrabban: féloldali látásvesztés, beszédzavar (értelmetlenné váló szavak, mondatok), végtagok féloldali elgyengülése, az arc félrehúzódása, a kinyújtott nyelv ferdesége, a test féloldali zsibbadása vagy érzéketlensége, a végtagok ügyetlenné válása (pl. nem tudja felvenni vagy begombolni a ruháját), a látótérkiesés, a szemhéj csüngése, kettőslátás, szemteke rezgés (nystagmus), nyelészavar, forgó jellegű szédülés, hányinger, egyensúlyzavar, zavartság. Súlyos esetben eszméletvesztés, kóma vagy halál is bekövetkezhet. A felsorolt tüneteket azonban nemcsak stroke okozhatja, hanem az agy egyéb betegségei is, ezek elkülönítése neurológus feladata. Fontos, tehát, hogy minél előbb orvoshoz forduljanak, az első lépcső rendszerint a családorvos vagy az orvosi ügyelet.


látászavar volt, zsibbadás volt, az agyamat úgy éreztem mintha koponyámat szétakarná feszíteni és még nagyobbra duzzadni... iszonyat nagy kín és fájdalom.

2012. máj. 3. 09:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Az lehetett enyhe vénás trombózis is, de nem ez a lényeg.

A szervezeted rohadt érzékeny a hormonokra, hiszen az összes mellékhatást produkálod, ami a betegtájékoztatón szerepel. Hüvelygyűrű létezik még, ami hormont adagol, annak elvileg kisebb a hatása a szervezetre, bár migrén esetén az sem javasolt, de a hatása gyengébb.

2012. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha trombozisra hajlamos vagy egyik fogamzásgátlótabletta sem ajánlott
2012. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Több orvosnál jártál, nem tudom milyen egyéb lényegi infót remélsz az itt fellelhető unatkozó tizenévesektől. Vannak alternatív módszerek (nem, nem a megszakításra/naptárazásra gondolok!), de ezekről nyilván tájékoztattak az orvosok (vagy ha nem, akkor nem jól kérdezel). Itt egy kis lista a létező lehetőségekről, görgess le a Pearl-indexekig:


[link]


Ebből is láthatod, a gumin és a tablettán kívül vannak még módszerek.

2012. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van olyan, aki nem olvasta el vagy nem értelmezte az egészet.

Köszönöm a többieknek a hozzászólást.

2012. máj. 3. 10:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem szednék hormonos gyógyszert, ez kva nagy rizikó, így hogy hajlamos lehetsz a trombózisra.

Létezik egy olyan, hogy minispirál, ezt elvileg nem szült nőknek is fel lehet tenni. Megkérdeztem a nőgyógyászomat, ő mit gondol, mert nem igazán akarom szedni a gyógyszert, pedig nekem mellékhatások se nagyon vannak, viszont párom allergiás a gumira, és azt mondta, hogy bár ő spirál párti, és minden szült nőnek feltenné, nekem csak akkor ajánlaná, ha egyetlen egy gyógyszer sem vált volna be, se a hüvelygyűrű, vagy belgyógyászati okokból, nem szedhetnék hormontartalmú gyógyszert, vagy esetleg már lett volna abortuszom.

Keress egy tényleg jó nőgyógyászt, hogy mekkora lehet így a rizikója (mert ugye, ha elbasszák a felhelyezést akár meddőséget is okozhat), de én a helyedben nem szedném tovább a gyógyszert, mert így kb az életeddel játszol.

2012. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Anyukád trombózist kapott a gyógyszertől = Eszedbe ne jusson többet fogamzásgátló tablettát szedni!


Nekem sem fáj azóta a fejem, hogy nem szedem a fog.gátlót.

2012. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Elég sokat olvastam a spirálról, és a többiről.

A spirált biztosan nem szeretném, nem szült nőknél elég sok problémát okoz.

Párom édesanyjának van és CSAK szülés után tette fel neki az orvos, előtte tiltott volt ez a védekezés.

Lehet használják sokan, vagy pont hogy a kellemetlenségek miatt nem, de én meguntam hogy (a gumin kívül) minden fogamzásgátlási módszer fáj, mellékhatásai vannak, beteg leszel, belehalhatsz(?)...

Lehet, hogy nem is kellene ezen gondolkoznom csak használni az óvszert, mint ahogy eddig is tettük Párommal.

Aki nincs ilyen cipőben, az könnyen beszél: használd ezt meg azt... :( Ha olyan egyszerű lenne!

2012. máj. 3. 12:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha migrened van, TILOS tablettat szedni!!! Tenyleg az eleteddel jatszol!
2012. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!