Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most én vagyok a hülye, vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most én vagyok a hülye, vagy ez a jó néhány orvos?

Figyelt kérdés
cypromix fog. gátlót szedek, mindig rendesen, sohasem hagyok ki egy szemet se, szinte mindig ugyanabban az időben veszem be, és már 3 hónapja nem jött meg a menszeszem. természetesen mind 3 hónapban csináltam terhességi tesztet és a nőgyógyászatra is elmentem. a 3 alkalom során 6 orvos vizsgált (3 nőgyógyász, 3 ultrahangos), semmi gondot nem találtak. mondtam hogy talán jó lenne a gyógyszert lecserélni, mivel tudom, hogy ez nem is fogamzásgátló. mindegyik azt mondta hogy nem kell, nyugodtan szedjem tovább. most kellene megjönnie de megint nem fog, én már nem veszek be egy szemet sem.

2012. máj. 1. 13:01
1 2
 1/12 Diavolino44 ***** válasza:

En sem vagyok orvos sot, no sem. :)

De sztem teljesen igazad van, ha valami gubancot csinalt a bogyo akkor valtani kellene! Sztem ha visszamesz ragaszkodja a gyogyszer cserehez

2012. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha őszínte leszek nagyon fog fájni...
2012. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Épeszű orvos egészséges nőnek fel sem írja azt a gyógyszert, mivel egy hormonbomba és a mellékhatása a fogamzásgátlás. Bőrproblémákra vagy menzesz beállításra szokták ajánlani, de akkor sem szabad túl sokáig szedni. Szerintem mindenképp kérd a gyógyszercserét, mert tönkreteszi a szervezetedet.
2012. máj. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

A fogamzásgátló a legtöbb lánynak a legideálisabb. Manapság nagyon alacsony hormontartalmúakat gyártanak, így épeszű orvos ezt írja fel. Kevés mellékhatása van, amik nem jelentkeznek mindenkinél.

A fogamzásgátlót viszont folyamatosan 21 napig kell szedni, utána 1 hét szünetet kell tartani, amikor jelentkezik a közti vérzés (nem menstruáció, de vérzés). Ha ezt a szünetet kihagytad, nincs vérzés.

Ha viszont rendesen szedted, és mégsem jött meg, akkor mindenképpen váltani kell gyógyszert és orvost is.

Három hónap alatt pedig egyértelműen kiderült volna, ha terhes vagy, szóval emiatt talán nem kell aggódni, a gyógyszert viszont mindenképpen cseréld le, vagy használjatok valami más védekezési módot.

2012. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok.


1. A Cypromix elsősorban nem fogamzásgátló (de természetesen a fogamzásgátló hatásával nincs probléma), így épeszű orvos csak és kizárólag indokolt esetben írja fel. Csak és kizárólag fogamzásgátlás céljára adni TILOS.


2. Azért nincs menzeszed, mert feltételezem jó ideje szeded a tablettát és elsorvasztotta a nyálkahártyádat.

Nem váltás kellene, hanem legalább 3 hónap szünet.

Aztán el lehetne gondolkodni másik tablettán, ha még mindig tablettával akarsz védekezni.

De ha nincs más bajod, akkor semmiképpen sem Cypromixxel (vagy az ugyanolyan hatóanyagú Dianéval és Minervával!!)


Ha netalántán azért kaptad ezt a tabit, mert tényleg indokolt volt, akkor sem ártana inkább egy normális kivizsgálás tabi helyett.

Ugyanis ez a gyógyszer a tüneteket kezeli, nem az okot. Meggyógyulni nem fogsz tőle, abbahagyás után kiújul a probléma, örökké meg nem szedheted (a kúra javasolt ideje FÉL ÉV!).

2012. máj. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hülyék az orvosaid igen! Egyetértek a hozzászólókkal. Én azt mondom, hogy hagyd abba a gyógyszert, akár van bőrproblémád, akár nincs. 3 hónap szünet kell a szervezetnek fog.gátló szedésének abbahagyásának után ahhoz, hogy kitiszuljon és lehessen hormonvizsgálatokat, vérvételt csináltatni, amiből kiderülhet, hogy van-e problémát. Mert az is lehet, hogy semmi problémád nincs, egyszerűen ez a gyógyszer számodra SZ*R. Én már szedtem vagy 6féle fog.gátlót és ezek közül csak egy volt, ami nem vált be, mindenkinek más válik be.


Szerintem el kellene menned egy jobbhírű orvoshoz, aki mindent normálisan elmagyaráz. Ha esetleg a pénztárcád engedi, akkor egy magánorvoshoz lehetne fordulni. Lehet norculut tablettát írna fel, ami max 3-4 nap alatt meghozza a menstruációd és segít picit visszabillenteni a hormonjaid... De nem vagyok orvos, így én sem tudom mi lehet a teendő, annyi biztos, hogy olyanhoz érdemes menni, akit ajánlanak az ismerőseid, rokonaid!

2012. máj. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is szedtem ezt a fogamzásgátlót másfél évig és nem volt semmi problémám vele. Mindig pontosan menstruáltam. Én ugyan nem fogamzásgátlásra kaptam, hanem mert enyhén magas a tesztoszteron szintem. De fogamzásgátlásra is tökéletes volt. Pár hónapja abbahagytam a szedését, de ha igaz, amit fent írtok, akkor nagyon jól tettem.
2012. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Neked indokolt volt a szedése, mert magas volt a tesztoszteronod.

2012. máj. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
sem bőrproblémám, sem pedig hormon gondjaim nem voltak, és szőröm sem voltam, viszont mióta szedem eléggé elkezdtem szőrösödni...
2012. máj. 1. 16:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor sajnálatos módon tényleg csak kretén orvosokkal akadtál össze.

Hagyd abba, és legalább 3 hónapig ne szedj semmilyen fogamzásgátlót!!

2012. máj. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!