Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért van az, hogy egyes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy egyes lányok/nők csak utólagosan kezdenek el gondolkozni egyes fogamzásgátló modszerek helyes alkalmazásáról?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy mikortól véd pontosan a tabletta, mire való a hüvely tabletta stb...

Szerintetek nem nekünk nőknek kellene ebben helyesebben gondolkodni, hogy ne feküdjünk le fűvel-fával vagy ha mégis megtörtént legalább gumival?

Szeretném erről kikérni nőtársaim véleményét, mert számomra elképesztő ez a sok 72 órás tablettára és egyéb utólagos módszerekre irányuló kérdés... Borzasztó felelőtlenséget csinál a legtöbb lány 22/l


2009. jún. 19. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem nőtársad vagyok hanem énis válaszoltam ott.Szerintem az éretlenség miatt.És ha belegondolsz az utóbbi időben rengeteg lett az abortusz is.Az ismeretségi körömben is 3 lánynak volt abortusza ami szerintem borzasztóan sok.Egyszerűen fel kellene nőni és belegondolni hogy csak 1 életünk van, ne kockáztassunk egy nemkívánt terhességet.Amíg ezt leírtam simán elolvashattam volna a tájékoztatót :) 23/F
2009. jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt éretlenség/felelőtlenség, másrészt tájékozatlanság miatt, szerintem is.

A szexhez elég érettnek tartják magukat, de nőgyógyászhoz elmenni, az ciki nekik... A másik fele meg itt érdeklődik ahelyett, hogy elolvasná a tájékoztatót, vagy megkérdezné a nőgyógyászát.

22/nőtársad :)

2009. jún. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ilyen kérdésektől egyébként én is ki szoktam akadni. Főleg, mikor olyan dolgokat kérdeznek, amelyeket az orvos el kellett volna mondjon. Persze lehet, hogy csak ránéz, és felírja, de könyörgöm, olyan orvoshoz egy sima lázzal sem mennék el.


Úgy gondolom, hogy a szexuális felvilágosítás nem elégséges és nem elég részletes, nagyon sokan pedig úgy gondolják, hogy ha "vigyáznak", akkor minden rendben lesz. Sokan alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában. És most arról nem is beszélek, hogy szerintem érzelmileg is meg kell érni a szexre, nemcsak testileg...

2009. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

mert minden kis tini hormonokkal bombázza magát,miközben a gumi is ugyanolyan hatékonysággal véd,ha valaki helyesen használja.de egyszerűbb elmenni egy sz@r orvoshoz és feliratni magának vizsgálatok nélkül a gyógyszert...

és nem csak a nők dolga a védekezés,hanem a férfiaké is és szerintem túl nagy terhet raknak a nőkre a pasik ilyen téren.örülni kéne,hogy van kivel lennie,van aki szereti,és van akivel még a szexuális vágyait is ki tudja elégíteni,nem hogy még felháborodni azon,hogy szorít a gumi...

19/L

2009. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze csak az a baj, hogy a pasik erre nem is gondolnak és simán beléd másznak ha nem szólsz nekik. Erre modtam, hogy akkor legalább nekünk nőknek legyen eszünk és nehagyjuk ezt annyiban.

Egyetértek pasit találni aki mindenben oké szinte lehetetlen, de nekem sok-sok keresgélés csalódás és sok minden után 5 hónappal ezelőtt sikerült :)))

2009. jún. 19. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

egyetértek, ez az éretlenség jele. mer minden 14 éves ugrik már bele a szexuális életbe, merthogy ő már felnőtt, mert vannak mellei és sminkeli is magát. ez részben a szülők felelőtlensége is, hiszen az ő feladatuk lenne a heléyes útra téríteni a gyermeküket.

viszont, a 72 órásakkal kapcs, az simán megeshet h télleg véletlenül kiszakad egy óvszer, az olyankor pech, nem felelőtlenség. demégjó h ismeri a 72 órás tablettát legalább:D

2009. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen vesztettem el a szüzességemet.És mindezt tettem úgy, hogy előtte minden védekezési lehetőségről tájékozódtam, és végül gyógyszert szedtem. a betegtájékoztatót elég sokszor elolvastam, hogy tutira minden oké legyen.Hálisten ez 4 éve történt és azóta is a párommal vagyok, és nem lett nem kívánt terhesség sem. Lehet hogy sokak szerint éretlen voltam, de aki tényleg foglalkozik a következményekkel az nem az..Viszont sajnálattal látom , hogy manapság ezt egyre kevesebben teszik meg..:( Nem értem, hogy lehetnek ennyire felelőtlenek.. És nem értem, hogy hol vannak az anyukák aki felvilágosítják a lányukat...
2009. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!