Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem védekeztek rendesen?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem védekeztek rendesen?

Figyelt kérdés
Minden nap több kérdés van arról, hogy valaki teherbe esett-e vagy sem. Az esetek többségében megszakításos védekezést alkalmaztak, ami egyáltalán nem biztonságos. És arra lennék kíváncsi, miért nem gondoltok arra hogy óvszert húzzatok, vagy tablettát szedjetek. Egyik sem olyan eget rengetően drága. Komolyan nem értem.
2012. márc. 30. 10:51
1 2
 1/13 nielindi ***** válasza:
ha nem lennének ilyen kérdések, akkor kihalna az oldal, mert csak "16 centis a kukim, nem túl kicsi?, ribi vagyok, ha 15 évesen 27 srácot sz0ptam le?" kérdések lennének.
2012. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem is kell, hogy értsd. Az emberek sok esetben nem következetesek, és csak a pillanatnak élnek. Nem csak a szexben, hanem az élet bármely területén. Hiteleket vesznek fel ész nélkül, nem tanulnak vizsgára, nem csatolják be a biztonsági övet stb. A felelőtlenség mindenhol ott van, kortól, nemtől függetlenül. Kár ezért számon kérni bárkit is. Biztos te is elkövetsz időnként hibákat, aminek később látod a kárát.
2012. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Természetesen követek el hibákat, de nekem egyszerűen annyira evidens, hogy védekezzek, meg már csak anyagi szempontból is. Inkább veszek pár száz forintért óvszert, mint megyek 30000 forintért abortuszra.
2012. márc. 30. 10:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Én például tablettát nem szedhetek, mert nagyon magas a kockázata (elég rossz örökséggel születtem), óvszerrel pedig nem élvezem a szexet, szóval akkor már inkább absztinencia.

Viszont 19 éves korom óta úgy gondolom, nem baj, ha jön a baba, legfeljebb halasztok egy évet. Most 23 vagyok, mindjárt befejezem az egyetemet, és babának se híre, se hamva.. tehát lassan már így sem fogunk védekezni :)

2012. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem meg buták sajnos,lehet hogy valamilyen eldugott megyéböl vannak,vagy nem tudom,ahol nincs felvilágositó program,szülök,meg sz.rnak a gyerekre.ennyi
2012. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, de maga a kérdés nem válaszolható meg értelmesen. Ha belegondolsz, nincs rá olyan válasz amit rögtön ne támadnál meg. Mert mit tudnak mondani?

"Nem volt óvszer nálam, de úgy kívántam, hogy nem tudtam nemet mondani"

"Csak úgy megtörtént, gondoltam úgy sem leszek terhes"

"Azt mondta vigyázni fog"

stb. stb...


Bármelyik válasz elfogadható számodra?

Tudsz elfogadható választ a kérdésedre?

Szerintem nem....

Nem is értem mit vársz

2012. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nagyon sok esetben tudatlanság az oka

én sok ilyen kérdést olvastam már, és elég sokszor 18 év alatti, vagy ahoz közeli, tapasztalatlan lányokról van szó

szerintem ez a megfelelő felvilágosítás hiányát tükrözi

a szülők nem beszélnek erről a gyerekkel, merthogy kellemetlen egy ilyen beszélgetés

az iskolai felvilágosításon ha van egyáltalán valami, nem veszik a gyerekek komolyan, nem érdekli őket, mert azt hiszik, hogy ők már mindent tudnak a netről

illetve a felvilágosítás későn van (csak 17-18 éves korban)

nem azt mondom, hogy minden esetben ez van, de elég sok esetben láttam ilyet

2012. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azzal vitatkoznék, hogy a mai tinik fogalmatlanok, meg hogy csak 17-18 évesen van felvilágosítás.. Szerintem némelyik 13 éves többet tud a szexről, mint egy 20 éves...
2012. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem eszükbe sem jut.Úgy vannak vele, hogy áh velem biztos nem történhet meg!Na pont az ilyenek esnek teherbe.A szomorú, hogy hiába írjuk le, hogy vegyenek terhességi tesztet,ez sem jut eszükbe!Valószínű, hogy tesztre sincs pénzük,nem hogy védekezni!A sok tizenéves,akik rossz körülmények között élnek,lehet futja nekik internetre,de azt az ezrest ami óvszerre elég lenne,már nem engedhetik meg maguknak.A kislányok pedig nem mennek el nőgyógyászhoz,az is pénzbe kerül(legalábbis ha gyógyszert v hüvelygyűrűt ír fel az orvos).


És napi egy óvszerrel számolva,már jóval drágább mint a tabletta!(persze netről lehetne rendelni olcsóbban nagy tételben,vagy szexshopból)

2012. márc. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
jaj, de utálom az ilyen kérdéseket! kedves kérdező, te soha életedben nem cselekedtél még meggondolatlanul, igaz? sajnos, tényleg előfordul, hogy az ember nem védekezik, pedig lehet hogy nem egy tudatlan, tanulatlan illetőről beszélünk. ennyi erővel azt is írhattad volna a kérdés helyéhez, hogy : "miért ilyen sötét mindenki rajtam kívül? miért nem vagytok olyan intelligensek, hogy gumit húztok, mint én?" persze, mindjárt jön a válasz, hogy "de én ezt tényleg nem értem, hogy miért nem csinálják egyesek úgy, ahogy kell, csak ezért tettem fel a kérdést..." ja, és még mielőtt jönnének a vádak, hogy csak azért mondom, mert én is egy ilyen kis "tanulatlan suttyó" vagyok aki 15 évesen boldogan éli a nemi életét mindenféle meggondolás nélkül, egyetemista vagyok és egyáltalán nem terhes, csak felháborít, hogy ilyen magas lóról oktatod ki az embereket. kellemetlenebb ez a kérdés, mint egy dorgáló anyuci kioktatása.
2012. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!