Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van konkrét jele annak ha nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sia kérdése:

Van konkrét jele annak ha nem véd rendesen a fogamzásgátló? Ha igen általában mik azok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nincsen. Max ha vmi gyengíti a hatását, akkor lehet pecsételés.
2012. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
én konkrétan arra gondolok hogy a plusz vérzés lehet annak a jele a 3. levél után?
2012. márc. 21. 23:23
 3/14 A kérdező kommentje:

vagy a barnafolyás annak a jele lehet?


ha nincs jele akkor honnan tudom hogy kell e gyógyszert váltanom vagy sem?

2012. márc. 21. 23:26
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha 3 hónap után is jelentkezik vérzészavar, akkor pl. egészen biztosan váltani kell.

Ha nincs probléma, akkor meg remélhetőleg hat. Azért a tabletta elég megbízható, kicsi az esély arra, hogy teherbe ess úgy, hogy nincs semmi problémád mellette.

2012. márc. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

AZ első levelet végig véreztem, a 2. levélnél lecsökkent a mensesem , a 3. levélnél pár nappal a menses elött barna folyásom volt !


ez utalhat arra hogy nem jó nekem ez a gyógyszer, hogy nem véd ?

2012. márc. 21. 23:46
 6/14 anonim válasza:
Az első levél alatti vérzészavar teljesen normális, illetve az is, hogy a fogamzásgátlótól gyengébb lesz a menstruációd (ez egyébként a későbbiekben is így kell maradjon, ill. ha komoly görcseid voltak, akkor azokat is enyhíti). Semmilyen konkrét tüneteket nem okoz, ha nem véd a fogamzásgátló, ez egy laikus tévhit, hogy ha pecsételsz, akkor nem hat. Ha rendesen szeded, ill. mielőtt a nőgyógyászod felírta, elküldött vérvételre, akkor egyszerűen nincs ilyen, hogy "magától" nem véd (tehát vagy nem a megadott időben kellene beszedned, vagy hasmenéses-hányásos-bélbeteg kellene legyél, vagy antibiotikumokat, orbáncfű készítményt, stb. kellene hogy fogyassz mellette, ami befolyásolja a gyógyszer hatását, stb.). A harmadik hónapban jelentkező pecsételés szerintem önmagában még nem ok az aggodalomra, de az első 3 havi doboz után amúgy sem árt, ha visszamész egy kontrollra a nőgyógyászodhoz és megbeszéled vele a dolgot.
2012. márc. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

igazság szerint nem volt vérvétel, de nagyon régen harmonettet szedtem és arra is ugyan így reagáltam.

a mostani orvosom viszont nem hajlandó felírni a harmonettet pedig mondtam neki hogy szedtem és elméletileg jó volt.

a harmonett és a lindynette hasonló?

2012. márc. 22. 00:41
 8/14 anonim válasza:
Igen, a Lindynette a Harmonet generikuma, a mindkettőben 20 mikrogramm etinilösztradiol és 75 mikrogramm gesztodén van, a gyártójuk különböző (Richter ill. Wyeth). Olyannyira hasonlóak, hogy a Lindynette 20-as recepttel kérhetsz Harmonetet a patikában: kiadják rá, mert helyettesíthetők. Ennél az összetételnél egyébként 4 ciklusig írja az alkalmazási előírás (ami a betegtájékoztató orvosoknak, gyógyszerészeknek szóló változata) a lehetséges cikluszavart, úgyhogy mindezek alapján a barnás vérzésed még teljesen normális, ha viszont a köv. hónap után is jelentkezne, akkor már megfontolandó lenne a gyógyszerváltás valami olyasmire, amit jobban tolerál a szervezeted (tehát még ilyen esetekben is csak a kedvezőbb mellékhatás-profil miatt szoktak váltani, a fogamzásgátló hatás az normálisan megvan).
2012. márc. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

igazság szerint régen a hamonettet 1 évig szedtem.

első hónapot végig véreztem, 2. hónapban nem volt semmi baj, 3. levél elötti 7 napos szünet elött 1 héttel barnás folyás lett utána lévő hónapban is,dupla gyógyszert kellett bevennem ilyenkor így nem 21 napos volt hanem 17 napos, de akkor sem múlt el a barna folyás , utána 2-3 hónapig rendben volt, utána megint 1 héttel elötte barna folyás és ez így ment 1 évig, igaz itt nem fogmazásgátló szerepe volt a gyógyszernek, hanem hogy helyreálljon a vérzészavarom.

egyenlőre a lindynettenél a 3. levélnél tartok és ugyan úgy reagálok rá mint a harmonetre és mivel azt nem fogamzásgátlásra használtam, így sajnos nem tudom hogy védett e !!!


Se vérvétel nem volt, se semmilyen vizsgálat a lindynette felírásakor(új orvos) és ezért félek, hogy esetleg nem lenne jó de a barna folyás az 1 éves harmonett mellett szinte minden ciklus elött 1 héttel volt.

2012. márc. 22. 02:02
 10/14 anonim ***** válasza:
A vérvételnél sem tudták volna megállapítani, hogy jó-e a tabletta. Vérvételnél csak a májfunkciókat nézik, hogy egyáltalán szedhetsz-e folyamatosan gyógyszert. A csökkent vagy rövidebb vérzés a fogamzásgátló természetes velejárója.
2012. márc. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!