Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 10 nap után is elvégezhető...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10 nap után is elvégezhető terhességi teszt?

Figyelt kérdés

2012. márc. 27. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi van??? Mi a kérdés? Mi után 10 nappal?
2012. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 PT-Daniel ***** válasza:

Söt igazabol csak 14 nap utan van egyaltalan valami ertelme, mert csak azutan van ... legyen eleg: annyi anyag a testben, amire kijelez a teszt.

(Csomora ra van irva, hogy akar masnap is kimutatja, de ezek annyira pontatlanok, hogy annyi erövel feldobhatsz egy ermet is!)

2012. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszike:D
2012. márc. 27. 18:25
 4/12 A kérdező kommentje:
szerinted mi után 10 nappal?-.-
2012. márc. 27. 18:25
 5/12 anonim ***** válasza:
A legérzékenyebb teszt is az elmaradt menstruáció után 1 héttel jelez bármit. Az aktus után 7 nappal még nem. Úgyhogy abszolút jogos kérdés, hogy "mi után"?
2012. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm utolsó:)

Első voltam.


Egyébként kérdező, hogy ha máskor ilyen van, ne kelljen feleslegesen teszten gondolkodni elmondom hogy van.

Megtörténik az aktus, spermium, stb:) Azt nem tudod akkor hogy van-e éppen peteérésed vagy nincs. Tegyük fel, hogy nincs, 3 nap múlva lesz. Oké, hímivarsejtek várnak és a harmadik napon végre összetalálkoznak a petesejttel, megtörténik a megtermékenyítés. Innentől kezdve a megtermékenyített petesejt 7 napot vándorol a szervezetben. Ez után megkezdődik a beágyazódás, innentől már tartalmazhat hcg-t a véred (vizeleted még nem). A beágyazódás 5 napig tart, tehát már a megtermékenyüléstől nézve a 12. napon, az aktustól számítva pedig a 15. napon tartunk (ebben az esetben, most úgy számoltam hogy a hímivarsejt 3. nap találkozik petesejttel). A beágyazódás végeztével rohamosan elkezd nőni a hcg hormon mennyisége a szervezetben, két nappal később már kimutatható a vizeletedből is. Nem feltétlenül otthoni tesztekkel, azokkal még érdemes várni innentől 2 napot. Szóval az aktus után a 19-21. napon már érdemes tesztelned. Ilyenkorra viszont már meg is kellene jönnie a soron következő menstruációnak ha nem vagy terhes. Rá van írva a tesztekre, hogy már 7 napos terhességet is kimutat. Azt úgy értsd hogy a beágyazódástól számítva 7 nap. Ami ugyebár a megtermékenyülés utáni 12. napon van, úgyhogy megint csak ott tartunk, hogy minimum 19-21 napot kell várni az aktust követően.

A kérdésed egyébként vonatkozhatott arra is, hogy az aktus után 10 nappal tesztelhetsz-e, vagy pedig a feltételezhető megtermékenyülés után 10 nappal tesztelhetsz-e, vagy pedig hogy a feltételezhető beágyazódást követő 10. napon tesztelhetsz-e. Az első kettőre NEM lenne a válasz, a harmadikra pedig IGEN.

2012. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

képzeld el jobban tudom mint te, ezeket(egészségügyi iskolába járok) de attól megkérdezem meg félek

és nem kéne oltani, mert egy értelmes kérdést fel tettem és aki értelmes az tudna is rá válaszolni, és nem retardált válaszokat adni..

2012. márc. 27. 21:30
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Ki a fene oltott te? Segíteni akartam, te szerencsétlen, hogy legyen róla valami halvány fogalmad. Ha jobban tudnád ezeket a dolgokat mint én, akkor nem tetted volna fel a kérdést. Nem tudom, hogy milyen egészségügyi iskolába jársz éppen, de gyanítom (legalábbis remélem), hogy nem a SOTE padjait koptatod. Én egészségügyben dolgozom, és egyetemre jártam, úgyhogy próbálkozz másnak beadni, hogy okosabb vagy. Édes jó istenem. Az ember jó szándékkal leírja, hogy hogy s mint, mert lerí, hogy nem vagy képben, erre letámadsz. Hát nem vagy százas. Inkább húztatok volna gumit, vagy vettél volna be egy eseményutánit ha kiszakadt, akkor most nem kellene izgulnod. Ha annyival okosabb vagy, akkor most miért te rágod a körmöd, hogy terhes vagy-e, és miért nem én? (Költői kérdés volt.)
2012. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
51%
Az utolsónak igaza van télleg csak segíteni akart!
2012. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mert.. am azért mert félek,
2012. márc. 28. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!