Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Segítségre lenne szükségem,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítségre lenne szükségem, (a többi lent)?

Figyelt kérdés

A rendszeres fogamzásgátló tabletta szedése mellett kell óvszert használni,vagy nem szükséges?

Mármint... a fogamzásgátló megfelelő védelmet nyújt a nemkívánt terhesség ellen?


2012. márc. 6. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
arra találták ki.
2012. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Te mondd csak. Te szoktál gondolkozni? Nem gyakran, csak úgy legalább néha?

Mert figyfigy!

Tudom, ez a dolog legnehezebb része, de FOGAMZÁS-GÁTLÓ tabletta. Segítek értelmezni, szóval fogamzás alatt értik azt, hogy a nő megtermékenyül... Nehéz kifejezés, tényleg, de most jön a csavar! Gátló!

Össze tudod rakni? Nem? Semmi gond, szóval ez egy olyan gyógyszer, ami GÁTOLJA a FOGANTATÁST, vagyiiiiis? Na ugye, hogy ugye?

Nem, így se megy?

Akkor mondom mit tehetsz még. Van interneted. Gondolom életedben már legalább egyszer találkoztál a google-lel. A google kellős közepén van egy sáv. Oda bármilyen kulcsszót beírsz, mint pl a fogamzásgátló az ki fog neked dobni sok sok sok sok honlapot, orvosi véleményt, és hasonlókat a témával kapcsolatban. Reményeim szerint még olvasni is tudsz, ha már írni igen, úgyhogy ha ezeket elolvasod, megkapod a választ a kérdésedre!!!

Nem így se megy?

Semmi baj! Mert hát itt ez a remek honlap! Van egy keresősáv itt is fent. Talán már észrevetted. Ha oda beírod ezeket a kulcsszavakat, meglepő, de további hatszázezer másik ugyanilyen kérdést fog kidobni, ahol mind mind válaszolnak a kérdésedre!

Ugye milyen remek?

Nem hát, még így se megy?

Egye fene, mert elmehetsz nőgyógyászhoz, házi orvoshoz, fülorrgégészhez, vagy akár egy patikushoz is, de szerintem még a drága jó anyukád is tud választ adni neked erre a hihetetlenül triviális kérdésre, amit neked valahogy drámai módon SEHOGY SEM sikerült megválaszolnod magadnak, hogy NEM BMEG, NINCS SZÜKSÉG óvszerre, gyógyszer mellett, mert elegendő védelmet nyújt...

-.-

Szóval kiscica. Legközelebb. Bármilyen probléma adódik. Fókusz! Minden energiát összegyűjtve, és használd a pici csöpp agyad ÉS GONDOLKODJ!!!!!!!

2012. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából tudtam rá a választ is, de mindenhol mást lehet hallani...valaki azt mondja, hogy kell, valaki hogy nem...

össze vagyok zavarodva :S

de, köszi a választ! :)

2012. márc. 6. 17:16
 4/10 anonim ***** válasza:

De szemét vagy második! hahaha még mindig nevetek!

Kérdező!

A tabletta elegendő védelmet nyujt!

De ha tartassz a nemi úton terjedő betegségektől akkor használhatsz óvszert!

Kedves második egyébként van olyan ismerősöm aki gyógyszer melett lett terhes sőt van olyan aki spirál mellett lett terhes!Szóval!akkor ird be a kis okos google-ba és keress rá a gyógyszer melletti terhességre arra is kiad sok sok oldalt ahol valós emberek leirják hogy teherbe estek gyógyszer mellett!Tuti férfiból vagy!

23/N

2012. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
rákerestem a kis okos google-ba és azt irják hogy nem minden tabletta nyujt elegendő védelmet!Ezt a te kedvedért irtam kedves második!
2012. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
2012. márc. 6. 17:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát igazán nincs mit!

Csak ugy felhuzott itt engem ez a kis okos emberke a googléval meg a butaságaival!

2012. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Nő vagyok, és szedek fogamzásgátlót is.

Akkor is egy szerencsétlen a kérdező, mert képtelen arra, hogy magától rákeressen. Nem csak a fogamzásgátlásban, hanem az élet minden más területén szüksége van arra, hogy használja az agyát, különben vagy olyan média által bezombult vv sötét lesz, akit mindenki úgy manipulál ahogy kedve tartja, vagy csak simán képtelen lesz megállni a saját lábán, mert sosem próbálta egyedül megoldani a problémáit. Mert ha úgy vesszük ez is egy probléma, amit egyedül is baromi könnyen meg lehet oldani. Mondjuk úgy, hogy gondolkozik.

Látod, te beírtad a dolgokat a googlbe és nini nem rá találtál? Amúgy képzeld tudom ,hogy van 0.1% esély a pearl v. milyen index szerint, arra, hogy teherbe essek, de ez nem számottevő ahhoz képest, hogy mondjuk hány millió nő szed fogamzásgátlót, és nem esik teherbe közben. Ha valaki gyógyszer mellett teherbe esik, annak van valami oka, de ritkán az, hogy sz.r a gyógyszer, vagy nem elég hatékony, inkább mondjuk kihányta. Eleve nem látom értelmét annak, hogy fogamzásgátlót szedjen akkor, ha mellette még óvszert is használ, hisz az óvszer is elég jó fogamzásgátló eszköz, szóval ha nem azzal van a gond, hogy valaki allergiás a gumira vagy nagyon nem élvezi vele a szexet, akkor mi a rosebbnek terhelje a szervezetét ezekkel a hormonokkal, amik nem különösebben egészségesek?

Az a fogamzásgátló, ami nem egészen fogamzásgátló, meg többnyire nem fogamzásgátlás céljából van felírva. Pl van ez a cryptomix vagy mi a neve, csak olvastam, az főleg problémás bőrre van kifejlesztve, csak mellékesen fogamzásgátló hatása is van.

Amúgy is sokszor írnak ide hülyeségeket, mert mikor megkérdik hogy szedjem a gyógyszert?, mindenki a sablon 21 szem 7 nap szünet gyógyszer tematikáját írja le, holott van 3 fázisú gyógyszer, ahol hetenként különböző fajta gyógyszereket szednek, és olyan gyógyszer is van, ahol 7 nap szünet sincs, hanem a szünetes napokra egy másmilyen tablettát kell szedni, de valamit mindig szedni kell. Ilyenkor például a monofázisú 21 szemes tablettákkal szemben fel sem lehet cserélni a megadott sorrendet, lehetőleg véletlenül sem, mert már nem is véd hatékonyan a gyógyszer. Ilyenkor sem a gyógyszer hibája, ha te terhes leszel, hanem a tiéd, mert nem jól szedted.

Ezek pedig nem olyan információk, amikhez internettel ne lehetne hozzáférni, de ha abban nem is bízunk, akkor is meg lehet kérdezni az orvost/patikust, és valószínűleg helytállóbb véleményt fognak mondani, mint a GYK szerelem szex kérdés rovatába kuncogva irkáló kiskamaszok, akik innen onnan hallottak valamit és összedobták a tudásuk.


Szóval lehet fikázni, hogy miért ilyen a stílusom, de én legalább GONDOLKOZOM!

2012. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De ha már másokat oktatgatsz, hogy ennek vagy annak utánanézzen, esetleg te is megtehetnéd, és nem írkálnál te sem olyanról, amivel nem vagy teljesen tisztában, mert így elég furán jön le, hogy a gondolkodást hirdeted meg a google nagyszerűségét, eközben olyan orbitális baromságokat írsz, mint pl. "cryptomix".
2012. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, valóban, helytelenül írtam a gyógyszer nevét: cypromix. Bevallom, nem emlékeztem rá pontosan, és nem kerestem rá, egészen mostanáig, mert ha arról van szó, képes vagyok és megtalálom. Viszont minden más igaz, és szerintem egy elírt név nem minősül "orbitális baromságnak", de ha te így nyugodtabban alszol, hogy beleköthettél egy rosszul leírt gyógyszernévbe, és kiállhattál a kérdező mellet, akkor legyen... Ettől ő még nem fog gondolkodni sajnos...
2012. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!