Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Igaz ez (védekezés nélül nem lessz terhesség)?
Olyan nap nincs, amikor egy nö NEM lehet terhes, legfeljebb a valószinüsége kisebb. A 16. nap csak egy átlag, dde még az sem igaz, mert az nem a 16., hanem a 14. nap a nök nagyobb részénél.
1. De mivel jóformán nincs olyan nö, akinek 28 napos a ciklusa, ebböl következik, hogy a félidöben bekövetkezö peteérés sem mindenkinél ugyanarra a napra esne.
2. A legtöbb nönek elég szabálytalan a ciklusa, igy sosem lehet tudni, hogy mikor van a középidö.
3. Ezen kivül létezik spontán peteérés is, amikor maga a szex váltja ki, ezért akkor gyakorlatilag 100% a tehetbeesés esélye. (Ezért esik olyan sok nö teherbe, ha megeröszakolják)
4. Védekezés NÈLKÜL csak akkor szexelj, ha nem gond, ha terhes leszel (te vagy a barátnöd), minden más esetben megbizható védekezési módot kell választani.
5. A megszakitás NEM védekezés, hanem orosz rulett.
Hogyne lenne igaz, pont ezért van annyi nem kívánt terhesség még védekezés MELLETT is...
Nem fájdalmas ám a gondolkozás, néha kipróbálhatnád.
Nem igaz.
Rosszul olvastad, mert az átlagot mondják csak hogy VALÓSZÍNŰ a 14. napon van peteérés, de ezt nem lehet minden nőre rámondani, mert mindenki teljesen másként működik.
Valakinek perc pontossággal a 14 napon van, valakinek előbb, valakinek később.
Előfordulhat kósza, úgynevezett spontán peteérés is, független attól hogy jó pár nappal előtte is volt már peteérése az illetőnek.
Nekem pl. a második terhességem úgy jött össze hogy menstruációm utáni 3. napon volt spontán peteérésem, vagyis a ciklusom 8. napján. Így fogant a kisfiam. Máskor nem is lehetett mert abban a hónapban többször nem voltunk együtt a férjemmel.
Köszönöm a válaszokat! Akkor egy újabb tévhittől szabadultam meg.
Aki meg próbált kötekedni, annak válaszom: Ne kérdezz, válaszolj! Itt azért lehet kérdezni hogy választ találj, nem azért hogy egymást b....gassuk!
Az vitathatatlan, hogy csak peteéréskor foganhat gyermek.
Az is tény, hogy a peteérés előtti napokban végzett közösülés is foganáshoz vezethet ("biztonságos védekezés" mellett is).
Az is igaz, hogy a peteérés ideje szabálytalan, akár ingadozó is lehet.
Az viszont nem igaz, hogy egy peteérést követően 24 órán túl ugyanabban a ciklusban újabb spontán peteérés történhet.
Ezért, ha valaki alaposan megismeri a női ciklus működését, akkor "termékenység-tudatos nemi élettel" (természetes családtervezéssel) is képes 100 %-osan elkerülni a foganást: ciklusonként egy-két hét áll rendelkezésre az "abszolút terméketlen egyesülésre". Ezt persze csak kevesen vállalják be, mert kissé igényes módszer a születésszabályozásra, pedig a legjobb, mert tiszteletben tartja a nő egészségét és méltóságát. A fogamzásgátlás viszont vagy az utóbbit, vagy mindkettőt aláássa.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!