Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » "Elkezdheti a szedést a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia". Most akkor mivan?

Figyelt kérdés
Na és mi van akkor ha én egy héttel később kezdtem el szedni? akkor nem is fog védeni?
2012. febr. 15. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi nem érthető ebben? Nincs olyan, hogy "mi van akkor, ha..." Világosan le van írva, hogy a menstruáció KÖZBEN kell elkezdeni szedni, nem előtte, nem utána, közben.
2012. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jó de akkor most mit csináljak?
2012. febr. 15. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Szedd a fogamzásgátlót és a menstruációd után még egy hétig védekezzetek óvszerrel.

Mi ebben olyan eszelősen érthetetlen??

2012. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Énis így gondoltam, de már mindenki mást mond... egyszerűbb ha holnap felhívom a dokit és megkérdezem..
2012. febr. 15. 16:51
 5/11 anonim válasza:

A menstruáció közben kell elkezdeni szedni mindenképp. Ha ez most már nem lehetséges, akkor meg kell várni a következő hónapot.

Ha nem a menstruáció első napján szeded be az elő szemet, hanem mondjuk a második, harmadik, negyedik vagy 5. napján, akkor védekezni kell pl óvszerrel az aktus első hetében.

Ha az első nap kezded el szedni, akkor azonnal hat a gyógyszer.

2012. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igen csak az a baj h nekem hétfőn múlt el és következő héten kedden kezdtem el szedni mert akkro voltam nógyógyásznál, és az a baj, hogy nekem semmit nem mondott a doki, hogy mit hogy kell. Szóval most nemtudom mi lesz.
2012. febr. 15. 16:59
 7/11 anonim válasza:
Hááááát.. szerintem csak annyi lesz, hogy most szeded ugye 3 hétig, aztán abba hagyod.. és akkor fog megjönni...szóval kicsit össze zavartad magadnak. :S A védekezést pedig ajánlom.. :D
2012. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Buktad. Ha a menzeszed után kezded el szedni ugyan nem tudom pontosan mekkora kárt okozhat de nem fog hatni. Hagyd abba, hívd fel a dokid, várd meg míg kiürül a szervezetedből majd egy következő menzesz első napján kezdd újra szedni. A biztonág kedvéért a manzesz befejezte után még egy hétig védekezzetek óvszerrel, hogy ne aggódj. Anno én is hallottam mindenfélét, hogy mikortól véd. Valaki szerint a menzeszem befejeztével már nem lehetek terhes, más azt mondta utána még egy hétig védekezzünk óvszerrel-én az utóbbit választottam, hogy ne idegeskedjek fölöslegesen. A legjobb, ha adsz egy kis időt a szervezetednek:)
2012. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és mennyi az a "kis" idő?
2012. febr. 15. 17:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne hagyd abba. Szedd most már tovább normálisan, és a következő vérzésig védekezz!

Egyébként az orvos azért nem mondta el, mert feketén-fehéren le van írva a tájékoztatóban.

És tudod a tájékoztatót a szedés ELŐTT kell elolvasni, nem közben.

Nem az orvos volt itt a buta, hanem te.

2012. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!