Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért irat fel valaki fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért irat fel valaki fogamzásgátlót, ha az indok maga nem a fogamzásgátlás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Furcsának tűnhet a kérdés, de ezen töröm az agyam egy ideje és nem találom a választ. Egy ismerősöm (19 éves lány) nemrég elment a nőgyógyászához, aki felírt neki fogamzásgátlót. Úgy tudom volt valamilyen nőgyógyászati problémája. Nem tudom, hogy a doktor erre írta-e fel a tablettát, vagy más okból. Barátja nincs, alkalmi szexnek sem híve. Tehát a kérdés, milyen okból kifolyólag írt fel neki a doki fogamzásgátlót? Hallottam, hogy segít szabályozni a ciklust. A pattanások kezelésében is segíthet ill. jótékony hatása van a bőrre, hajra etc. Viszont semmi hasonló problémája nincsen (haj, bőr). Miért kezdene el valaki ilyen fiatalon fog. gátlót szedni, ha a valódi indok nem a fogamzásgátlás maga és látszólag semmi nyomós érv nem szól mellette? Nem kockázatos ez? (Hormonháztartás felborulása stb) A tabletta, amiről beszélünk Zephirene 3 mg/0,03 mg. Külföldön Midiana a neve.
2012. jan. 26. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Túlzott szőrnövekedés ellen is lehet. Azt talán nem reklámozza.
2012. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Macs1209 ***** válasza:

Egyik ismerősömnek pedig egy ritka betegsége van,

olyan, mint bomlana a kezéről a bőr, sőt, szinte

a csontig seb keletkezik a kezén.

Érdekes a jelenség, mert az egyik fogamzásgátló

szedése miatt jött rendbe.

2012. jan. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A foggátlótabletta nem csak a fogamzásgátlásra jó, sok más esetben is fel szokták írni.
2012. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet olyan betegsége, ami a fogamzásgátlóval jól karbantartható. Pl. nagyon fájdalmas menstruáció, endometriózis, és sokszor PCOS-re is felírják ideiglenesen, ha az illető még nem szeretne babát.
2012. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
egyik ismerősömnek azért írták fel, mert bár már 18 éves volt, mégis voltak ilyen 2-3 hónapok, amikor meg sem jött neki.
2012. jan. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét petefészkem tele van cisztákkal, de mivel nem okozott eddig problémát,és szűz vagyok, nem csinált velem semmit az orvos az ultrahangon kívül, hanem írt volna fogamzásgátlót. Nekem akkor azt mondta, hogy döntsem el, mert azért még fiatal vagyok, hogy csak ezért.

Szóval ilyenre is felírnak, gondolom ezt sem akarja hirdetni.

2012. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az első ill. második válaszolónak: próbáltam kifejteni a kérdésben, hogy látszólag semmi ehhez hasonló problémája nincsen. Túlzott szőrnövekedés kizárva. Semmilyen súlyos bőrbetegsége (ekcéma stb) nincsen. Picit száraz a bőre, de ezt kozmetikai szerekkel, krémekkel kordában lehet tartani, ilyesmi miatt nem szoktak elkezdeni fogamzásgátlót szedni. A későbbi válaszok valószínűbbnek tűnnek. @9:33 Mi az az endometriózis ill. PCOS?
2012. jan. 26. 11:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Az endometriózis egyszerűen leírva olyasmi, hogy túlzottan megvastagszik a méhnyálkahártya, vagy nem csak a méhben, hanem azon kívül is megjelenik, megvastagszik az amúgy csak a méh belsejében lévő szövet. Még enyhébb esetben is piszok fájdalmas menstruációval jár, azért írnak fel rá fogamzásgátlót, mert a szedése mellett a méhnyálkahártya nem vastagszik meg annyira.

PCOS, amikor pici ciszták képződnek a petefészekben, ami miatt vagy nem jön meg a menstruáció vagy nagyon rendszertelenül. Erre szoktak írni tüneti kezelésként fogamzásgátlót, aztán ha az illető gyereket akar, akkor állnak neki az igazi kezelésnek.

2012. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ma 13:34 #6-os vagyok, köszi, hogy megfogalmaztad normálisan. :D Nem tudtam a nevét, de azt hiszem erre gondoltam én is. :)
2012. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is van egy barátnőm, ő is a PCOS kezelés első lépéseként írták fel (tpedig amúgy neki sem kell) Ugye a ciszák miatt rendszertelenül jön meg neki és iszony pattanásos is, úgyhogy az orvosok szerint sok probléma orvoslásában ez az első lépés.
2012. jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!