Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni egyik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni egyik nap a fogamzásgátlót, most vettem észre. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Szerintem tegnap vagy pénteken felejtettem el, most láttam, hogy egyel kevesebbet vettem be, mint kellett volna. Tegnap este meg ma reggel is együtt voltunk a barátommal. Fogamzásgátló mellet fel lehet íratni 72 órás bogyót? Vagy egy nap kihagyás nem olyan nagy baj?
2012. jan. 22. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
imádkozz!!!
2012. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

de, az is baj.

kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét.

2012. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad mellette 72 órást használni. Imádkozz, hogy ne legyen baj. És egy héti gumi.
2012. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
+ teszt, ha nem jön meg időben a vérzés.
2012. jan. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Mióta szeded? Csak azért érdekel, mert én most kezdtem el 2 hónapja, és érdekel, mikorra számíthatok ilyen mértékű szenilitásra. Fel nem fogom, mért nem lehet emlékeztetőt beállítani, vagy egy cetlit kiragasztani valahova... Vagy akkor szólnál a pasidnak, h ha neki esetleg eszébe jut, szóljon rád. Nyilván nem az ő dolga, de ha másképp nem megy...
2012. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ez van a betegtájékoztatóban (legalábbis a Ydine-nál)


Több filmtablettáról felejtkezett el a csomagban

Keresse fel orvosát!

Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő hét nap alatt, pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor vagy elfelejtette a tablettamentes időszakot követően elkezdeni az újabb csomag szedését, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához.

- Egy filmtablettát hagyott ki a második héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. A terhesség elleni védelem nem csökkent, nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása.

- Egy filmtablettát hagyott ki a harmadik héten

A következő lehetőségek közül választhat:

- Vegye be az elfelejtett tablettát, amilyen hamar eszébe jut, még ha ez azt is jelenti, hogy egyszerre két tablettát kell bevennie. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes időszak helyett folytassa tovább a következő csomag szedésével.

Valószínűleg menstruációs vérzése (megvonásos vérzése) lesz a második csomag beszedését követően, de jelentkezhet pecsételés vagy áttöréses vérzés is a második csomag szedése alatt.

- Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a hétnapos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, hét napnál rövidebb tablettamentes szünetet tartson.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, a terhességgel szemben védett marad.

- Ha kihagyott egy tablettát a csomagból és nem jelentkezik vérzés az első tablettamentes periódusban, előfordulhat, hogy teherbe esett. Fel kell keresnie kezelőorvosát a következő csomag szedésének elkezdése előtt.

2012. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
És olyan esetben mivan ha mikor aktus volt bevettem a tablettát időben viszont a másnapit 17 óra késéssel.? Amelyik nap késve vettem nem volt együttlét , és utána is csak más védekezéssel .
2014. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor is lehet belőle terhesség.

A spermiumok ideális esetben eléldegélnek benned pár napig.

Ha közben csak egyet is kihagysz...

2014. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!