Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most akkor védekezzünk vagy ne?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor védekezzünk vagy ne?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el szedni a stodette nevű fogamzásgátlót. Ma fogom bevenni az első levél 16. tablettáját. A doki azt mondta, hogy 2 hét után lehet védekezés nélkül használni, a betegtájékoztató 1. napot ír. Viszont nem tudom, hogy hat e a gyógyszer, ugyanis semmi bajom nincs tőle, tehát nem volt barna folyásom meg semmi, csak kicsit kijöttek a pattanásaim. Szerintetek akkor ma védekezzünk vagy már teljesen felesleges?
2012. jan. 13. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
jobb félni mint megijedni, védekezzetek még más hogyan is
2012. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dokid azt mondta, hogy két hét ami 14 nap, és te a 16. szemnél tartasz akkor mit szeretnél tőlünk megtudni?
2012. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan együtt lehettek másféle védekezés élkül :)

Miért is kéne barna folyásodnak lennie????

Nem kell az :) 21 darabos a gyógyszer,és miután elfogy a 3.-4 napra szokott megjönni nekem,szóval nekem csak előtte nap szokott néha lenni,már olyan barnás.

Gyógyszer szedés közben nem kell hogy legyen :)

2012. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát mindenhol mást írnak. A betegtájékoztatóban egy napot, a doki két hetet mondott és sok helyen olvasom, hogy meg kell várni az első levelet. És nem tudom, hogyha most védekezés nélkül szeretkeznénk, akkor teherbe eshetnék e. Mert elvileg a fogamzásgátló megakadályozza a peteérést, de ugye nem tudom, hogy nekem hat e egyáltalán. Mert semmilyen tünet nem jött ki rajtam és így kicsit olyan érzés, mintha védtelen lennék. Nem tudom, hogy ez így elég érthető e. tehát attól félek, hogy nem hat a gyógyszer.
2012. jan. 13. 13:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy nem hat a gyógyszer,hat az csak te nem érzed,miért kellene lennie bármiféle mellékhatásnak????
2012. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké...köszi most megnyugodtam. Tudom eléggé hülye kérdés, úgyhogy bocsi, hogy ilyennel zaklattalak titeket. Amúgy igazatok van a doki is 2 hetet mondott, szóval lehet, hogy már lemondok a védekezésről. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt (vagy válaszolni fog) ment a zöld kéz :)
2012. jan. 13. 13:26
 7/11 anonim ***** válasza:
:) örülök....inkább örülj neki hogy nincs semmi mellékhatása a gyógyszernek,mert ezek szerint ez neked jó és nem kell váltani másikra,sajnos sokan vannak olyanok akik elkezdenek szedni egy gyógyszert,és rosszul vannak tőle,így kénytelenek váltani.Az a normális ha nincs semmi bajod tőle :)
2012. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak mintha kicsit többet akarnék enni, bár előtte is sokszor volt ilyen szóval nem tudom :D.....de 2 hét alatt tényleg kialakulhatott már valami védelem. Hát remélem is, hogy ezek után sem lesz semmi mellékhatás :D
2012. jan. 13. 13:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Én gestomixet szedek, nekem is a betegtájékoztató első napot írt, a neten általában 2 hetet olvastam, és a dokim 1 hónapot mondott...:) mi megvártuk az első levél végét, de ha az orvosod két hetet mondott, nincs okod kételkedni benne:) attól meg ne félj (igen tudom, könnyű ezt mondani így utólag, miután elkezdtük gumi nélkül csinálni, én is be voltam parázva, hogy jajj ugyan meg fog-e jönni), hogy nem hat a gyógyszer, nagyon ritka esetben persze előfordulhat, de ha mostanra nem hat nálad, akkor később sem valószínű, hogy fog. egyszer meg úgyis bele kell vágni az óvszer mellőzésébe, hisz gondolom, azért kezdted el szedni, hogy ne kelljen még azt is használni... a lényeg: el kell telnie 1-2 hónapnak, hogy teljesen megbízz a gyógyszerben, ez a "mi van, ha nem hat a gyógyszer?" félelmed el fog múlni hamarosan, tapasztalat!:)
2012. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nőtt egy kicsit az étvágyad tőle de ha azt kordában tudod tartani,hogy nem kajálod tele magad mindig akkor nem lesz gond...ne hogy nekem elhízz :D Igazából érdekes amit írsz hogy a gyógyszertől kijöttek a pattijaid,nekem pont hogy elmúltak bár az elején voltak,de lehet hogy kitisztítja a bőrödet,most majd lesz egy kis ideig pattid,aztán majd már egyet sem fogsz találni az arcodon csak hébe-hóba :)
2012. jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!