Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » SEGÍTSETEK LÉGY SZÍVES!...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SEGÍTSETEK LÉGY SZÍVES! FONTOS! Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 hónapja nem menstruáltam, voltam nőgyógyásznál és Provera gyógyszert írt fel amit 10 napig szedtem is rendesen, és most csütörtökön hagytam abba. tnap jelentkezett is egy kicsi vérzés, de nem olyan sok mint szokott, mikor megjön :S hasam is fájt, de ennyi. tnap be is vettem az első fogamzásgátló tablettát, ahogy az orvos mondta, de ma már szinte nincs is vérzésem :O nem tudom, hogy most mit csináljak...szedjem tovább a tabit és majd a 7 napos szünet közben jelentkezik a vérzés normálisan vagy esetleg várjak??? segítsetek légy szíves. az orvosom 2 hetes szabadságon van és nem is tudom elérni...
2011. dec. 26. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szedd tovább, ahogy megbeszéltétek. A 7 napos szünetben valamikor lesz megvonásos vérzésed. Semmi baj sincs, ez a hormonok miatt alakult így.

2011. dec. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!! csak annyira fura így, hogy semmi erős vérzés :S mióta megvan minden egyes ciklusomnál késett akár 2-3 hetet is. de akkor folytatom továbbra is a szedését :) csak kezdő vagyok ilyen téren. köszi még egyszer :)
2011. dec. 26. 13:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Szedd tovább, ha már elkezdted. Megkezdett levelet sose hagyj abba! Nem feltétlenül a 7 napos szünetben fogsz legközelebb vérzéssel találkozni, sok ember végigbarnázza az első hónapot, nálam is így volt..:S Elég kellemetlen, de a második levéllel elmúlik többnyire.
2011. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és az se baj h alig van vérzésem??:S de most már folytatni fogom!
2011. dec. 26. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem baj. A gyógyszer miatt múlt el a vérzésed. (első válaszadó voltam)
2011. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :) megnyugtattatok! :)
2011. dec. 26. 15:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nőgyógyász a menstruációs zavart fogamzásgátlóval orvosolja,mintha attól bármi is változna.Csak a tünetet fedi el a problémát nem deríti fel és így gyógyítani sem lehet.A nőgyógyászom az összes ilyen orvostól elvenné a diplomáját.Te 3 hónapja nem menstruáltál rendesen,csak egy tablettával tudtatok elérni némi vérzést.Ez nem megoldás,rengeteg vizsgálat kell,hogy kiderüljön miért nincs rendes ciklusod.Endokrinológus véleménye is kell,aki hormonvizsgálatot végez.Csak egészséges és normális ciklusú nőnek szabadna fogamzásgátlót szedni,mivel ez amúgy is leállítja a peteérést és mesterséges ciklust csinál.Ez megvonásos vérzés és nem hagyományos menstruáció.Fogamzásgátló mellett meg fog jönni a megvonásos vérzésed,ezzel te megnyugszol,nem jársz többet az orvosod nyakára,elvagy pár évet,aztán amikor már gyermeket akarsz leállsz vele és újra szembe találod magad az alapproblémával,vagyis,hogy nincs minden rendben a ciklusoddal és így nagyon valószínű,hogy peteérés gondjaid vannak,ami azért gond,mert ez megnehezítí a teherbeesést.Ne hagyd magad ennyivel lerázni,derítse ki mia probléma és addig járj utána míg meg nem találják,hogy mi a gond. pl.lehet ez ciszta,magas tesztoszteron szint stb.
2011. dec. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
elsősorban a védettség miatt írattam fel fogamzásgátlót, de tény, hogy furcsa volt, h nem rendelt el több vizsgálatot. megbízom az orvosomban, eddig semmi panaszom rá szerencsére, de jó magam is sajnos kiegyensúlyozatlanul élek :S rengeteget stresszelek és hajlamos vagyok túlhajtani magam :S a gyógyszeres kezelést pedig a petefészek gyulladásomra kaptam, így most menstruálok a 'betegség' után először. természetesen, ha bármi probléma lesz első dolgom elmenni újra és alaposabb kivizsgálást kérni!! :)
2011. dec. 26. 21:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha bármi probléma lesz,azt nem most fogod megtudni,nem is jövő hónapban,hanem akkor,amikor már nem szeded a fogamzásgátlót.Amíg nincs stabil ciklusod,addig nem szabadna fogamzásgátlót szedned.Elhiszem,hogy megbízol az orvosodban,hisz eddig még nem rontott a helyzeteden,igaz nem is javított.De gondolj bele.Ha valami rossz,annak oka van.Amíg nem tudod ezt az okot,addig miért kezdesz el olyan dolgot szedni,ami egy egészséges embernél is kiiktat mindent,vagyis a természetes ciklust befolyásolja?
2011. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!