Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy működik a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Az eddigi barátnőim sose szedtek ilyet és mindig gumit kellett használnom, most viszont a párom megmondta, hogy Ő újra elkezd tablettát szedni. Én viszont nem tudom mi ez, hogy működik és bizalmatlan vagyok ezzel szemben... Egy ilyen kis tabletta napi 1x és tényleg nem lehetsz terhes? És ha szeded ezt akkor nyugodtan bele is lehet élvezni a csaj puncijába, nem kell előtte kikapni gyorsan? Meg a tabletta a szedés megkezdése utántol mennyi idővel kezd el hatni? Valaki magyarázza ezt el nekem legyen kedves, hogy mit és hogy lehet :$ Köszönöm!
2011. dec. 16. 05:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tabletta hormonokat tartalmaz, megakadályozza a peteérést. Ha nincs petesejt, nincs ami megtermékenyüljön a hímivarsejtedtől, ergó a barátnőd nem lehet terhes, HA rendesen szedik (nem marad ki szem, ugyanabban az időben szedi). Az, hogy mennyi idő után véd, tabletta függő, van, ami már egy nap után, van, ami csak 2 hét után.
2011. dec. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Erről az orvos hitelesebb,jobb felvilágosítást ad,forduljatok bizalommal hozzá.
2011. dec. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szedi naponta és nem lesz terhes, és ha kijön vmi mellékhatás akkor hízni fog, csökken a libidója, meddő lesz, migrénje lesz, nem lesz nedves, hisztis lesz, de az ő dolga, amúgy a legjobban dícsért védekezési módszer ezek mellett 20
2011. dec. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3. hozzászóló: nagyon okos lehetsz... egyrészt nem mindenkinél jelentkeznek ezek, pláne nem az összes, másrészt ha a lány ÚJRA akarja szedni a tablettát, az azt jelenti, hogy már volt hozzá szerencséje. szerinted ha bármi negatív dolgot tapasztalt volna, most megint a tabihoz nyúlna egy olyan fiú mellett, aki az óvszert alapnak veszi és nem kéne neki könyörögni, h jajj ugyan, húzzál már fel egyet...?


Én is most kezdtem 1 hónapja szedni, először nekem is furcsa volt, hogy egy ilyen kis negyed körömnyi tabletta, és máris nem lehet terhesség... :) Meg kell szokni a ezt a dolgot még nekem is. Az, hogy mennyi idő után hat a gyógyszer, elég 'relatív'. Ezt úgy értem, hogy még ugyanannál a gyógyszernél is mást mond minden orvos, plusz még ott a betegtájékoztató... Az én dokim 1 hónapot mondott, a betegtájékoztató azt, hogy az első naptól kezdve véd, és olvastam olyanokat is, akik ugyanezt a gyógyszert szedték, hogy 1 illetve 2 hetet vártak... Ti döntésetek, én kivártam azt az 1 hónapot, pár héten nem múlik semmi:)

L22

2011. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tegnap volt a Jakupcsek műsorában szó a védekezésről.

Ott a szexuálpszichológus mondta,hogy főleg a férfiak akarják eltántorítani és tiltani a nőket a gyógyszerszedéséről,mert hogy káros az egészségre.

Holott inkább szedje az ember és számoljon az esetleges mellékhatásokkal,mint sem hogy teherbe essen és abortuszra kelljen egyiknapról a másikra intézkednie(ami több napig is eltart)és 30ezer forint minimum...Nem beszélve a későbbi károkról.amit egy abortusz okoz.



És igen,amikortól a tabletta már véd(bő 1 hónapnyi szedés általában,illetve az első levél után),már bele lehet élvezni a nőbe....


A megszakításos módszer nem védekezés.Plusz van is egy jó mondás:"Bent csépelsz,de kint vetsz"


A gátlások és félelmek nélküli élvezetes szexhez bizony kell a pontos védekezés,akár óvszerrel,akár fogamzásgátlóval.


Fog.gátló:

21 napon át kell szedni 1 hónapban,utána 7napig szünetet tartani,majd újra kell szedni 21 napig és újra 7 nap szünet.És így tovább.Kicsi hormonokat adagol a női testben,ezáltal egy peteérés nélküli álciklust generál.Szóval 28 napos,mintha normális ciklus lenne.A 7 napnyi nemszedéskor pedig vérzés van,a távozó méhnyálkahártya pici részének leválása miatt.

2011. dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Holott inkább szedje az ember és számoljon az esetleges mellékhatásokkal,mint sem hogy teherbe essen és abortuszra kelljen egyiknapról a másikra intézkednie(ami több napig is eltart)és 30ezer forint minimum...Nem beszélve a későbbi károkról.amit egy abortusz okoz. "


Persze, ha az abortusszal hasonlítjuk össze, nyilván sokkal jobb a tabletta. Szerintem ezt nem tagadja senki.


Csak nem a tabletta az egyetlen megbízható módszer, és ha mondjuk az óvszer és a tabletta között lehet választani, akkor sokan úgy gondolják, hogy inkább a hormonmentes megoldás.

Szerintem ezt is meg lehet érteni...


Egyébként nem láttam a műsort, de számomra elég meglepő. Én pont azt látom a környezetemben és itt az oldalon, hogy a férfiak nem igen szeretnék felhúzni az óvszert, és emiatt folyamodnak a lányok tablettához.

Persze van kivétel, aki saját maga miatt szedi, nem mondom, csak én nem ezt látom gyakoribbnak.


Arról meg, hogy káros vagy sem igen csak sokáig lehetne vitatkozni. De mivel nem erről szól a kérdés, szerintem el is tekinthetünk tőle.


Kérdező:

A tabletta úgy működik, hogy

1. megakadályozza a peteérést: ha nincs érett petesejt, akkor naponta háromszor is beleélvezhet egy egész focicsapat, akkor sem lesz terhes, mert a megtermékenyüléshez kell a petesejt is.

2. megváltoztatja a petevezető motilitását: ha esetleg mégis van peteérés, akkor a petevezető kis csillói kevésbé tudják a méh felé hajtani a petesejtet.

3. elvékonyítja a méh nyálkahártyáját: ha esetleg mégis megérik a petesejt, és mégis meg tudja termékenyíteni a petesejtet, akkor sem biztos, hogy be tud ágyazódni, mert nem elég vastag hozzá a nyálkahártya.

4. Úgy változtatja meg a méhnyaknyáknak az állagát, összetételét, hogy a spermiumok nehezebben tudnak átjutni rajta.


Tehát láthatod, elég sok ponton véd, ezért is kicsi az esély a terhességre mellette.

De természetesen akkor is van egy minimális, ha rendesen szedi a lány. e tényleg kevés. Ált. szedése hiba miatt következik be terhesség.

2011. dec. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a baj vele, hogy hatalmas fegyver a nők kezében, ha a lány akarja, egy gyerekkel egy életre magához láncolhat egy férfit. És jön a jajj bocsi elfelejtettem bevenni a bogyót című rizsa.
2011. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem csökkent a libidóm, már már annyira, hogy nem kívántam a szexet

az istennek sem tudtam benedvesedni

kb egy évig szedtem és abbahagyás után katasztrófa volt a menszeszem, szóval nekem soha többet fogamzásgátló nem kell és nincs is kedvem kísérletezni, hogy hátha majd másik fajta beválik !

ha az ember fia borja nem fogadj el , hogy óvszer, fel is út le is út :)

2011. dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy azokat nem értem, akik a libidó csökkenésre panaszkodnak... Nem tudom, velem is az volt, hogy nemigazán kívántam a szexet, de én előtte soha, egy fél percre sem próbáltam senkivel gumi nélkül, és onnatól kezdve, hogy megtapasztaltam, semmi gond nem volt a libidóval...:))) lehet, hogy ez csak olyanoknál jelentkezik, marad fenn tartósan, akiknek nem jelent nagy újdonságot a gumi nélküli szex...?:)
2011. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

78%-os: A tablettában hormonok vannak. Mi felelős a libidóért? Hormonok. Megváltoztatják a hormonháztartást, megváltoztatják a libidót.

Attól, hogy te éppen nem tapasztaltad, meg lehetne érteni, hogy létező jelenség, és a tablettát szedő nők jelentős részénél jelentkező mellékhatás.

Még a betegtájékoztatóban is le van írva mellékhatásként.

2011. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!