Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyibe kerül a mérgezéses...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül a mérgezéses abortusz?

Figyelt kérdés
Milyen kockázatai vannak a nagymértékű vérzést leszámítva?hol lehet ilyet csináltatni?
2011. dec. 8. 07:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

85%-os: Nem tudom ki mondta ezt nektek, de jó nagy baromság.

Amit abortusz előtt feltesznek, az a laminária. Nincs semmivel se átitatva, és nem öli meg a magzatot, csak felszívja a méhnyakban lévő nedvességet, aminek hatására megduzzad és kitágítja a méhnyakat.

Szégyen, hogy ilyeneket iskolába mondanak.

2011. dec. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
27%
Itt olvashatsz az abortusztablettáról, ami lényegében egy méreg. Magyarországon illegális, több országban pedig már szintén betiltották. Erős vérzést, és halált is okozhat. Olvasd végig, és eszedbe nem jut ilyet csináltatni.
2011. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Hopp, a link lemaradt:

[link]

2011. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan végzik az abortuszt?

A művi terhességmegszakításnak három fő csoportja van:

I. Azok az abortuszok, amelyek során a méhbe alulról hatolnak be.

II. Azok, amelyeknél valamilyen mérget használnak a magzat megölésére, majd azt követően a méh egyfajta szülési folyamat során kiürül.

III. Azok, amelyeknél a méhbe felülről hatolnak be.

I. Az alulról végzett abortuszoknak több típusa van:

Az egyik az ún.menstruáció szabályozás: Ez egyfajta igen korai vákuum-aspirációs abortusz, amelyet minden hónapban elvégeznek, terhességtől függetlenül. Az eljárás lényege, hogy a méh tartalmát egy vékony szívóval kiszívják.

Másik módszer az előbb már említett vákuum-aspiráció: Ennél az abortőr (nem nevezném orvosnak) előbb lebénítja a méhnyak záró izomgyűrűjét, majd szétfeszíti azt. Ezután a méhbe juttat egy műanyag csövet, amelynek a vége késszerűen éles. A szívóerő a gyermek testét darabokra tépi, majd leszívja a mélyen a méhfalba gyökerezett méhlepényt is a méhfalról. Végül a magzat darabjait egy palackba szívják. Az alkalmazott szívóerő huszonkilencszer erősebb, mint egy otthoni porszívó.

Harmadik "megoldás" az ún. diletáció (tágítás) és curretage (küret): Hasonlít a szívásos abortuszhoz annyiban, hogy itt is ki kell tágítani a méhnyakat. Ez az ún. Hegar-tágítókkal történik, melyek a méh hajlásának megfelelően hajlított fémpálcák fél miliméterenként növekvő átmérővel. Miután a műszerrel elérik a megfelelő tágasságot, az abortőr egy küretkanalat, hurok alakú acél kést juttat be a méhbe. Ezzel az eszközzel a magzatot és a méhlepényt darabokra vágja, és kikaparja a darabjait egy tálba. Az ismertetett három módszert a terhesség első trimeszterében (1-3. hónap) végzik.

A 12. hét után alkalmazzák a tágítás és kiürítés módszerét: Ehhez egy fogószerű eszközre van szükség, mert a magzat csontjai már megkeményedtek. Az abortőr felnyúl a fogóval a méhbe - miután erőszakkal kitágította a méhnyakat - megragadja a magzat egyik lábát vagy más testrészét és egy csavaró mozdulattal leszakítja a test többi részéről. Ezt újra meg újra megismétli. Az aszisztens feladata a test részeinek az összeállítása.21

II. A mérgezéssel történő abortusznak szintén több formája létezik. Az egyik RU-486 vagy Mifegyne (Mifepriszton) néven ismert szer. Ennek a vegyületnek az engedélyezése Franciaországban 1988. szeptemberében történt. Franciaországon kívül eddig Angliában, Németországban és Ausztriában került bevezetésre. A szer hatóanyaga a petefészek sárgatest hormonjának, a progeszteronnak a hatását függeszti fel.

2011. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

OFF

85%-os, nyugodtan hívd orvosnak, hiszen léteznek esetek, amikor sajnos orvosilag indokolt és szükséges ez a szörnyű beavatkozás. Ezzel nem mentem fel e felelőtlenül abortuszra menőket, de ha pl. a magzat az anya életét veszélyezteti, akkor nincs más, hiszen mindketten meghalnának, így meg megmaradhat a nő, akit esetleg már hazavár másik gyerek, vagy az anyja, apja, férje stb.

OFF vége

2011. dec. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

84%

lehet baromságot tanítanak, de hála ég én azt írtam le, amit hallottam, nem tapasztalatból írok .... úgyhogy örülök neki, hogy ilyen buta vagyok ezen a téren !

2011. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én sem tapasztalatból beszélek.
2011. dec. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Ez sem olyasmi ám, amit csak beveszel, aztán vársz. Megfigyelésre bent maradsz a kórházban, mert el is vérezhetsz, okozhat még szívleállást, és hormonálisan úgy megcsap téged, hogy későbbi meddőséget okozhat. Azt nem említve, hogy meg kell szülnöd a halott babát. Fel vagy te készülve erre érzelmileg?

Sok országban ahol engedélyezték visszavonták, mert belehaltak. Nem a magzatok, a lányok is. (2005 februárjáig 11 nő halt bele bizonyítottan, ebből volt egy, aki végi ultrahangos ellenőrzés alatt tartottak, és mégis.)

Megfigyelések szerint a páciensek több mint felének különleges fájdalomcsillapítóra, harmadának narkotikumra van szüksége. (tehát közvetett eredménye, hogy akár drogfüggő is lehetsz.)

2011. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
24%

Mesélek valamit. A 19-ik szülinapom előtt egy hónappal nem jött meg. Papírra pisiltem, és pozitív lett. Kértem időpontot a nőgyógyásznál, hogy igazolja valóban terhes vagyok-e, és hogy megbeszéljük az abortuszt.

Nem kellett addig várnom, mert másnap megjött. Nagyon örültem, azt hittem rossz volt a teszt, felraktam egy tampont. Néhány óra múlva levettem, és tudd mi volt a tampon végén?

Igen, elvetéltem. Spontán. Soha nem fogom elfelejteni, és annak ellenére hogy el akartam vetetni iszonyú veszteségként éltem meg. A mérgezéses abortusz legnagyobb kockázata, hogy beveszed, és ugyan úgy, ahogy én, te is látni fogod a gyermekedet. Csak te még azt is tudni fogod, hogy te adtad neki a mérget. Te ölöd meg őt.

Ne legyél gyilkos!

2011. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
12:37, az első vérzés elmaradása környékén a megtermékenyített petesejt fejlődése ott tart, hogy kb. 2 milliméteres. Ha te ezt észrevetted a tamponon, az szép.
2011. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!